Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet i hotspot


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Internet i hotspot

a wiec opisze tu mój problem. Mam iphona i internet w nim. I niby obsługa mówiła ze internet bez limitu:)ale jed AK okazało się ze mam 22 GB...... niezły mi bez limitu. No i mam hotspot osobisty którym sobie udostępniam internet z telefonu do laptopa. No i dziwnym trafem internet mi się skończył przyszedł mi SMS, znaczy ze prędkość internetu zwolni. Tymczasem prędkość nie zmieniła się, ba, jest nawet szybszy! Lecz nie w tym problem... tylko ze gdy próbuje udostępnić go do laptopa nie jest wolny, nie pisze ze nie ma dostępu do sieci, tylko ze str nie może zostać otwarta i takie tam bzdety. Nie ładuje się długo, nie jest wolny tylko po prostu żadna przeglądarka nie działa. nie wiem czemu, ale dziwnym trafem Google wchodzi z prędkością światła! A gdy już szukam innych stron, nie wchodzą.. co to może być? Proszę szukam specjalisty który doradzi z czym to jest związane..

39 ODPOW. 39

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Internet i hotspot

Google wchodzi szybko, bo prawdopodobnie przeglądarka uruchamia zapisaną kopię strony i stąd wynika, że tylko ta strona szybko ładuje się, natomiast pozostałe niemal wcale. Spróbuj uruchomić tę stronę bez podłączenia internetu do komputera. Poza tym jaką masz ofertę, w której podobno masz mieć bez limitu? Z tego co wiem to w każdej taryfie internetu mobilnego w Orange jest limit pobierania danych, po których przekroczeniu dostęp do internetu posiadasz, ale jego prędkość jest obniżona. Sprawdź na aktualnej umowie lub aneksie do umowy co masz napisane, na pewno jest tam wyszczególnione, że operator na X okres czasu przyznaje Ci pakiet danych wynoszący X Gb danych itp. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Internet i hotspot

Wiem i sprawdzałam. Po odłączeniu internetu pisze po prostu ze brak dostępu do sieci i wyskakuje ten słynny dinozaur. A co do zapisanych stron to mam ich więcej i one nie wchodzą.. tylko gogle. Jak mogę uzyskać powronie internet na laptopie? Bo skoro działa w telefonie to chce go udostępnić na laptop....


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Internet i hotspot

W takim razie jeśli jesteś pewna w 100%, że internet działa Ci na telefonie (tzn. wszystkie strony ładują się w normalnym tempie) sprawdź jaka jest jego prędkość np. poprzez test łącza. Być może w telefonie dają radę jakoś załadować się, ale na komputerze uruchamiają się pełne wersje stron, które potrzebują pobrać o wiele więcej danych, a przez bardzo długi czas ich pobierania ze względu na zwolnienie łącza może powodować, że przeglądarka wyświetla komunikat o problemach z załadowaniem żądanej strony. Jeśli faktycznie łącze nie jest zwolnione to warto zacząć od podstawowych rzeczy, czyli uruchom ponownie telefon i wtedy spróbuj udostępnić jeszcze raz komputerowi internet poprzez hot-spot wi-fi. Podobnie uczyń z komputerem, czyli także uruchom ponownie. Mam nadzieję, że to pomoże. 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Internet i hotspot

A jaki masz apn do hotspota na iPhonie?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 21
  • 2
  • 0

Internet i hotspot

► W związku z zaistniałą sytuacją poniższe pytanie i dodane już do niego odpowiedzi (w sumie 4 wpisy) podłączam do niniejszego tematu - Moderator Wiktor ◄

 

A wiec opisze tutaj mój problem: Otóż mam iphona na którym mam 22 GB internetu, i dziwnym trafem w środku miesiąca dostałam smsa (co się nigdy nie zdarzało) który mówił ze wykorzystałam pakiet internetowy, prędkość internetu komórkowego zostanie zwolniona. No i dziwnym trafem na telefonie internet nie zwolnił wcale, ba, nawet przyspieszył. No ale nie w tym problem. Otóż z telefonu poprzez hotspot osobisty (nie wiem jak, ale zawsze w to wchodziłam) udostępniałam sobie internet do laptopa, to mój jedyny router do innych urządzeń.... No i od czasu owego smsa pojawił się problem z udostępnianiem: Mianowicie, pisze "Ta witryna jest nieosiągalna". Ale ładuje się szybko jedynie Google i cokolwiek tam wpisze to wyszuka, tak jakby internet był. Miałam kiedyś stary telefon na kartę i udostępniałam również internet i jeśli pakiet się rzeczywiście skończył, to internet wchodził ale po prostu był wolny, a telefon i tak był gorszej jakości wiec coś nie tak. Wspomnę ze gdy udostepniam internet teraz, łączy się na tej "ikonce" na laptopie, wyskakuje "ograniczone" i dopiero wykrywacz problemów to jakoś ogarnia, ale jednak problemów nie wykrywa.... co to może być? Nie wskazuje na to żeby tego internetu nie było bo na chrome na laptopie bie wyskakuje ten słynny "dinozaur"... proszę o pomoc ponieważ muszę korzystać z laptopa... proszę o pomoc liczę szczerze na Was...


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Internet i hotspot


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 21
  • 2
  • 0

Internet i hotspot

Tak ponieważ było to moje 2 konto i to samo pytanie, ale wracając, szukam odpowiedzi już wszędzie, dlaczego może tak się dziać?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Internet i hotspot

Może problem DNS-ami? Spróbuj skorzystać z tej instrukcji: https://www.download.net.pl/jak-zmienic-serwery-dns-na-serwery-od-google/n/2161/ Skoro na telefonie działa, Google się wyświetla na komputerze, to może tutaj jest przyczyna problemu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 21
  • 2
  • 0

Internet i hotspot

Niestety zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcja a tutaj nadal to samo... czy jetbjakies rozwianie z tegoprobkemu? 😞 a to ważne. Poniżej zdjęcie jak zachowuje się siec, co wyskakuje w przeglądarce
IMG_3756.JPG