Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora



@marder  zapominasz o kontekście wprowadzenia zmian w prawie telekomunikacyjnym - pandemia. Nie bierzesz (chyba) pod uwagę kwestii pracy/nauki zdalnej, gdy ciągłość dostępu do internetu jest kwestią kluczową.

 

Świadomy wybór operatora w danym momencie, nie oznacza, że za rok, czy dwa oferta innego operatora nie może być o wiele atrakcyjniejsza. Po to przywołałem program POPC.

Jeśli koniecznie chcesz dyskutować o zakresie ofert, to pozostając w obszarze kanałów TV, weź pod uwagę dyskutowane na forum zmiany w ofercie Orange Love czy Funpack. Nie wszystkim się podobają... a co w sytuacji gdy zbliża się termin "przedłużenia umowy"... brać zmienione czy nowe zestawy, czy może jednak szukać ciekawszego, a może przy okazji tańszego "pakietu" u innego dostawcy.

Nie wiem czy spotkałeś się z praktyką, że niektórzy operatorzy w ramach pierwszej umowy okresowej stosują stawki promocyjne, ale przy kolejnych stosują już "standardowy cennik" z wyższymi stawkami. Osobiście czytałem o czymś takim... Nie będę podawał kogo dotyczy, ani nie zamierzam teraz weryfikować czy nic się nie zmieniło. 

Uparcie podajesz okoliczność zmiany lokalizacji świadczenia usługi. Więc ja konsekwentnie odsyłam do intencji tematu. Chodzi tylko o prostą zmianę dostawcy usługi dostępu do internetu, na istniejącym łączu (światłowodowym) czyli przeniesienie usługi do innego operatora. 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@Misiek62  Po dwóch latach to Ci umowa się kończy i możesz robić co chcesz. Wybrać innego operatora, zmienić pakiet. Na istniejącym łączu światłowodowym z tego co wiem to nie ma obecnie możliwości przeniesienia usług do innego operatora z zachowaniem obecnej usługi. Ale głowy nie dam. Dzwoń na infolinię, idź do salonu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@marder  nie oczekuję podpowiedzi jak zmienić dostawcę, tylko informacji czy ktoś skorzystał z procedury wprowadzonej do Prawa telekomunikacyjnego. To po pierwsze. Po drugie, powtórzę, że moją intencją było upowszechnienie wiedzy o takich możliwościach... wynikających z przepisów. Ponadto, co wydaje się ważne, z punktu widzenia klienta, skłonienie Orange (przy założeniu że niektóre tematy z forum, są przenoszone do firmy, a wydaje się że są w trybie "pomysły") do szerszego wdrożenia wiedzy o tej możliwości, oraz nadanie uprawnień liczniejszej grupie pracowników - skoro @Piotrekk85  pisze o pilotażu i oporze doradców w salonach - do realizowania takich zleceń.

 

Zastanów się co piszesz,  bo zdanie: "nie ma obecnie możliwości przeniesienia usług do innego operatora z zachowaniem obecnej usługi" - jest wewnętrznie sprzeczne, niespójne.

Chodzi o zmianę dostawcy usługi dostępu do internetu (ewentualnie "wzięcia" od nowego dostawcy usług opcjonalnych zwłaszcza świadczonch przez internet - skoro Ty ciągle myślisz o pakiecie, bo tak odczytuję Twoje wpisy), na istniejącym łączu... nie o zachowanie usługi (pakietu) od dotychczasowego dostawcy.

 

A czy umowa się kończy po dwóch latach - jak rozumiem, iż twierdzisz, że automatycznie, czy może jednak trzeba ją wypowiedzieć, żeby nie przekształciła się na czas nieokreślony... to znowu poza tematem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

Masz jakiś pokrętny tok rozumowania. Nigdzie nie napisałem że umowa kończy się "automatycznie". Sam sobie to dopowiedziałeś. A co w takiej sytuacji się robi to chyba każdy wie. 

Nie wiem też co jest wewnętrznie niespójnego w sformułowaniu: "nie ma obecnie możliwości przeniesienia usług do innego operatora z zachowaniem obecnej usługi". Przez usługę rozumie się bądź sam internet o jakiejś tam prędkości bądź co jest obecnie normą cały pakiet z TV, telefonem komórkowym i czym tam jeszcze. Masz neta dajmy 600MB od Netii za 60 zł na miesiąc i nagle pstryk i już masz to samo od Orange. Tak to niestety obecnie nie działa bo Orange ma 600MB za 69,98. Jest więc problem. Rozumiem, że chciałbyś aby to ujednolicono a wszelkie formalności wykonano za Ciebie. Fajne by to było dla klienta ale z tego co mi wiadomo nie ma obecnie takiej możliwości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

W całej sprawie nie chodzi o przeniesienie usługi (tu jest jakiś błąd leksykalny co kto rozumie pod danym słowem). Przy przenoszeniu komórki przenosimy tylko numeru. W przypadku Internetu stacjonarnego chodzi tylko o "ciągłość" (z przerwą do 1 dnia).

Niepotrzebnie mieszacie oferty pakietowe - ta sytuacja nie jest unormowana. Do niedawna Orange wyłączając internet w pakiecie - wyłączał pozostałe usługi. Konkurencja robiła różnie. Same prawo telekomunikacyjne nie reguluje tej kwestii więc nie doradzam korzystać z tego trybu jeśli internet nie jest "solo".

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@marder  zafiksowałeś się na pakiety, ceny ... i jeszcze zakładasz, że ja chcę zachować coś, ale tylko zmienić dostawcę (operatora). Więc kolejny raz napiszę treścią tematu jest procedura - wg. mnie możliwa do załatwienia w trybie "rozmowy" z nowym (przyszłym) dostawcą  - "zmiany dostawcy (dostępu do) internetu..." nie wyimaginowanego przez Ciebie pakietu. Nie mogę się z Tobą zgodzić, że normą jest posiadanie pakietów usług. Tym bardziej za daleko posuwasz się z opinią, iż oczekuję ujednolicenia ofert, zwłaszcza w aspekcie ceny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Czegoś nie rozumiem. Jak chcesz zmienić tylko dostawcę? Przecież on coś Ci musi dostarczać jak sama nazwa wskazuje? To Ci piszę że dostarcza Ci usługi w postaci samego neta lub w pakiecie. 

 @Piotrekk85  Może ty mi wytłumaczysz o co człowiekowi się rozchodzi bo już nie mam nerwów 😁


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Niedawno zamieniono prawo telekomunikacyjne. Jako prawo klientów dano możliwość przenoszenia internetu stacjonarnego. Cele ustawodawcy przedstawiłem wcześniej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@marder  chodzi o zmianę dostawcy dostępu do interentu... na istniejącym łączu, tylko tyle... i aż tyle gwarantują, z zachowaniem ciągłości (1 dzień roboczy) przepisy Prawa telekomunikacyjnego.

Istotą tematu, jak już wcześniej pisałem, jest rozeznanie czy ktoś to już procedował. Po drugie skłonienie Orange do działań, których celem będzie ułatwienie swoimi (przyszłym) klientom usługi dostępu do internetu, zmianę dostawcy... czyli przełączenie do Orange, przykładowego światłowodu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Tu masz tą procedurę. Tak czy siak muszą być warunki techniczne spełnione aby ją dostarczyć. Czyli to o czy pisałem. 

Schowek01.jpg