Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

A czy dany operator świadczy usługę internetu w wybranej technologii dla nowych klientów?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

Aż się zarejestrowałem, żeby powiedzieć, że po ponad roku to niezbyt działa. Wprawdzie nie światłowód, ale internet ADSL z Netii na linii Orange plus telefon próbowałem rodzicom zastąpić samym internetem w opcji do 80  na linii Orange. W salonie popatrzyli na mnie jak na UFO ;), tak nie można , nigdy tak  nie robiliśmy, jakie przeniesienie itp. Próbowalem zasugerować, ze potrzebny jest wniosek o zachowanie ciągłości świadczenia usług w związku ze zmianą dostawcy usługi, jaki wniosek? 😉 Jedynie można wypowiedzieć umowę z Netia i zawrzeć z Orange nową. No to mnie znowu nie interesuje, bo czekać do 10 czy tam 14 dni roboczych na uwolnienie przez Netie usługi to mi sie nie chce testować cierpliwości i pozbawiąć na ten czas dostępu do sieci rodziców. Może by to Orange wreszcie jakoś ogarnął i chociaż gdzieś stworzył taką mozliwośc na stronie lub podał nr telefonu do "kumatego" konsultanta, który wie o co chodzi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

@pzlp24   cóż, w całym wątku dominuje pogląd, że "nie da się". Jest też opinia,  że "trzeba trafić na konsultanta", który coś będzie wiedział i chciał. Od początku chciałem tym tematem między innymi zainicjować działania Orange zmierzające do upowszechnienia tej możliwości zarówno wśród pracowników jak i klientów. Osobiście odniosłem wrażenie, że jedna z osób, która dzwoniła do mnie z ofertą uruchomienia usługi światłowodowej, wykazała się lekką znajomością tej regulacji-możliwości... gdy ją o to spytałem, informując iż aktualnie korzystam z usługi od innego dostawcy. Tyle tylko, że moja umowa okresowa z innym dostawcą biegnie dopiero od marca ubiegłego roku, więc nie ma realnej możliwości zmiany dostawcy. Muszę poczekać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

@pzlp24 

Sam pomysl jest dość ryzykowny, abstrahując od kwestii ciągłości usługi.

Wchodzenie w nowe umowy z Orange na miedzi, w dodatku na vDSL to IMHO proszenie się o kłopoty. Orange wycofuje się z miedzi coraz szybciej, nawet gdyby przeniesienie się udało to należałoby się liczyć z problemami.

Chyba że jakość łacza uzasadnia Twój optymizm, wtedy może faktycznie jedynym problemem jest zachowanie ciągłości. Ale skoro piszesz że telefon stacjonarny też wchodzi w grę, to gdyby go zachować jako VoIP, być może z synchronicznym przeniesieniem usług nie byłoby problemu. Oczywiście mogę się jednak mylić.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

Co do samej technologii gdzieś, kiedyś, chyba nawet także poza NO, czytałem że problemy powstają przy różnych rozwiązaniach dostępu BSA/LLU... 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

Ja bym z chęcią wziął światłowód, ale nie ma i nie będzie w najblizszych latach, rodzice maja z tej Netii BSA umowę sprzed ponad 10 lat i tam jest ledwo 10 internetu plus telefon za 36,20 z którego nie korzystają. Kiedyś mi tam kilka lat temu przy awarii technik linie mierzył i mu pokazało, że pod 50 powinno pójść,  na mapce z UKE ma ten adres do 60. Trochę z przymusu to robię, żeby im zapewnić mozliwość oglądania 2 serwisów streamingowych niezależnie, a raczej próbowałem zrobić, bo zakończyło się to fiaskiem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

Taka ogólna refleksja, że wprowadzono przepis, który jest praktycznie martwy. UKE miała ponad rok na zakończenie okresu przejściowego z IMHO skomplikowaną biurokracją i wprowadzenie systemu jak przy numerach komórkowych, nie widać i nie słychać , żeby coś w tym kierunku robiono. Chyba napiszę do nich czy jeszcze tam żyja i co robią 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope


@pzlp24napisał(-a)

...

tam jest ledwo 10 internetu

...

technik linie mierzył i mu pokazało, że pod 50 powinno pójść

...


Tak, tylko kluczowe słowo to "powinno".

A jak z dostępem mobilnym w tej lokalizacji?

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope

@pzlp24  trafiłeś na słaby salon skoro powrotu z BSA nie potrafią zrealizować. 

Takie rzeczy to TP już 10lat temu robiło 😂😂😂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego ope


@pzlp24napisał(-a)

Taka ogólna refleksja, że wprowadzono przepis, który jest praktycznie martwy. 


Pewnie nie pierwszy i nie ostatni. Jak operatorom takie rozwiązanie nie pasuje to zawsze znajdą powód żeby przepisów nie stosować.