Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Za szybko za wolno?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

Witam mamy wszyscy troje Neostradę 80/8 teoretycznie...

W praktyce mamy 25/8

Sąsiad ma 50/8

Ba sąsiadka to wiem od samego Orange 70/8 nie mam zdjęć

Jesteśmy podłączeni do tej samej skrzynki oni ponad rok temu ja 3 tygodnie temu(pierwsze 2tygodnie miałem 20/1 bo niby to był max dopiero za trzecia rozmową z Orange udało mi się wyprosić o zwiększenie transferu...) oni mają do niej 3razy dalej odemnie. Technik który zwiększał prędkość twierdzi że to już jest max te 25mb/s dla mnie. Dodam że lokali w budynku jest 7. Jakaś wskazówka co robić?

 


IMG_20240829_232554~2.jpgScreenshot_2024-09-03-17-57-33-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
30 ODPOW. 30

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 632
  • 0

Za szybko za wolno?

@zetzsao, a ile sprzętów masz podłączonych do internetu w trakcie robienia testów?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2011
  • 9722
  • 80

Za szybko za wolno?

@zetzsao Pokaz chociaż parametry linii z menu routera.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6558
  • 16313
  • 87

Za szybko za wolno?

@zetzsao  Ok a pytanie jakie macie łącza DSL czy VDSL ? Bo może różne łącze macie  to wtedy może być różna prędkość.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 604
  • 1553
  • 3

Za szybko za wolno?

aby ktokolwiek z nas mogl cokolwiek powiedziec o Twojej linii potrzebne sa dane typu downstream attenuation, Margin attenuation - to sie roznie nazywa ale jest w minus decybelometrach - dBm

Bedziesz mial tez Signal to Noise Ratio albo SNR

 

otworz w routerze diagnostics/parameters i nam podaj to cokolwiek bedzie mozna powiedziec. Jezeli Twoja linia jest krotsza ale gorszej jakosci to ma to wplyw na liczbe bledow szumy i ... sam downstream


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5948
  • 24187
  • 203

Za szybko za wolno?

Porównanie jabłek z pomarańczami. Na jednym obrazku telefon przez WiFi na drugim komputer, pewnie po kablu. I wszystko na miedzi. Byłoby bardzo dziwne gdyby nie było różnic.

Skup się na swoim łączu, pokaż jak zapiął się modem, a nie jakiś bajki z telefonu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

1 na kablu ps4 + wifi telefon w razie potrzeby 


Screenshot_2024-09-05-20-00-49-28_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpgScreenshot_2024-09-05-19-57-38-38_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpgScreenshot_2024-09-05-19-56-35-45_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

 

_____________

Edytowałem wpis i zablurowałem dane - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 604
  • 1553
  • 3

Za szybko za wolno?

Synchronizacje linii masz na 28198kbit/s a wiec - pamiętając o protokole narzutu na błędy i korekcje, jest to Neostrada do 20Mbit. SNR 9.0 okay.

Gdyby był błąd ustawień na Neostradę do 20Mbit to z automatu miałbyś synchronizacje 24540kbit - przepustowosc synchronizacji DSL - pobieranie byloby na 24540kbit/s ale wtedy u gory mialbys tryb synchronizacji ADSL.

 

Dla Neostrady do 80 powinno byc tak jak zreszta u Ciebie jest - tryb synchronizacji VDSL oraz predkosc ca w idealnych warunkach - 85678Kbit predkosc synchronizacji w dol dla pobierania.

 

Masz dla wysylania prawidlowa predkosc. Prawidlowa konfiguracja VDSL. W Neostradzie po ADSL nie bylo nigdy wysylania 8Mbit. Wysylanie w protokole DSL i pozniejszym w warstwie upstream odbywa sie na nizszych czestotliwosciach niz data downstream wiec nigdy nie bedzie ograniczane w pierwszej kolejnosci - wyzsze czestotliwosci ulegaja wiekszemu tlumieniu (tu waertosc downstream margin)

 

Odpada wiec mozliwosc hipotetyczna ze jest zdalnie skonfigurowane na porcie ADSL a syncro na VDSL choc moze specjalisci jak @marder sie wypowiedza, czy takie cos jest w ogole teoretycznie mozliwe.

 

Napisales o tym ze sasiad ma lepiej. Wniosek jest  moim zdaniem prozaiczny. Sasiad ma lepsza pare miedziana. Automat DLM ktory zestraja synchronizacje kosztem predkosci pozwala mu na wiecej. Lepsze kable zelowane niz Ty i sasiadka. Gdzies stare kable zasniedziale w puszce, stara instalacja.

 

Z tego co wiem Orange uznal cala instalacje miedziana jako nieperspektywiczna i nie ma jej rozwoju. Ludzie ktorzy szaleli o poprawe linii bardzo dostawali brak mozliwosci technicznych i rozwiazanie umowy. Pytales o migracje na FTTH bo Orange migruje stare technologie do swiatlowodu.

 

Bo nie sadze, zeby Orange wysylalo zewnetrzna firme technikow, by poprawiali parametry Twojej linii - tutaj koszt/efektywnosc sie klania.

 

Popatrz u siebie na instalacje, sprawdz puszki, czy moze kabel zelowany jest stary, moze daloby sie ten kabel wymienic i zobaczyc - bez gwarancji na poprawe - bo do glowicy telekomunikacyjnej czy do DSLAMa nikt tego z powyzszych powodow wymienial nie bedzie, end of life technology, wszystko migrowane na VoIP i swiatlo gdzie sie da. Jesli w domu sa jakies stare gniazdka telefoniczne po drodze to mozna samemu to wymienic do puszki podtynkowej (sprawdzic czy tam jest okay) i poprosic na infolinii o reset automatu do adaptacji DSL. Oni zrobia to zdalnie (robili jeszcze jakies 9 lat temu) jak w Polsce mialem ADSL2+

 

Wielkich nadziei nie mialbym i czekalbym na Swiatlowod.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57014
  • 684

Za szybko za wolno?

@zetzsao  na 110℅ masz neostradę w technologii VDSL, a więc w zakresie odbieranych prędkości od 24 do 80Mb/sek.

Prędkość ta zależy od odległości od centrali, czyli długości linii i jej jakości. 

Na pierwsze nie masz wpływu... Na drugie masz. 

Rzetelną weryfikacja całej linii i znaczek, odczep ów i jakości kabli użytych do instalacji powinna dać obraz tego co możesz poprawić, aby mieć większy transfer i synchronizację modemu. 

Opisz dokladnie to co widzisz, czyli od gniazdka i modemu wszystko w stronę centrali.. Pomożemy ocenić sytuację. Więcej szczegółów lepsza pomoc z naszej strony

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2697
  • 9857
  • 51

Za szybko za wolno?

@zetzsao wygląda na to że jesteś na trochę gorszej parze podłączony dlatego automat więcej nie może wycisnąć. Jak masz w domu jakieś równoległe gniazdka do drugiego, pokoju, kuchni, szopy to odepnij te kable przy głównym przyjściu do domu. Możesz też zarobić na nowo kabel w głównym gniazdku i porządnie przekręcić. Miedź z biegiem czasu śniedzieje i pogarsza się przewodność. Możesz też poprosić montera aby spróbował wyszukać Ci lepszą parę. O ile coś tam jeszcze ma wolnego. No i to tyle. Pozostaje czekać na światłowód.