Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwierzytelnienie poczty

Anonim

Nie dotyczy

Uwierzytelnienie poczty

Jak ustrzec bliską mi osobę (także i mnie) przed takimi ostrzeżeniami? Otrzymałem mmsa i wiem niby od kogo, a jednak w ustawieniach smartfona u tej osoby coś jest nie tak, jak trzeba. Sam też nie wiem, jak się za to zabrać, a zmuszony będę ją poinformować.

wycinek mms.PNG

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwierzytelnienie poczty

Jeśli zasłonięty numer jest Ci znany (Twój lub Twoich znajomych), to nie wiele chyba się zrobi. Chyba, ze może ktoś z zespołu Orange zgłosi problem naprawienia certyfikatu dla tej subdomeny. Taka wiadomość pojawia się, jeśli ktoś wysyła mmsa na email.

Jeśli ten numer nie jest Ci znany, zgłoś incydent do pomarańczowego CERTu (link jest w stopce "zgłoś niebezpieczne treści" a potem w prawym górnym rogu zgłoś incydent). Alternatywny link https://cert.orange.pl/

Anonim

Nie dotyczy

Uwierzytelnienie poczty

@Piotrekk85, znam numer i jest to przesłane smartfon via smartfon (zdjęcie wnusi), więc coś trzeba ustawić prawidłowo. CERT więc odpada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwierzytelnienie poczty

To może wykorzystaj inne formy "komunikacji".
1) wyślij to jako mms - upewnij się, że kontakt wnuczki jest wpisany jako numer telefonu a nie jako email (to przy wysyłaniu można zmodyfikować czasem)
2) wyślij "to co wysyłasz" jako email - użyj gmail - tam dodaj załącznik i wyślij na maila bezpośrednio
3) jeśli jesteście blisko (w sensie dosłownym - do kilku metrów) użyj Bluetootha
Anonim

Nie dotyczy

Uwierzytelnienie poczty

@Piotrekk85, odległość jest spora i to było z numeru na numer, tylko nie bardzo wiem, jaki był w tym udział MultiBoxa, albo Gmaila u mnie i u wysyłającego mms. Podejrzewam jakiś związek u mnie, bo jak wchodzę na PC w Gmaila, to smartfon pyta o pozwolenie połączenia na innym komputerze. A co by się stało, jakbym usunął to moje konto tylko na smartfonie? Nie skomplikuje mi powiązania go z kontem Samsunga, na którym mam ustawione wszystkie zabezpieczenia, gwarantujące bezpieczeństwo SG J3 2017? Osobną wymianę zdań nt. zabezpieczeń u bliźniego przeprowadzimy w trakcie spotkania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwierzytelnienie poczty

A wpisałeś ręcznie numer przy wysyłaniu mmsa? czy z kontaktów? tu może coś "samo źle wybrało"

Co do ustawień Gmaila - w innym wątku pisałeś, że masz weryfikację dwuetapową. I te komunikaty pewnie są z tym związane.
Anonim

Nie dotyczy

Uwierzytelnienie poczty

@Piotrekk85, jak było wysyłane, to dopiero się dowiem, bo to ja otrzymałem mmsa. Z tą weryfikacją pewnie  będzie jakiś związek. Czasami aż panicznie boję się zmieniać w ustawieniach na tej "nowej zabawce". Akurat miałem włączony i mms "wskoczył"Emotikon: Mrugający


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Uwierzytelnienie poczty

I jak @Anonim? Czegoś więcej się dowiedziałeś o tym MMS-ie od wnuczki? Szczęśliwy robot

Niestety screen z tytułowego posta jest jaki jest, więc nie do końca czaję, o jaką wiadomość chodzi 😕

Anonim

Nie dotyczy

Uwierzytelnienie poczty


Wiktor napisał(-a):

I jak @burebusek? Czegoś więcej się dowiedziałeś o tym MMS-ie od wnuczki? Szczęśliwy robot

Niestety screen z tytułowego posta jest jaki jest, więc nie do końca czaję, o jaką wiadomość chodzi 😕


@Wiktor, jeszcze @Piotrek się "męczy", mnie gmail "męczy" o oznaczenie rozwiązania w innym temacie, a  ja już zapomniałem, co ten screen przedstawiał. W każdym bądź razie, przesłaliśmy sobie mms-y normalnie ze smartfona na smartfona i działa. Tamto zdarzenie miało, o ile cokolwiek kojarzę, chyba związek z MultiBoxem, toteż odpuściłem sobie szukania przyczyny.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Uwierzytelnienie poczty

Dobra, to nie drążmy już tego więcej... Ale gdyby w przyszłości sytuacja się powtórzyła, to pamiętaj ;-)... o tym temacie 🙂