Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Witam, od jakichś dwóch miesięcy internet ciągle gubi pakiety. Synchronizacja na poziomie 3-4Mb, dodam, że opcje do 10Mb mam od jakichś 10 lat i nigdy nie było większych problemów. Z routera dało się wyczytac, że był w stanie synchronizowac z prędkością 12-14Mb. Jakiś tydzień temu był technik ze względu na uszkodzoną puszkę na elewacji budynku, niewiele to pomogło. Postanowiłem wymienic instalacje w domu, synchronizacja wzrosła nieznacznie. Uwagę moją zwrócił otwarty słupek telekomunikacyjny, a w środku niezaizolowane druty skręcone ze sobą poza złączką żelową. Zrobiłem zgłoszenie uszkodzonego/otwartego słupka. Ja rozumiem, że instalacja jest stara, ale czy naprawdę to tak powinno wygladac? Czekam na serwisanta, ale biorąc pod uwagę dotychczasową stycznośc z technikami, wątpie, że to poprawią(Niejeden już widział ten słupek). Co mogę zrobic w tej sytuacji?

 

30.03.2023.pngSkrzynka_3.jpgSkrzynka_1.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  jak widzisz można dochodzić swego. Ty jako abonent też możesz wymagać ( przy odrobinie wsparcia eksperckiego co bardziej doświadczonych w tych kwestiach) , aby poprawiono sieć i przyłącze według norm. Szkoda, że klienci nie mają tej świadomości jaką Ty już masz odnośnie kabli, bo naprawdę mogliby mieć wpływ na lepsze działanie usług. 

Mnie osobiście dziwi bierna postawa niektórych techników, którzy widząc buble i mając wiedzę jak one wpływają na działanie usług nic z tym nie robią...

Zobacz jak nam to przeszkadza i jakie budzi odczucia jak widzimy taką partaninę...na mnie takie tematy działają jak czerwona płachta na byka, bo klient płaci, a ma byle co...

Rozumiem, kiedy nie można nic zrobić, ale na Twoim przykładzie widać, że czasem się da...

Oby więcej technicznie zorientowanych klientów....i tak upartych w dążeniu do celu jakim jest prawidłowe działanie usługi 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  trzeba zgłosić uszkodzoną infrastrukturę . Zgłoś niezabezpieczony dostęp do sieci, możliwość zagrożenia i estetykę. To działa . Tu masz opis i Twój słupek zalicza się do tych uszkodzeń wymienionych w p.1

https://www.orange.pl/omnibook/uszkodzenia-infrastruktury-technicznej-orange#dla-klienta#brak#jak-zg...

Ta łączówka podlega wymianie na nowocześniejszą, nie każdy monter ma nawet do niej nóż do krosowania 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2592
  • 10722
  • 95

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Cześć @RobsonxM 

musisz zgłosić awarię infrastruktury Orange tak jak pisze @agat13 . Przesyłam Ci artykuł, który jest w bazie wiedzy sieć i dostępność usług na forum Nasz Orange. Został zaktualizowany przez @Aśka_M   z Zespołu Nasz Orange Gdzie zgłosić awarię infrastruktury Orange? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Gdzie-zg%C5%82osi%C4%87-...  Przy zgłoszeniu ważne jest podanie dokładnej lokalizacji, opisu uszkodzenia oraz - o ile to możliwe - numeru kontaktowego.  Zerknij do tego linka.

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  Operator ma określony czas na poprawienie estetyki. Jest to miesiąc. O ile kosmetyka może poczekać,  o tyle zabezpieczenie szczelności sieci absolutnie nie ..

Tego domagaj się natychmiast jutro od rana. Dziś zgłoś to na czacie lub Maxowi, a jutro na infolinii. To ważne, abyś był twardy w negocjacjach dotyczących terminu realizacji ...

W razie braku reakcji pisz do Skierniewic dołączając zdjęcia i żądając natychmiastowej reakcji. 

Nie powinno być dostępu do łączówek i sieci dla osób postronnych. To poważna sprawa 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM. z tego co widzę to nic tam nie jest podłączone. Pewnie kabel albo uszkodzony albo już nieczynny. Zgłosić zawsze możesz ale przy nie wykorzystywanej infrastrukturze nikt się tym nie będzie przejmował. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@marder  jest jedna usługa podłączona ""na krótko" z kabla rozdzielczego poza łączówką na  podziemny żelowany( ten czarny) 

Od razu zwrócę uwagę na bardzo złe sparowanie tego czarnego. O tej złączce poza Etonem (ta żelowana złączka) nawet szkoda pisać- wykonawca od razu do ukarania. Transmisja nie powinna iść po dwóch białych żyłach, a po parze biały- kolor lub drugi biały- drugi kolor. Takie są zasady rozszywania i parowania kabla, aby nie było przesłuchów . Ogólnie kabel tego typu to nie najlepszy pomysł dla transmisji szerokopasmowej, choć jest on przeznaczony do wkopywania ... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@agat13 wygląda na ucięty przy samej złączce. Są tylko białe pary zaciśnięte i jeszcze ktoś jajca porobił bo skręcił żyły i dosztukował. Co do kabla to jest normalny żelowany do ziemi i 90% domków jest tak podłączone to wiesz jakoś neostrady na tym chodzą od lat i nie tylko bo są i inne usługi szerokopasmowe. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@marder Z kablem może masz i rację, co zaś złączek...obie są podejrzane, o rozparowaniu nie wspomnę. Powiedz jak to ma działać?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Prawdopodobnie uszkodziły się styki na łączówce to monter połączył żyły przez etona tylko kabel instalacyjny był za krótki to zrobił jeszcze jakieś sztukowanie przez skręcenie ze sobą żył. Ogólnie klasyczna partyzantka. A później ktoś się dziwi że mu neostrada wyciąga połowę prędkości deklarowanej lub ma trzaski w słuchawce. Żyły także rozparował czego nie powinno się robić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

W sobotę zgłosiłem przez chat uszkodzenie słupka i utratę synchronizacji. Po kliku godzinach synchronizacja wróciła. (Podejrzewam, że temperatura ma wpływ na działanie lub nie działanie mojej sieci)

W niedziele dostałem informacje, że zlecenie "Zrealizowane poza lokalem klienta". No dobra, ale słupek jak był otwarty tak jest otwarty, internet rozłącza jak rozłączał i do tego jeszcze momentami tysiące błędnych pakietów. Dziś rano zgłosiłem uszkodzenie infrastruktury Orange na Infolini (otwarcie,przewody,mrowisko w środku). Był serwisant zabezpieczył profesjonalnie opaską zaciskową i przekazał zlecenie do działu remontowego. Co dalej zobaczymy.

Skrzynka_4.jpg

_________________

Wpis edytowałem - dodałem zdjęcie z załącznika - Rafał