Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  czyli zgłoszenie zagrożenia przyniosło efekt- służby techniczne zabezpieczyły wstępnie skrzynkę ( kłódka wygląda groźnie) i przekazały do działu remontowego. C.D.N... i to dobre, że pazurów byle kto nie wsadzi...

Mnie zaś bardziej interesuje to co w środku, skoro pokazałeś. Ciekawe czy wymienią zaśniedziałą łączówkę, poprawią złącze i koniecznie wyprostują parowanie kabla. Skrzynka i bezpieczeństwo to jedno, a ten bubel instalacyjny, to drugie...i o niebo ważniejsze. Wymagaj kompleksowej naprawy!

Ja bym tak tego nie zostawił, bo to ma wpływ na jakość łącza i transfer, że o błędach nie wspomnę 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Dalej nic nie będzie. Już tak zostanie. Docelowo wszystko będzie na światłowodowach a sieć miedziana do utylizacji.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Sieć światłowodowa jest poprowadzona na słupach elektrycznych około 300m ode mnie. Zgłosiłem zapotrzebowania chyba we wszystkich możliwych miejscach, ale jak na razie zero odzewu. Zostało mi 1.5 roku do końca umowy, rozłączanie sieci kilka razy dziennie i setki tysięcy błędów nie jest chyba normalne. Obowiązuje ich umowa, więc moim zdaniem coś z tym zrobic powinni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  opisałem z czego wynikają błędy. Nie z niezabezpieczonej sieci, a ze sposobu jej połączenia i rozszycia 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Czy z tego słupka jest podłączony @RobsonxM tego nie wiemy. Jest tam tylko jeden kabel i nie wiem czy jest podłączony czy nie bo na zdjęciu dobrze nie widać. Monter założył drzwiczki a kabel mógł poprawić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Tak jestem podłączony do tego słupka, dwa białe przewody wychodzą w puszce na domu. Biorąc pod uwagę, że u mnie nic nie robili to w słupku połączenie też się nie zmieniło.  Ja to już nie wiem co mam im zgłosic (Orange), żeby poprawili połączenia kabli. Wielokrotnie zgłaszałem niestabilną siec i rozłączenia. Zazwyczaj nie ma mnie w domu gdy przejeżdża technik, więc też ciężko mi coś ustalic z samym serwisantem, bo reszta domowników się na tym kompletnie nie zna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13770
  • 56639
  • 672

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM  bez współpracy z serwisantem będzie jak jest. Albo rybka, albo akwarium...musisz się z nim rozmówić. Musisz sparować ten kabel poprawnie. Zrób też foto tej puszki. Zerkniemy i na to...co w środku. Każdy szczegół ważny. Zobaczę jaki masz kabel do domu i jak go połączyli

Wierz mi, dla ADSL wszystko się liczy i jest ważne, bo stanowi o błędach i jakości transmisji 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Nie dam rady teraz zrobic zdjęc, jeśli chodzi o instalacje w domu to jest zalożona nowa. Od strony słupka są 2 białe, łączą się przez szybkozłączki UY na bialy-pomarańczowy(sparowane), przewód YTKSY 2x2x0,5.

Nie ma żadnych gniazdek, testowo zakończone złączką rj-11 bezpośrednio w router. Instalacja położone ze 2 tygodnie temu, jakośc połącznia po tym wzrosła, ale nieznacznie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

@RobsonxM jeśli to twój kabel to monter powinien przypiąć Cię na parę biało-czerwoną a dwa powinien poprawić połączenie złączką Eton bo masz skręcone ręcznie żyły a to będzie powodować problemy aż do całkowitej przerwy w perspektywie roku czy dwóch i systematyczne pogorszenie połączenia. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 55
  • 0

Naprawa słupka telekomunikacyjnego

Synchronizacja wzrosła do prawie 17mb/s. Przewody zostały sparowane poprawnie. Prędkośc zakładam, że wróci z czasem. Co do szczegółów naprawy nie chcę się wypowiadac.

16.04.2023_Naprawione.png

 Dziękuje Wszystkim i Pozdrawiam