Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

Powiem tak, trzeba być cierpliwym, u mnie Nexera akurat buduję światłowód, i wiosną 2020 (prawdopodobnie marzec) mają skończyć, Najlepiej napisz do nich na YT, tam dostałem taka informację, najlepiej pod najnowszym ich filmem im napisz: https://www.youtube.com/watch?v=yk8ueUe3_7I


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

Hej, zmieniło się coś w tym kontekście?

Mój post wylądował tutaj w Październiku 2018 roku, niedługo stukną już 2 lata, na messengerze Orange nic nie wiedzą, znajomy który pracuje w Orange też nie ma żadnych informacji.

A może dało by się zmienić internet ADSL'owy na VDSL'owy? Naprawdę ubolewam nad tym łączem, o ile 20mb downloadu da się ścierpieć, to 1mb uploadu w 2020 roku to jakiś niemy żart.

No i jestem w stanie dopłacić za podłączenie światłowodu (ale wiadomo, nie cholendarną sumę)
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

@Hoshi Musieli by rozbudować centralę o kartę VDSL2, Wracając do tematu NEXERY, u mnie jak obiecali (wiosna 2020) to zrobili, Czekam tylko jak ogłoszą mój adres na stronie NEXERA - Ale posiłkując się odpowiedziami poprzednimi - sebyświderskiego - Gutkowo jest w planach (wiadomość była w 2018 więc dużo mogło się zmienić), a Likusy już mają światłowód.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

Hej,

Czy dalej nic nie wiadomo na temat lepszego internetu w Gutkowie?
Rok temu podłączyli światłowód na Likusach też jakoś w sierpniowym okresie, a teraz nic nie słychać... Obawiam się, że znów przez COVID rodzina z którą mieszkam (naah, kiedyś się trzeba będzie wyprowadzić, na razie siedzę "tutaj" ze względu na pewną formę niepełnosprawności) i ja sam osobiście będę "zmuszony" do nauki i pracy zdalnej. Nie widzę naprawdę nic złego w takiej formie nauki/roboty, ale gdy w domu jest tyle osób, to naprawdę zaczynam się obawiać że znów będzie masakra (przez 75% czasu 20/1 chodzi dobrze jeżeli chodzi o rozmowy/konferencje, ale przez 25% czasu jest tragedia).

Mam też pomysł żeby wziąć na siebie internet LTE oddzielnie do momentu zmiany czegoś w tym aspekcie, ale poczekam do września czy coś się zmieni.

Więc ponawiam pytanie - czy ktoś coś wie, czy ktoś coś słyszał?
Z góry bardzo dziękuję.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

Hej,

Czy nadal nic nie wiadomo? Bardzo zależy mi na odpowiedzi...
Wiem że CFC szuka montera światłowodów ale wątpię żeby to była ta sama firma która podpięła Likusy rok temu i że cokolwiek zmieni.

Pozdrawiam i z góry dziękuję 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

Hej,
Wybaczcie że odpisuje pod kolejnym z rzędu kontem, ale za nic nie jestem w stanie sobie przypomnieć jaki miałem dokładnie login do poprzednich, w kontach email nic nie mam, metodą prób i błędów też nie jestem w stanie tego znaleźć. No cóż, teraz raczej loginu nie zapomnę - mniejsza.

Generalnie przychodzę tutaj ponowić pytanie po dwóch latach. Szczerze, od tego okresu chyba się nic nie zmieniło, nie orientuję się żeby zrobili przyłącza na np. ulicy Sokolej na której mieszkam, i nie mówię tylko o sobie tylko np. też o sąsiadach. Więc czy, i kiedy będzie światłowód na naszej dzielnicy? Wiem że jest w paru miejscach, ale niestety ja w nich się nie znajduję. Czy jest w ogóle możliwe aktualne przyłącze za dodatkową opłatą?

Chętnie dowiem się czy są jakieś plany czy może jakiś konkretny termin prac, których na próżno szukać w google. Chciałbym też przeprosić za moją niecierpliwość, ale akurat ten konkretny post aktualizuję po prawie równo dwóch latach.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź 🙂
Z góry dzięki!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

@HoshiYamazaki W Olsztynie na Sokolej 1 i 3 (według Mapy zasięgu Orange)  jest  światłowód i to Orange. Zerknij, czy to o tą lokalizację Ci chodzi i pytaj dalej 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

@agat13 a to ciekawe, bo mieszkam bardzo niedaleko (dokładnie przy torach), więc w praktyce mam 5 minut pieszo do tych bloków. Niestety z Orange odnośnie przyłącza nikt się nie kontaktował, a sama mapa mi od roku nie chce coś chodzić i nie pokazuje nawet punktów które widziałem poprzednio (np. na ul. Porannej) niezależnie od przeglądarki. Mógłbyś mi wysłać z której korzystasz? I podeślij link przez który wchodzisz na mapę.

Czy w takim przypadku jest opcja dołączenia się do istniejącej sieci (nawet za dodatkową opłatą)? Wiem że decyzja monterów chyba też zależy od tego ile osób chce dołączyć się do sieci, wiem że firma która stoi obok na pewno by z tego skorzystała (dokładnie to Renox), co do sąsiadów to śmiem powątpiewać.
Później spróbuję skontaktować się telefonicznie z Orange, może mi coś powiedzą.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?


@HoshiYamazakinapisał(-a)

...

decyzja monterów

...


Oni o niczym nie decydują. Wykonują tylko zlecenia. Jeśli będziesz tak czekał na monterów to się na światłowód możesz nie doczekać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Kiedy będzie światłowód w okolicach Olsztyna (Gutkowo/Likusy)?

@HoshiYamazaki Mapa zasięgu Orange | Orange Polska  i UKE - Wyszukiwarka to dwa źródła wiedzy. Pierwsze jest aktualne na miesiąc przed oddaniem inwestycji , drugie mówi o alternatywnych dostawcach i usługach na adresie. Oba mają zgłoszenia popytu na usługę, co polecam...

Co do współfinansowania, radzę wizytę w Salonie i dokładnie takie pytanie odnośnie zgłoszenia się do tego programu (nowość). Może grupowe zgłoszenie będzie "szybsze" w realizacji?