Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

W tej chwili mam Neostradę po miedzi .

Tydzień temu podpisałem umowę o przejściu na światłowód w Orange ale na infrastrukturze firmy Protonet .

W umowie mam napisane że termin montażu wypadnie aż na 22 września .

Czy można by jakoś załatwić sprawę z Orange lub tą firmą protonet aby nieco wcześniej założyli i uruchomili ten światłowód ?

Z góry dzięki za wszelkie porady .

 

___________

* W temacie doprecyzowałem kategorię - Wiktor

56 ODPOW. 56

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Proponuję zadzwonić do Protonetu, może technik cię przesunie w górę listy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13033
  • 53515
  • 621

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcdW salonie Orange poprosić o zmianę terminu wizyty monterów. Salony czasami mają kontakt do firm partnerskich i mogą zmienić datę wizyty


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz w całym moim mieście jest rozwieszony nowy światłowód flibee a już od kilku lat istnieje ten światłowód protonet.

Wcześniej Orange przez kilka lat nie było upoważnione do korzystania z światłowodu protonet a teraz gdy rozwieszają światłowód konkurencji to protonet zgodził się na współpracę z Orange a fiber nie chce udzielić mojego adresu dla Orange.

Dlaczego Orange nie może korzystać z nowego światłowodu za unijną kasę założonego a może ze starego ? 

 

Jeśli od 8 lat mam pakiet love w orange , to trudno żebym przechodził do tego protonetu . Dzwoniłem do biura tego protonetu ; powiedzieli mi , że jeśli jestem ,klientem orange , to tylko z infolinią orange mam rozmawiać o terminie podłączenia  a nie z protonetem .

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd 

Bez kontekstu trudno zweryfikować Twoje insynuacje. Ogólne są na to wszystko jakieś przepisy i inne uwarunkowania o których niekoniecznie coś wiadomo publicznie. Chyba że pytasz retorycznie, wtedy przepraszam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13033
  • 53515
  • 621

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd  tajemnica handlowa. Może ta stara firma już należy do Orange? Może mniej biorą są udostępnianie sieci? Kto to wie? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Mam dobrą wiadomość ; dosłownie godzinkę temu zadzwonił do mnie konsultant orange i powiedział , że pojawiły się WOLNE SLOTY 😀

I powiedział , że technik orange będzie mógł uruchomić mi światłowód

nie 22 , ale już 1 września .😊 Pod warunkiem że w tym momencie będę już miał gniazdko w ścianie .

Dostałem też sms od orange o treści ; nasz technik przyjdzie zainstalować usługe orange światłowód 1 września .

Ale czy technicy protonetu wiedzą , że   , powinni się u mnie pojawić przed tym terminem i zrobić swoje by to się wszystko tak udało na tego 1 września ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13033
  • 53515
  • 621

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcdKonsultant Orange bez porozumienia z Protonetem nie może przesunąć slotu, bo pierwsi na miejsce muszą przyjechać technicy podwykonawcy (właśnie Protonet) i założyć gniazdko optyczne i ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

To może ten konsultant  najpierw rozmawiał dziś z tym protoneten , a dopiero po tym zadzwonił do mnie ?

Na infolinii TPLINK-a dowiedziałem się dziś , że ich routery

nie obsługują telewizji kablowej orange .

Jeśli tak jest to jaki router inny niż Funbox 3 powinienem kupić

by korzystać ze światłowodu i tv kablowej od  orange ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13033
  • 53515
  • 621

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcdPowiem więcej: konsultant nie podałby tego terminu bez konsultacji z Protonetem.Na 100%

Co zaś tyczy modemów alternatywnych, to jeśli będziesz miał już modem z ONT, to sama zamiana będzie możliwa, pod warunkiem odpowiedniego routera (obecność i możliwość konfiguracji VLAN-ów)

Od razu ostrzegam, że o ile temat netu jest prosty do konfiguracji, to z IPTV będziesz miał pod górkę. po prostu na tym trzeba się znać i mieć sprawdzony sprzęt (oczywiście z wyższej półki)-odsyłam do wątków na forum