Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE, wysoki ping


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Internet LTE, wysoki ping

Witam, posiadam internet LTE od Orange, router Huawei B315s-22, firmware 21.323.03.00.1185

Problemem jest codzienny wysoki ping i spadki prędkości, często około 300ms aż do 800ms, który objawia się około godzin południowych aż do wieczornych (nawet nocnych - 23:00). Antena w linii prostej znajduje się 450-500m od mojego domu. Router pokazuje połączenie na poziomie 4-5 kresek, czyli według mnie dobre. 

 

Próba zmian kanałów w routerze nic nie dała, ustawienie na "najlepszy" według aplikacji Wifi Analyzer itp, skutkuje pogorszeniem go do 1-3 gwiazdek na 10. Ponowne konfiguracje routera również nie przyniosły pożądanych efektów. Poniżej zamieszczam statystyki programu LTEWatch. Router pracuje na antenach wewnętrznych (zewnętrznych nie ma), czy to może być problemem?

P.S: Komputer połączony z routerem przez kabel.

1.png

 

2.png

 

_____________

Wpis przeniesiony do odpowiedniej kategorii - Rafał

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet LTE, wysoki ping

@jenczy  pewnie inni, lepiej doświadczeni, podpowiedzą w szczegółach, co i jak. Moim skromnym zdaniem należy sprawdzić czy nadajnik BTS z którego korzystasz nie jest zbyt obciążony, co może generować Twoje problemy. Zapewne antena zewnętrzna poprawi jakość usługi.

Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE, wysoki ping

@jenczy  lepszy Router LTE powinien ustabilizować sygnał LTE, wi-fi analiza zbędna, bo komputer z wi-fi nie korzysta, zresztą po wi-fi nie gra się na komputerze, bo ping x2 rośnie, antena zewnętrzna by się przydała, tak z tego co piszesz to nadajnik jest oblegany, pewnie później nocą jest dobry ping, ale napiszę krótko na koniec, internet po LTE (4G) nie nadaje się dla graczy, wysoki i skaczący ping, zależny od obciążenia nadajnika LTE Orange 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet LTE, wysoki ping

@jenczy z Twojego opisu wynika, że nadajnik jest znacznie obciążony. Siła sygnału tu nie ma dużego wpływu, na prędkość internetu oraz ping. Nie jest duża odległość do nadajnika. Uważam, że wymiana na router z agregacją pasma może poprawić jakość internetu. Twój router nie ma agregacji pasma.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Internet LTE, wysoki ping

A w paśmie B1, B3, B20 to jaki jest sygnał? To co pokazuje to chyba jest w B7 tylko przypuszczam. RSRQ trochę skacze, ale nie jest źle.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Internet LTE, wysoki ping

Antena raczej nie pomoże, antena tylko wzmacnia sygnał a masz 4-5 kreski. Możesz wymusić najlepsze pasmo, niestety w opisu wynika że nadajnik jest zapchany.

 

U mnie nadajnik jest ~250m i dosyć pusty.

https://uploadfile.pl/pokaz/2180978---wkaf.html

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Internet LTE, wysoki ping

Dziękuję wszystkim za pomoc, dzisiaj przyszły antenki do routera (wkręcane). Prędkość wzrosła o jakieś 15Mb/s według speedtest (bez obciążenia, z to jakieś 1-3Mb/s). Poprawa w pingu nieznaczna, wręcz znikoma, może poprawiła się stabilność lekko. 

 

Raczej faktycznie jest to przeciążony nadajnik. Poniżej przesyłam jeszcze pomiary z aplikacji LTEWatch

 

Z antenami:

antena.png

 

Bez anten:

bezanten.png

 

Jedyny sposób jaki znalazłem to przełączenie na 3G, wtedy jest w miarę stały ping (okolice 70-90), lecz prędkość mocno spada. Coś więcej mogę zrobić z LTE? Kupno routera pewnie też dużo nie pomoże, a nie chcę umoczyć pieniędzy na darmo.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Internet LTE, wysoki ping

B20 czyli 800 MHz ma mały SINR. Może jest z innego miejsca niż pozostałe pasma.