Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Cześć forumowicze.

Postanowiłem trochę podrążyć temat internetu światłowodowego (jego braku) u moich rodziców i stąd pytania do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Numer budynku widnieje w arkuszu inwestycyjnym POPC (przewidywana data zakończenia projektu 09.2020r ) oraz znajduję go na stronie.

Na stronie widnieje status "w realizacji" i tego samego dowiaduję się w punktach orange.

W sumie bym nie zakładał tematu,ale przyjrzałem się bliżej skrzynce i o to moje spostrzeżenia.

Skrzynka jest sygnowana logiem orange,są wybite numery oraz nazwa miejscowości.

Ze skrzynki są już wyprowadzone przewody,które są przypisane do poszczególnych domów (każdy przewód ma etykietę z numerem domu ) i to mnie zastanawia.Jest również data wykonania 06.2020r

Co jeszcze jest konieczne by wkońcu to ruszyło?

Ogólnie wkoło jest już światłowód,więc wydaje mi się,że i w skrzynce on jest.

W razie potrzeby dołączę zdjęcia.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Stało się😀

W końcu po 3 latach,wielu telefonach i meilach zainstalowano światłowód.

 

Tak naprawdę moje pisma/telefony/meile nie doczekały się odzewu do dziś.

Dopiero po interwencji UKE temat ruszył i zakończył się pozytywnie😉

 

Infrastruktura jest firmy orange (budowa z popc) i tylko u nich oraz u t-mobile mogłem zamówić internet.

U innych jestem niewidoczny.

 

Co ciekawe,budynek ma 5 mieszkań,ale tylko moje mieszkanie jest w zasięgu światłowodu-ewidentnie od samego początku adres był blokowany w systemie orange-dlaczego? Nie wiadomo.

 

Sam montaż przebiegł szybko i sprawnie a Panowie technicy zasługują na najwyższą ocenę-bardzo pomocni i kompetentni😀

 

Dziękuję Wszystkim forumowiczom za pomoc.

Każdy post był pomocny👍

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

166 ODPOW. 166

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiiijakiś adres by sie przydał inaczej możesz pisać i pisać


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Adres-jakie ma znaczenie jak wszystko opisane zostało w poście powyżej?

Dodam tyle,że rzecz dzieje się w wiosce.

Podejrzewam,że mając nawet adres nikt nie napisze mi nic więcej o czym nie poinformowano mnie na infolinii,czyli o tym że projekt jest,ale nie widomo kiedy zostanie zakończony.

Istotne jest tylko to,że skrzynka jest tak jakby na gotowo zrobiona.

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  skoro już tyle wiesz to pozostaje cierpliwie czekać. nikt tu Ci nie wywróży ze szklanej kuli kiedy będziesz mógł korzystać ze światłowodu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  adres ma kluczowe znaczenie. Można określić jak wyglądają  inwestycję w okolicy, czy już realizują podłączenia  jaki to beneficjent itp..

Czasem nawet sporo się da dowiedzieć...

Dziwne, że inwestycja z 2020 roku nie doczekała się podłączenia do Sieci.  Pytanie, czy to po prostu zaniedbanie czy nrak warunków technicznych wynikających z przyczyn nieustalonych? 

Czasem trafi się i tu znawca tematu i rejonu, więc jeśli masz szczęście  to odpowiedź jest za rogiem...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

20220318_130932.jpg

20220318_130707.jpg

20220318_144619.jpg

Raczej wolałbym by nikt ze szklanej kuli mi nie wróżył 🙂

 

Uzupełniam dane:

Beneficjent to orange,rzecz dzieje się w wiosce w której już orange puścił usługę w sąsiednich budynkach a sama skrzynka wygląda na gotową-proszę spojrzeć na zdjęcia.

 

Projekt o numerze POPC.01.01.00-32-0039/17

Według danych z internetu zakończony w 2020r


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii 

I co, nie da się złożyć zamówienia na tym adresie? A na sąsiednich? Może jest jakiś problem z bazą adresową? Był już tu opisywany przypadek kiedy adres był nieunikalny i to blokowało zamówienie...

To oczywiście Twoja sprawa, ale bez podania orientacyjnej choćby lokalizacji nie dowiesz się niczego więcej niż już wiesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  skoro cześć domów ma już podłączone usługi, to znaczy, że reszta wypadła z planów beneficjenta 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

W takim razie cała skrzynka która jest w centrum wioski została wyrzucona z planów.

Jest to około 10 adresów dla których są już wyprowadzone przewody.

Problem w tym,że ogólnie nikt nic nie wie...

 

Tak,pod tym adresem można podpiąć neta do 10Mb/s ale zamawiając jedynie przez internet (w punkcie czy na infolinii nie ma takiej możliwości,ponieważ  pod tym adresem nie ma spełnionych warunków).

Dla innych budynków jest możliwe wykupienie usługi orange światłowód-sprawdzane było w punkcie orange.

Co więcej,podejrzewam że jeden budynek jest właśnie podłączony pod ową skrzynkę.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii  czasem się zdarza, że inwestycja robiona jest z zapasem i jeden korzysta, reszta czeka. Tylko tu nie widzę powodu, a czas już jest  dość długi