Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie


@Tomiiinapisał(-a)

 

a jak trzeba będzie to się zamówi w orange tym bardziej,że rzucili ofertę 12mc bez opłaty tych 20zł (typ domu jednorodzinny)😀


Tutaj małe sprostowanie.

Nie otrzymamy rabatu jeśli sieć była budowana z środków popc.

Dopiero po wrzuceniu oferty do koszyka to zauważyłem i gdzieś tam w necie znalazłem powyższe informację.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Ehhhh te orange.

Technik dzwonił by przełożyć termin wizyty ze względu na mróz,ale nie wiedział że instalacja jest napowietrzna.

On w papierach ma instalację ziemną i teraz nie wiadomo co dalej/co z instalacją.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Jak to nie wiedział? Kto jak kto ale to monter wie najlepiej jaki jest zakres prac. Przy -4 w zasadzie nie powinno się nic robić przy światłowodach. Czekaj cierpliwie na kolejny telefon.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Telefon ze strony technika wyglądał następująco:

Dzień dobry,niestety ze względu na mróz nie będzie możliwości zainstalowania światłowodu,ponieważ się nie przekopię.

To ja na to,że jest tam światłowód napowietrzny i opisałem co i jak wygląda,jaka odległość do słupa,ale było slychać,że jest "zrezygnowany" 

Po chwili zapytał kogoś,"Pani Jolu,montujemy"?

Pani Jola odpowiedziała,że nie bo w papierach jest instalacja światłowodu ziemnego i trzeba czekać-nie wiadomo ile.

Zlecenie było utworzone przez t-mobile,sieć jest orange jak i ich technik.

Oczywiście czekać mogę,ale obawiam się,że znowu sprawa zatrzyma się w miejscu.

Najciekawsze jest to,że tydzień wcześniej miałem możliwość zamówienia technika tyle,że na 18:00 więc zrezygnowałem by technik nie robił po ciemku a na infolini nikt się tym nawet nie przejmował w jakich warunkach wykonywana będzie praca bo jak to oni powiedzili "sami dodali takie terminy,więc sobie poradzi"😉

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

W takim razie muszą ustalić co jest do zrobienia i to zrobić. Tak to jest jak się bierze usługę z innej firmy a sieć jest z innej firmy. Taki T-mobile czy Play reklamują że mają wszędzie dostęp do światłowodu a tak naprawdę wszystko to są kable obcych firm i ich ludzie na oczy w życiu nie widzieli tego w terenie.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Zgadza się,usługa jest z t-mobile a kable są orange,ale w moim przypadku to orange wykonuje podłączenie,więc nie ma znaczenia przez kogo będzie świadczona usługa.

Obawiam się,że to w papierach projektowych orange jest gdzieś byk.

No cóż,poczekam😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Operator,który będzie świadczył usługi sprawdził zlecenie i nie widzi by miałby to być montaż naziemny jak to powiedział technik.

Sam technik przełożył termin na za tydzień bez informacji a jako powód podał "siła wyższa".

Na infolinii potwierdzili,że to orange i ich technik jest odpowiedzialny za przyłącze.

Szkoda tylko zmarnowanego dnia a jeszcze w piątek z centrum orange dzwonili potwierdzić montaż.

Niezły tam mają bałagan🤔

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Stało się😀

W końcu po 3 latach,wielu telefonach i meilach zainstalowano światłowód.

 

Tak naprawdę moje pisma/telefony/meile nie doczekały się odzewu do dziś.

Dopiero po interwencji UKE temat ruszył i zakończył się pozytywnie😉

 

Infrastruktura jest firmy orange (budowa z popc) i tylko u nich oraz u t-mobile mogłem zamówić internet.

U innych jestem niewidoczny.

 

Co ciekawe,budynek ma 5 mieszkań,ale tylko moje mieszkanie jest w zasięgu światłowodu-ewidentnie od samego początku adres był blokowany w systemie orange-dlaczego? Nie wiadomo.

 

Sam montaż przebiegł szybko i sprawnie a Panowie technicy zasługują na najwyższą ocenę-bardzo pomocni i kompetentni😀

 

Dziękuję Wszystkim forumowiczom za pomoc.

Każdy post był pomocny👍


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Twój upór i cierpliwość się opłaciły. Pochwal się jaki sprzęt dostałeś.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Samotnick 

Wybrałem ofertę t-mobile z racji tego,że mogłem zrobić migrację internetu mobilnego na światłowód bez kar umownych.

Router standard,czyli ich home box,ale w pełni wystarczający😉