Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii ok to źle zrozumiałem. Założyłem że już sprawa ruszyła i mogłeś już zamowić usługę. W takim razie czekaj na telefon od sprzedawcy albo sam zadzwoń jak nic nie będzie się działo do 2 tygodni. Tryby korpo mielą powolo bo tam pacuje masa ludzi a każdy z nich jest ważniejszy od poprzedniego 😊


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Sęk w tym,że nie chcę światełka od orange😔

Inny operator ma lepszą ofertę bo mam u niego inne usługi.

 

Chodzi również o przewlekłe załatwianie spraw w orange (mam na myśli inne usługi),gdzie u tego innego operatora również miałem problemy,ale rozpatrzenie sprawy następowało do 3dni roboczych i za każdym razem z korzyścią dla mnie chociaż w jednej sprawie nie do końca miałem rację.

 

Najbardziej zależy mi na dobrym kontakcie w razie problemów.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii jeśli sieć wybudował Orange i umożliwi temu drugiemu operatorowi świadczenie usług to będziesz mogł tak zrobić. Jeśli nie mają umowy pomiędzy sobą to albo Orange albo nic. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Beneficjentem był orange,projekt popc.

Ze skrzynki w której ja jestem podpięty świadczone sa usługi kilku operatorów-tak przynajmniej wynika ze strony gov.

 

Inaczej mówiąc:

Może być tak,że orange stwierdzi,że jeśli nie chce od nich światełka to w ogóle go nie dostanę? Bo to jest dorejonizowanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@TomiiiDorejonizowanie wykonuje operator już poza POPC


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

I skoro robi to na swój koszt to może limitować dostępność usług innych na tejże linii i nikt nie będzie miał problemów dyskryminacyjnych czy monopolistycznych .

 

Na unijnym dotowanym musi pozwalać innym a na swoim już nie. A co ciekawe często gęsto koszt efekt jest taki że alternatywnemu się nie chce dla jednego detalicznego abonenta ustawiać ...

 

W erze BSA na Adsl2+ miałem tak z dawna Era. Orange im pozwolił na BSA a oni nie chcieli bo im się nie opłacało . No i takie rzeczy tylko w erze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Masz rację.

Tylko,że jak sam wiesz u mnie ta sytuacja w ogóle jakaś nietypowa jest.

Kable sobie wiszą od 3 lat a tu nagle cyk-możesz zamówić usługę.

Nie wykluczam,że to jakiś błąd lub faktycznie technik był i tylko rzucił okiem na słup albo też sam opis ze zdjęciami wystarczył.

W każdym bądź razie jeśli kabel wisi na słupie (w ramach popc) i nastąpiło dorejonizowanie (w zasadzie fikcyjne) to tylko orange może świadczyć dla mnie usługę?

Jak to rozegrać?

Powiem,że nie chcę od nich internetu to powiedzą,żegnaj🤣

@impetiginisatio 

Tylko nie wiadomo czy to ich czy nie ich😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii tego już raczej nie dojdziesz jak to było z tymi kablami. Mogło być też tak że w planach POPC Cię nie było ale Orange robiąc linię postanowił przyszłościowo przygotować kable. I teraz jak sprawa nabrała tempa zameldowali że w ramach dorejonizowania da radę. Musisz czekać kiedy fizycznie będzie można zamówić usługę i wtedy uderzysz do tego innego operatora. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Nie nie,w planach byłem tyle tylko,że ktoś gdzieś popełnił błąd chyba w projekcie.

Kolega z forum pisał,że adres tak jakby nie widniał w bazach orange.

W sumie to już nie jest istotne😉

 

Narazie nie ma co się cieszyć póki fizycznie światłowodu nie będzie a jak trzeba będzie to się zamówi w orange tym bardziej,że rzucili ofertę 12mc bez opłaty tych 20zł (typ domu jednorodzinny)😀

 

Czas pokaże,z pewności jeszcze tu wrócę z informacjami👍


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Aktualizacja:

Wskoczył adres u dwóch operatorów i mój obecny operator zgodził się na przeniesienie usługi internet mobilny na internet światłowód bez dodatkowych kosztów czy kar z tą samą ceną miesięczną.

Technik zamówiony na początek grudnia.

Dam znać co z tego wyjdzie😉