Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy Tauron


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
 • 10
 • 49
 • 0

Internet światłowodowy Tauron

Hej,

 

Jestem mega nowy w temacie takich rzeczy więc proszę o wyrozumiałość 🙂 

Gdzie aktualnie można się dowiedzieć jak u mnie w wiosce wygląda sytuacja jeśli chodzi o światłowód? Ogólnie gdzieś w październiku rozmawiałem z chłopakami z Taurona, którzy montowali to na słupach i dowiedziałem się, że światłowód będzie gdzieś na przełomie 2021/22 a do dzisiaj żadnej nowej informacji nie byłem w stanie się dokopać. W styczniu na live chacie od Taurona dostałem informacje żeby na jakąś konkretną zakładkę wejść i tam poczytać ale niczego się tam nie dowiedziałem, więc pytam tu gdzie można jakieś informacje na ten temat uzyskać, bo prawdopodobnie wy tu więcej wiecie niż ten live chat 😅

36 ODPOW. 36

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53137
 • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus  wszystko zależy od tego w jakim trybie Tauron buduje sieć  Czy jako beneficjenta POPC  czyli projektu unijnego, czy że środków własnych. 

Jeśli to drugie, to nie koniecznie może udostępnić stresy które podlaczy jako dostępne dla innych operatorów. 

Tu dowiesz, się wszystkiego o popc https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Polecam punkt 5

Sprawdź  Swój adres  w bazie adresów popc 

To pierwszy krok 

Drugi to pytanie do Tauronu https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/o-projekcie

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
 • 10
 • 49
 • 0

Internet światłowodowy Tauron

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl zgłosiłem popyt. Nie wiem czy to coś da, ale zawsze warto spróbować niż nie robić nic.

Na stronie https://mapbook.uke.gov.pl wyszukałem moją gminę i pobrałem plik pdf pod nazwą "Mapa stanu pokrycia usługami szerokopasmowego dostępu do internetu" i niestety nie znalazłem tam mojego adresu chociaż domy z mojej wsi (a nawet domy obok mnie) są tam wpisane a planowana data ich podłączenia to 31.12.2021

Sprawdziłem również stronę https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ i tam również coś wygląda nie tak jeśli chodzi o mój dom - na niektórych domach jest niebieska kropka i jeśli na nią kliknę wyświetlają się różne informacje takie jak

numer projektu: POPC.01.01.00-02-0018/18

Nazwa projektu: TAURON INTERNET FTTH NA TERENIE OBSZARU WAŁBRZYSKIEGO A
benefcjen: TAURON OBSŁUGA KLIENTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
gmina miejscowość itp. i jeszcze status: wykonane. Najciekawsze według mnie jest to, że dom na tym samym podwórku ma możliwość wejścia w tę kropkę i sprawdzenia tego wszystkiego a mój już nie 🙄
Czy jestem jeszcze coś w stanie zrobić żeby się czegoś dowiedzieć? A i co do Taurona to chciałbym się spytać czy ja mam się kontaktować przez wcześniej podaną stronę https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/o-projekcie wejść tam w zakładkę kontakt, ale tam jest tylko kontakt dla firm. Czy ja się mam skontaktować przez formularz na stronie https://www.tauron.pl/dla-domu/kontakt/formularz czy gdzieś indziej?
 
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53137
 • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus Napisz do zespołu POPC o dołączenie Ciebie (adresu) do planów inwestycyjnych. To nie zaszkodzi, tym bardziej, że tam nie figurujesz. Do Tauronu bym pisał wszędzie, gdzie mnożna. Zawsze trafi to do działu inwestycji. To Tauron będzie wykonywał infrastrukturę, więc jeśli ich zmotywujesz do dołączenia Twojego adresu, to szybciej osiągniesz cel. Jako Beneficjent POPC może korygować listę adresów objętych projektem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
 • 10
 • 49
 • 0

Internet światłowodowy Tauron

Spytam dla pewności - czy to właściwy email do kontaktu z zespołem POPC? popcwsparcie@coi.gov.pl 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53137
 • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus  zespol_popc@cppc.gov.pl

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
 • 10
 • 49
 • 0

Internet światłowodowy Tauron

POPC odpisał tak:

 

"Szanowny Panie,

w nawiązaniu do otrzymanego zgłoszenia pragniemy poinformować, że wskazany przez Pana adres: ... został uwzględniony w puli dodatkowych punktów adresowych wyznaczonych na potrzeby III konkursu działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa („POPC”) w ramach obszaru 3.5.02.03aWAŁBRZYSKI część A. Występowanie adresu na liście punktów adresowych (PA) wyznaczonych na potrzeby konkursów nie gwarantuje jednak objęcia tego punktu adresowego zasięgiem realizowanej inwestycji. Zgodnie zasadami konkursu beneficjent POPC nie musi objąć zasięgiem wszystkich punktów adresowych wyznaczonych w danym obszarze. Dla każdego z obszarów konkursowych wyznaczone zostało tzw. minimum pokryciowe, związane z kwestiami finansowymi, które wskazuje jaką minimalną liczbę punktów adresowych beneficjent jest zobowiązany objąć zasięgiem w danym obszarze. Wybór punktów adresowych w ramach wymaganego minimum pozostaje w gestii beneficjenta.

Decyzje, dotyczące objęcia zasięgiem danego punktu adresowego przedsiębiorcy podejmują samodzielnie. Beneficjent TAURON OBSŁUGA KLIENTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizujący projekt nr POPC.01.01.00-02-0018/18 „TAURON INTERNET FTTH NA TERENIE OBSZARU WAŁBRZYSKIEGO A” nie wybrał punktu adresowego ... do objęcia zasięgiem sieci. W trakcie realizacji projektu beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego. Centrum Projektów Polska Cyfrowa CPPC, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu nie ma możliwości wywierania wpływu na beneficjenta w zakresie doboru punktów adresowych wybranych na potrzebę realizacji inwestycji. Ponadto Beneficjent ma prawo do rozszerzenia w ramach inwestycji prywatnej pierwotnego zakresu inwestycji o inne punkty adresowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie wyznaczonych w konkursie, o ile faktycznie pozbawione są dostępu do infrastruktury NGA. Koszty związane z rozszerzeniem zasięgu nie podlegają dofinansowaniu w ramach umowy zawartej z CPPC, lecz są finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy, dlatego też decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu inwestycji leży wyłącznie w gestii beneficjenta. 

Na stronie udostępnionej przez beneficjenta (https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/projekty-telekomunikacyjne)  w zakładce „Gospodarstwo domowe” znajduje się aktywny formularz kontaktowy. W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie terminu i możliwości korzystania z sieci dla poszczególnych punktów adresowych sugerujemy kontakt bezpośrednio z operatorem. Zgodnie z zapisami POPC z chwilą zakończenia realizacji projektu beneficjent zobowiązany jest udostępnić sygnał internetowy w danym obszarze konkursowym.

Informujemy ponadto, że zapotrzebowanie na usługę szerokopasmowego Internetu można zgłosić przez wypełnienie ankiety na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/. Celem dokonania zgłoszenia niezbędne jest podanie dokładnych danych punktu adresowego takich jak województwo, powiat, gmina, miejscowość, kod pocztowy, ulica, numer domu, oraz adres e-mail zgłaszającego. Następnie należy określić rodzaj zapotrzebowania (Internet, telefon, telewizja, itp.) oraz określić zapotrzebowania na prędkość usługi. Każde ze zgłoszeń jest automatycznie zapisywane w bazie serwisu. Operatorzy telekomunikacyjni mogą w każdej chwili pobrać raport z Wyszukiwarki dla obszaru, na którym prowadzą działalność. Tym samym ułatwi im to planowanie przyszłych inwestycji. UKE uwzględnia również zapisane zgłoszenia przy organizacji Konsultacji społecznych białych plam NGA czy też podczas opracowywania baz adresowych na potrzeby przyszłych działań, które przeprowadzać będzie m.in. CPPC.

Ponadto informujemy, że aktualnie opracowywane są założenia dotyczące kolejnych działań zmierzających do rozszerzania zasięgu sieci szerokopasmowego Internetu. Na ten moment nie posiadamy jeszcze precyzyjnych ustaleń – cały czas trwają prace oraz konsultacje dotyczące nowych programów. Wszystkie informacje na ten temat na bieżąco pojawiają się w aktualnościach na stronie internetowej CPPC: https://www.gov.pl/web/cppc. Dokładne oraz wiążące informacje na temat zasad udzielania wsparcia, listy punktów adresowych, mapy obszarów wsparcia, zasady finansowania itp. zostaną opublikowane wraz ze szczegółową dokumentacją konkursową dla kolejno ogłaszanych działań."

 

Czyli z tego co rozumiem teraz pozostało mi czekać z nadzieją, że Tauron odpowie i poinformuje mnie, że uwzględnią mój adres zasięgiem sieci? Dodatkowo czy lepiej "dobijać się" również przez polecony przez POPC formularz kontaktowy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53137
 • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus  czekać to jedno, a dzialać, to drugie...nie czekaj biernie i pisz wszędzie, gdzie zdołasz.. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
 • 2
 • 8
 • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13 Także napisałem do POPC na ten adres i odpowiedź taka sama. Teraz pytanie czy to dobrze że mój adres został uwzględniony jako punkt dodatkowy? W pliku excel pobranym na stronie https://mapbook.uke.gov.pl/ nie widnieje mój adres chociaż sąsiedzi są a do słupa wydaje mi się że każdy ma podobną odległość (myślę że mój dom mniej niż 25 metrów) a na mapie pobranej w pdf ciężko jest określić czym faktycznie jestem bo tych kropek jest tam tyle że albo jestem jak wynika z legendy białą plamą albo Inwestycje POPC będzie do 31.12.2021r. lub do 31.12.2022r ciężko jest to określić bo ktoś kto robił mapę i legendę postanowił użyć kolorów które wyglądają prawie identycznie. Pytanie co oznacza ta cała biała plama? Jest się czego martwić, bo jak mam już jeszcze chwilę poczekać i mieć pewność że wszystko będzie jak powinno to jestem w stanie.  Dodatkowo napisałem do taurona przez ten cały formularz kontaktowy, chociaż napisaniem bym tego nie nazwał bo nie mogłem tam nawet nic pisać, chodzi o informacje od zespołu POPC " Na stronie udostępnionej przez beneficjenta (https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/projekty-telekomunikacyjne)  w zakładce „Gospodarstwo domowe” znajduje się aktywny formularz kontaktowy. W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie terminu i możliwości korzystania z sieci dla poszczególnych punktów adresowych sugerujemy kontakt bezpośrednio z operatorem. Zgodnie z zapisami POPC z chwilą zakończenia realizacji projektu beneficjent zobowiązany jest udostępnić sygnał internetowy w danym obszarze konkursowym." 

 

Pisałem również przez to https://www.tauron.pl/dla-domu/kontakt/formularz dostałem auto odpowiedź że dają sobie 14 dni na odpowiedź 14 dni już minęło a nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Czy pisać tam jeszcze raz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 12931
 • 53137
 • 617

Internet światłowodowy Tauron

@rizolormus22  pisz, jeszcze raz. 

To, że jesteś punktem dodatkowym to znak, że jesteś ujęty w planach i masz szansę. Rezerwę z wykonania projektu przeznaczą na Ciebie 

Tego możesz być pewny. Z doświadczenia wiem, że im więcej piszesz i namolisz, tym lepiej