Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy Tauron


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet światłowodowy Tauron

@marder raczej zakładam, że nawet laik jest w stanie odróżnić. Zresztą wysokość zawieszenia linii energetycznych jest inna niż światłowodu, zakładając, że światłowód idzie napowietrznie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy Tauron

Niestety ale dużo osób nie ma o tym zielonego pojęcia. A Ci co jakieś pojęcie mają często mylą kable miedziane ze światłowodowymi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 49
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13  Trochę ich pomęczyłem i odpisali mi że na moim terenie nie przeprowadzają inwestycji budowy infrastruktury światłowodowej. 

Zastanawia mnie czemu taka dziwna odpowiedź? Na słupach są te całe "skrzynki" z logiem taurona i tak jak pisałem na samym początku jak i rozmawiałem z chłopakami co montowali to wszystko. Oni  zapomnieli że w mojej wsi mają puścić światłowód bo ja tego trochę nie rozumiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus Może inwestycji w szerokim tego słowa pojęciu nie, ale przyłączanie poszczególnych adresów...

Co odpowiedzieli na to, że infrastruktura już jest, a Ty chcesz tylko się podłączyć? 

Spróbuj nawiązać kontakt z technikami Taurona poprzez reklamację znajomej osoby która już ma światłowód od nich...Może jak nie oficjalnie, to nieoficjalnie znajdą ścieżkę do zasobów firmy?

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 49
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13 To co napisałem wyżej to ich cała odpowiedź, dlatego się zdziwiłem że nie przeprowadzają inwestycji budowy infrastruktury światłowodowej. Dopytam raz jeszcze o podłączenie adresu. Co do znajomej osoby która ma od nich światłowód to może być ciężko ale postaram się kogoś znaleźć. Dzięki za ekspresową odpowiedź. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus Czasem od techników dowiesz się do kogo można uderzać z firmy, aby zrobić to skutecznie. Zasięgnij info o zasobach/rezerwach w Twojej okolicy, o tym co trzeba wykonać, aby instalacja była skuteczna i o zakresie prac u Ciebie. Technicy lubią rozmawiać z klientami technicznie, wykazując się wiedzą i znajomością tematu. Wykorzystaj to


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 49
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13  Nie będę ukrywał że nie do końca teraz zrozumiałem. Technika nie widziałem od października zeszłego roku w swojej wsi ani razu więc wydaje mi się że marne szanse aby jakiś się tu pojawił. Chyba że masz na myśli odpisanie w tej wiadomości do nich i spytać o zasoby/rezerwy w mojej okolicy i oto co trzeba wykonać ab instalacja była skuteczna o zakresie prac u mnie. Skoryguj mnie proszę bo wydaje mi się jak to pokreśliłem na początku że czegoś nie ogarnąłem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus Możesz to napisać w wiadomości do nich.

Możesz też (jak sugerowałem ) znaleźć osobę, która ma usługi i wezwawszy technika na reklamacje wziąć go na spytki. To pewne, że wie więcej niż osoby w biurze obsługi na temat zajętości i strony technicznej sieci. Może podpowie co i jak zrobić


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 49
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13 Spytałem i taka wiadomość się pojawiła od nich "

Dzień dobry,

 

dziękujemy Panu za wiadomość. W celu zgłoszenia światłowodu do domu, prosimy o uzupełnienie formularza kontaktowego dla gospodarstw domowych.

 

Formularz znajdzie Pan na naszej stronie tauron.pl (w zakładce „Innowacje", następnie „Projekty telekomunikacyjne").

 

Link do formularza: https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/projekty-telekomunikacyjne.

 

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, na której są informacje o formularzach oraz zgłoszeniach, które dotyczą przyłącza telekomunikacyjnego pod wskazanym gospodarstwem domowym."

 

Chciałbym również Cię spytać czy ten technik musi zostać wezwany w celu jakiegoś problemu ze światłowodem czy po prostu nawet jeśli chodziłoby o prąd? Na dachu mam panele słoneczne i od nich prąd więc jakbym wezwał technika w sprawie jakiegoś problemu z licznikiem lub coś podobnego to ten byłby w stanie mi pomóc?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Internet światłowodowy Tauron

@Liksus  jednak coś się ruszyło.. pokombinuj z sąsiadami na zgłoszenia masowe..kilku na Raz. Może wiekszy popyt pomoże.

Technik powinien być od internetu koniecznie.