Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy Tauron


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 49
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

@agat13  Tak właśnie zrobię. A ten popyt zgłaszam od miesiąca co tydzień, nie wiem czy w takiej ilości to coś zmieni ale lepiej robić coś takiego niż nic. Co do technika to kiepsko bo nie znam nikogo kto mógłby mieć na infrastrukturze taurona światłowód więc chyba ten temat niestety odpada. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

Hej. Mam ten sam problem z Tauronem 🙂 Najlepsze to jest to, że połowa bliźniaka, w którym mieszkam załapała się do adresów a druga połowa nie. Oczywiście ta druga połowa jest moja xD Wszystkie domy i połówki domów w naszej części miejscowości mają możliwość podpięcia się do sieci a tylko moja połówka domu została olana. Walczyłem już ze wszystkimi dostępnymi instytucjami i każdy odsyła do innego. Ostatecznie Tauron jest odpowiedzialny za dopisanie adresu. Co ciekawsze nikt z naszej części miejscowości nie ma zamiaru skorzystać z internetu, a ja chcę i nie mogę. Każą czekać na przyszły rok, może dodadzą do puli adresów. Masakra jakaś. 
Inna ciekawostka. Instalator mówił mi, że mają ogólnie problem z Tauronem, bo np. w pewnej miejscowości słup ze skrzynką taurona jest na prywatnej posesji, 15 domów wokół tej skrzynki jest chętnych na internet a właściciel posesji, na której stoi ta skrzynka nie dostał przydziału. Więc się wkurzył i nie pozwala na zakładanie światłowodów ze swojej posesji. Sąsiedzi wkurzeni, on też, Tauron zlewa wszystko i nie zgadza się na instalację światłowodu u tego właściciela.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy Tauron


@avisionnapisał(-a)
 Sąsiedzi wkurzeni, on też, Tauron zlewa wszystko i nie zgadza się na instalację światłowodu u tego właściciela

Ciekawe dlaczego? Gość podpadł Dyrektorowi w ZE czy o co chodzi?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

Tauron Telekomunikacja może montować tylko na adresach przydzielonych z aktualnej puli. Nie ma możliwości bez wpisu adresu w bazie. Koniec i kropka. U mnie UPC chce montować, Play chce montować i nie widzi problemu ale Tauron mówi - nie i już.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Internet światłowodowy Tauron

Hej, tutaj autor wątku niestety z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zalogować się na tamto konto, przy resecie hasła o dziwo mój email z którego dostawałem maile od orange i potwierdzałem rejestracje nie istnieje w bazie danych, a konto sobie leży, tylko nie można się zalogować.

 

Cóż do rzeczy @agat13  albo jakiś inny życzliwy człowiek mógłby mi coś doradzić? Byłbym bardzo wdzięczny. Robię update co u mnie ze światłowodem, bo niestety przez ten długi okres czasu zmieniło się niewiele.

W excelu z https://biznes.tauron.pl/dokumenty jestem w dogęszczeniu komercyjnym. Kategoria - niestety C ... (dom z tego samego podwórka 5 metrów obok A) pod koniec lipca dostałem maila od taurona z takim zapiskiem "Uprzejmie informujemy, że Twój adres jest w zasięgu sieci światłowodowej TAURONA." reszta to instrukcja gdzie dzwonić aby podpisać umowę z operatorem. Jednak dzwoniłem do orange i konkurencyjnej sieci i tam był trochę cyrk. Najpierw dowiedziałem się że wszystko fajnie oddzwonią z ofertą, po tygodniu brak kontaktu to dzwonię ponownie, ta sama śpiewka tylko tym razem dowiedziałem się, że pomimo tego że widzą mnie tam w bazie to nie da rady żeby oni się tym zajęli. Czyli pewnie chodzi o koszty związane ze zmianą kategorii, ale poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie. Co do tego to wcześniej jeszcze dzwoniłem do taurona o czym zapomniałem wspomnieć wcześniej. Od nich dowiedziałem się, że taka zmiana kategorii to 1000 zł problem w tym, że nie wiem czy to jest zmiana na z C na B czy od razu na A. Jak wy to widzicie, co robić w tej sytuacji, czy ta zmiana z zapłatą to ostateczność, bo jeśli mam czekać kolejny rok żeby coś się ledwo ruszyło to wolę pokryć te koszty, które jak dla takiej wielkiej firmy są nieopłacalne. Pytanie też, czy jak już kategoria się zmieni to wtedy nie będzie problemu podczas rozmowy z podpisaniem umowy?

 

 

Nawiązując jeszcze do lokalnych dostawców to pustka u mnie, więc ta opcja jest niestety niemożliwa w moim przypadku. O tyle dobrze, że tauron chce za zapłatą zmienić te kategorię, czytałem dziś że u kogoś wymyślili że mogą to zrobić ale tylko dla firm.

A dodatkowo wracając do sytuacji z domem z tego samego podwórka - na stronie https://www.orange.pl/internet/internet-domowy/sprawdz-zasieg jest tam widoczny, a mój nie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Internet światłowodowy Tauron


@liksus333napisał(-a)

Hej, tutaj autor wątku niestety z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zalogować się na tamto konto, przy resecie hasła o dziwo mój email z którego dostawałem maile od orange i potwierdzałem rejestracje nie istnieje w bazie danych, a konto sobie leży, tylko nie można się zalogować.


@liksus333  skontaktuj się na PW z Zespołem NO pomogą Ci odzyskać dostęp do konta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12967
  • 53248
  • 618

Internet światłowodowy Tauron

@liksus333  z tego co wiem, to kategoria C w przypadku sieci Tauronu, a usługi Orange jest niestety powodem do negatywnego wywiadu technicznego. To, że za kwotę 1000 zł chcą ja zmienić ( prawdopodobnie na A, bo jaki byłby sens innej zmiany) podyktowane jest kosztami dodatkowymi odbudowy przyłącza. Dobre i to, bo daje szansę, choć kasa niemała.. 

U siebie bym to inaczej rozegrał, po swojemu, ale Ty musisz tylko zapytać, czy kasa i zmiana kategorii spowoduje ujęcie w pliku wysyłanym przez Tauron do innych operatorów adresu jako " W zasięgu". To jedyna droga do uzyskania internetu od wszystkich operatorów. To, że sam T będzie wiedział, to za mało...