Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii Jeśli wciągali mikrorurki do kanalizacji pierwotnej to później będą zaciągać kabel. Chyba że już to zrobili. Bez tego nie mają co mierzyć w OPP bo mierzy się sygnał od OLT-a a nie kable abonenckie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 160
  • 605
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@marder 

Tak,mikroruki są wciągniete.

Skrzynia OPP stoi a w niej kable abonenckie zwinięte niepodpięte,czyli tutaj też mają trochę roboty.

Załóżmy,że główny kabel od OTL też jest już w skrzyni.

Rozumiem,że w takim przypadku następuje najpierw łączenie/spawanie kabli w skrzyni OPP i później pomiary,czy jeszcze jest jakiś poprzedzający etap?


 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Jeśli są wszystkie to pozostaje wykonać spawy w złączach na dosyle a później montaż splittera w OPP i zakończenie kabli bezpośrednio na przełącznicy. Kabel abonencki wpina zazwyczaj monter dopiero jak przyjdzie realizować usługę.  

 

Przykładowa szafa-słupek. Jak widać trzeba to w środku jeszcze ładnie rozprowadzić.

rsz-12.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 160
  • 605
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Wcieło mi całego posta🤔

Wracam z aktualizacją.

Skrzynia gotowa-kilka dni temu byli Panowie i spawali kable.

Numery na skrzyni też widnieją,ale być może widniały od samego początku.

Co dalej?

 

Jako ciekawostę dodam,że mieszkam w budynku wielorodzinnym (taki bliźniak góra/dół),ale w projekcie inwestor wpisał,że każdy numer mieszkania to osobny budynek (jednorodzinny) dlatego też będą dodatkowe opłaty dotyczące utrzymania łącza (na ten moment +20zł)

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii Teraz łopata do ręki i rób wykop od granicy działki gdzie leży przygotowany dla Ciebie kabel aż do elewacji budynku gdzie wejdziesz do środka. Głębokość wykopu 50-70cm, szerokość szpadla, rura peszel lub HDPE fi32 z pilotem i pomarańczowa taśma nad rurą przed zasypaniem. Kiedy w bazach Orange twój adres będzie aktywny sprzedażowo dzwonisz i zamawiasz usługę. Monter jak przyjedzie będzie mile zaskoczony i zrobi Ci przyłącze szybciej niż innym. Jest też druga opcja: Nic nie robisz i czekasz aż przyjedzie monter i sam wszystko zrobi. Monter będzie mniej zadowolony i będziesz dłużej czekał. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 160
  • 605
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Mam zamiar zrobić wykopy i przepusty w ścianach wewnątrz,ale nic poza tym bo nie wiem czy monter zgodzi się na miejsce położenie kabla wyznaczone przeze mnie.

Wiesz może czy monter może położyć kabel dla sąsiada w ten sam kanał i zostawić go przed elewacją?

Sąsiad narazie nie będzie zamawiał usługi,ale będzie to robił i szkoda by za jakiś czas znów trzeba było kopać w ogrodzie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Jeśli przy granicy działki są przygotowane dwa kable dla Ciebie i sąsiada to tak. Powinien ułoży oba w rurze żeby mieć przygotowane na przyszłość. A jeśli dla niego nie ma to albo musiałby też złożyć zamówienie na usługę albo próbować go przekonać aby przy okazji ułożył drugi kabel jednak może być z tym problem. Nie ma zlecenia, nie ma roboty bo oni są skrupulatnie rozliczani z czasu i zakresu pracy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 160
  • 605
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@marder 

No i super.Kable dla mnie i sąsiada są przed moim ogrodem obok siebie,więc poproszę technika by i kabel sąsiada od razu puścił a sąsiadowi pokaże jak ma być poprowadzony kabel,gdy zdecyduje się na montaż😉

Mam już potwierdzone,że światłowód będzie dostępny za tydzień a też wczoraj chodził opiekun inwestycji z ofertami😃