Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@damzak1 Ta szafka rack to nie dla operatora... Co on zamontuje z mojej strony to po przejrzeniu internetu wiem.

Szafka po to by jak napisał @agat13 mieć porządek w sieci. Obecnie znajduje się tam na półce centralny punkt sieci kablowej. W planach dołożenie NAS'a. 

 

Co do pokrycia zasięgiem WI-FI domu to od tego jest inny sprzęt i tego nie mam zamiaru zmieniać.

 

Ma się jedynie zmienić dostawca i medium z radia 5GHz na światłowód. 

Poza routerem nie ma potrzeby zmieniać reszty sieci, która działa tak jak powinna. 

 

Pozdrawiam 

GOLDEN!!! 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

rok temu na wakacjach też doszedł światłowód do słupa u mnie na działce, miało iść napowietrznie do domu (tak był kabel miedziany) ale wcześniej się przygotowałem 🙂 i wkopałem rurę HDPE fi25 na głębokości 80cm, przypiąłem je do słupa opaskami ślimakowymi ocynkowanymi, w fundamencie się przewierciłem i rurę wprowadziłem do środka (lekko pod kątem do góry), w środku puszka a dalej rurkami elektroinstalacyjnymi AKS fi16 doprowadziłem do miejsca gdzie chciałem gniazdko, najgorzej było z kupnem tej rury HDPE, bo wszędzie po 100m zwoje, a ja chciałem 20m, ale udało się:),w rurze zostawiłem sznurek jako pilot od słupa do gniazdka,

panowie z Orange przyszli, przepuścili ten kabel i założyli puszkę, poszło szybko i byli zadowoleni że nie trzeba nic wiercić,

moim zdaniem wystarczy Ci fi25, nie ma co przepłacać, 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Orange podczas instalacji światłowodu wykonuję CAŁĄ instalację, więc po co jesteś taki nadgorliwy? U mnie to było przekopanie około 20metrów ziemi przez dwóch panów(niestety nie mieli mini-koparki więc pracowali łopatą), wstawili tam peszla, zasypanie ziemi, później jeszcze puszczenie peszla do domu pod kostką brukową i przez schody, później wykonali cała instalacje w domu, cała instalacja ma chyba z 50metrów długości, więc gdybym miał to robić sam to by mnie to kosztowało sporo czasu i pieniędzy. Tyle razy było już tłumaczone na forum że gdy na mapie zasięgu Orange pojawi się twój adres, to przyjdzie podwykonawca Orange i zrobi wszystko od A do Z z użyciem ich materiałów. Ale w sumie jak ludzie chcą tracić czas i pieniądze to proszę bardzo 🙂 Po prostu wykonujecie pracę kogoś kto ma za to płacone w ramach podłączenia światłowodu dodatkowo płacicie za materiały.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@Czullo: masz 100% racji. A w przyszłości ciekawie będzie przy awarii. Do którego odpowiada Orange? Chyba nie za to co sam wykonał klient. 🤔

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Dokładnie, przyjdzie jeszcze monter i będzie kręcił nosem że nie taka rurka jest puszczona jak potrzeba, albo się okaże że instalacja będzie napowietrzna a właściciel działki wkopał rurkę w ziemię 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@Czullo  Jeśli chodzi o awaryjność, to nie zakopanym kabla w ziemi w peszli. Za dwa lata przewód będzie nie do usunięcia ani wymiany. Poza tym już nic do niej nie włożysz, że o podatności na uszkodzenia nie wspomnę. Jeśli planuje się wykonanie rury HDPE we własnym zakresie logicznym jest wcześniejsze rozeznanie tras kablowych w rejonie i wyłożenie tejże na najbliższy słup kablowy. Później podwieszka do domu nie jest konieczna, ale nawiązanie być musi. Ja bez zastanowienia ułożyłem HDPE do budynku od słupa pod kabel miedziany. Na bogato- 40-tkę. Do domu zaś Arota i jestem spokojny, bo wiem, że obie są dożywotnie....nie ma co konserwować ,a w przypadku wymiany czy dołożenia kabla to kilkanaście minut roboty


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Ale wiesz że są peszle HDPE? 🙂 W tej mojej jest światłowód, miedź, i jeszcze sporo by się innych rzeczy zmieściło 🙂 W sumie na miejscu monterów byłbym wdzięcznym takim klientom, którzy cała robotę(albo jej większość) wykonują sami 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@Czullo Zrobisz sam, nie prosisz się. Jakbym miał wybierać pomiędzy pidwieszką i instalacją po elewacji a wkopaniem rurki, to bym się nie zastanawiał ani chwili i chwycił za łopatę. Jak sam zakopiesz wiesz chociaż gdzie i jak


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

 

Klient chce robić sam tylko dlatego że nie chce linii napowietrznej. Rzadko kiedy monterzy idą na kopanie jeśli mogą podłączyć górą. Jak ktoś ma czas i pieniądze to niech sobie sam kopie oby tylko czegoś nie popsuł. Operator odpowiada za sieć do gniazdka klienta a więc hadepka w ziemi też go obejmuje. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Nie obejmuje, jeśli klient zrobił go sam.