Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

 

Cześć, zwracam się o pomoc.

Zacznę od początku, kilka miesięcy temu zauważyłem, ze ekipa robi jakiś przyłącz na mojej ulicy, okazało się, ze to firma NEXERA prowadzi infrastrukturę, na mojej twarzy zagościł uśmiech – użytkuję od lat Internet najpierw 10 a później 30 Megabitów.

Około miesiąca temu, sąsiedzi zadowoleni opowiadają, ze już zamówili sobie światłowód właśnie z Orange jednakże mojego adresu na mapie Orange nie wyszukuje, coś poszło nie tak. (Na stronie nexery adres wyszukuje jako gotowy)

 

Zacząłem pisać i dzwonnic tam gdzie się da żeby się dowiedzieć co w trawie piszczy..

Dostałem odpowiedzi od  zespol_popc@cppc.gov.pl  i ekretariat.dsa@uke.gov.pl jednak nie mogę ich od tak zamieścić bo RODO

 

W duży m skrócie - dom nie został wskazany jako możliwy do objęcia zasięgiem, ze względu

na występowanie dla niego zasięgu o przepustowości ponad 30 Mb/s, przekazanego

w ramach przeprowadzonej inwentaryzacji według stanu na 31 grudnia 2015 r.

Do tego jedna z firm która działa na mojej ulicy zapewniała, ze jest możliwe łącze do 100Mb/s co jest nieprawdą.

 

Ja bym to wszystko zrozumiał i nie piekły by mnie policzki gdyby nie fakt, że dom bliźniak który jest dosłownie za ścianą dostał się do tego programu.

 

Wypustka/port mam zaznaczone przy posesji identyczny jak sąsiedzi. (taka foliowa brązowa wstążka)

Jeden z dostępnych operatorów zwrócił się w mojej sprawie do Nexery

 i wycenili przyłącze na 7000 pln. - Rozumiem, ze to kawałek od płotu do domu.

Dla porównania to 1/3 kosztów instalacji fotowoltaicznej...

 

Może ktoś się już spotkał z czymś podobnym i idzie jakoś to przeforsować.

Bardzo dawno nie byłem tak rozczarowany. :<  Tak blisko

#please_help

#temat_dla_uwagi :<

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Poza projektem niestety licz się z kosztami, skoro na miedzianym łączu, tak duże szybkości ci wyliczyli, jeśli net do pracy, to bym się zgodził, na ten koszt, ale decyzja należy do ciebie, przyłącze od 5k do 10 k zł kosztuje, czy to dziś dużo, za rok będzie drożej, jak nie dogadasz sprawy, to poczekasz kilka lat.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@Piotrekk85  Uznałem, że Społeczność forum da radę i ktoś już takie przeboje miał. Z Nexerą brak kontaktu, mapkę znam.
Powodem nie wpisania mnie na listę było to, że miałem dostęp do szybszego łącza niż sąsiedzi (?)

 

@Anonim  z tym netem do pracy to bym uważał, mam Internet radiowy i jego upload leży i kwiczy.

Czy jest możliwość, że wynajmę firmę która pospawa mi gniazdko w domu i pociągnie infre do płotu od domu a później Orange podłączy urządzenie końcowe?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Niestety musisz poczekać aż minie okres trwałości projektu lub inne wyjątki.
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu  cokolwiek zrobisz na posesji, nie ma wpływu na podłączenie, trzeba dogadać sprawę z operatorem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Piotrekk85 - To pewnie 2 lata kolejne, zdążę umrzeć i z martwych wstać 😛

@Anonim - 

Tak, to się zgadza ale z tego co rozumiem to Nexera po prostu za darmo nie chce pociągnąć infry do domu bo na mojej ulicy wytypowali tylko 6 adresów  i ja mogę wyjść np. Orange naprzeciw i taką infre pociągnąć  do wypustki która jednak jest pod moim płotem łącznie z gniazdkiem dla monterów  z tego co wiem to ona po prostu idzie do switcha czy innego przekaźnika dołem do studzienki.

A np. Orange by tylko urządzenie końcowe i input puściło, nie wiem czy to wykonalne ale będę się dowiadywał po weekendzie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu  możesz, spróbować napisać do Orange pismo o dorejonizowanie siłami Nexery ( operatorzy mają porozumienie o współpracy) I zapewnić, że jesteś zainteresowany  ofertą Orange. 

Napisz  do Skierniewic na adres do korespondencji zaznaczając wszystkie aspekty sprawy  o których napisałeś ( sąsiedztwo ujęte, małe koszty wykonania, chęć współfinansowanie) 

Dorejonizowanie obowiązuje wszystkich beneficjentów

Pisz gdzie możesz, to się opłaca 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@agat13  Dzięki, tak zrobię będę się też kontaktował z działem inwestycji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Również korzystam z infrastruktury Nexery i u mnie problemów nie robili mimo iż po miedzi Orange miałem około 35 Mbps. Z ciekawości to na stronach operatorów (UPC, Vectra, Netia) gdy wpiszę swój adres to dostaję komunikat że pod moim adresem nie da rady założyć szerokopasmowego internetu.