Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dom daleko do słupka?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

Witam i proszę o pomoc dom stoi za działką sąsiada supek orange stoi przy wjeździe na taką krótką drogę gminną ok. 30m.
Do mojej działki  jest o 50m od słupka i orange nie chce podłączyć światlowodu do tego adresu.

Co zrobić?

dom  który jest przede mną ma dostęp do światłowodu

 

unk212nown.png

________________
* Wpis poddany edycji (zakryto dane prywatne),  wstawiono grafikę dodaną jako załącznik oraz przeniesiono temat z działu Zakup nowej oferty – moderator Kinga

45 ODPOW. 45

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dom daleko do słupka?

a czy od słupka do Twojego domu jest kanalizacja?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dom daleko do słupka?

@Fade1224  przede wszystkim sprawdź na mapie zasięgu UKE z jakiego tytułu sąsiad ma ftth. Jeśli to Orange I inwestycja wlasna, to napisz, pismo i wyślij na adres do korespondencji w Skierniewicach. Określ  zakres prac, dystans i umotywuje konieczność podłączenia.

Jeśli to projekt popc,  to sprawa trudniejsza. Musisz poczytać i postępować jak opisuje  artykuł https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Podaj miejscowość i ulicę, podpowiemy co dalej

Z reguły prace ziemne wymagają większych kosztów jednostkowych i te 50m to sporo do wykopania...jednak najpierw trzeba zrobić rozeznanie, a później działać.. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

Adres to wojcieszyce wspólna 54b

 

Właśnie nie ma kanalizacji ani przyłącza do bieżącej wody lecz te pracę mają być robione w najbliższym czasie może pod czas tych prac Orange by się skusił na położenie światłowodu gdy już będzie wykopane.

 

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dom daleko do słupka?

Raczej nie. Mowa o kanalizacji teletechnicznej, ot taka zbieżność nazw. Wodkan tu nie pomoże.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

To nie ma takiej instalacji 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dom daleko do słupka?


@Fade1224napisał(-a)

Witam i proszę o pomoc dom stoi za działką sąsiada supek orange stoi przy wjeździe na taką krótką drogę gminną ok. 30m.
Do mojej działki  jest o 50m od słupka i orange nie chce podłączyć światlowodu do tego adresu.

Co zrobić?

dom  który jest przede mną ma dostęp do światłowodu

 

unk212nown.png

________________
* Wpis poddany edycji (zakryto dane prywatne),  wstawiono grafikę dodaną jako załącznik oraz przeniesiono temat z działu Zakup nowej oferty – moderator Kinga

Orange nie chce Cie podłączyć bo jak ma to zrobic? zakres prac wykracza poza proces bezkosztowy, bez pozwolen itp (dorejonizowanie czy SSI) i twoj adres kwalifikują jako inwestycje a na dzień dzisiejszy taka inwestycja nie jest w planach. Wrzucili pewnie adres do bazy popytowej. Adres będzie brany pod uwagę przy inwestycji w okolicy jeżeli taka kiedyś będzie. 

Niestety tak to wygląda i takich przykladow jak Twój są tysiące. 

Może jak ruszy proces współfinansowania przez klienta kosztów przyłącza to coś ugrasz ale tu też nic pewnego nie będzie 😋


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

Jak dzwoniłem do Orange jakiś czas temu to dowiedziałem się że w mojej miejscowości Orange ma dołączać domy które zostały ominięte w programie popc w 4 kwartale tego roku tylko niewiem czy mój dom został dopisany do tej listy a niewiem kto zarządza w moim rejonie. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dom daleko do słupka?


@Fade1224napisał(-a)

Jak dzwoniłem do Orange jakiś czas temu to dowiedziałem się że w mojej miejscowości Orange ma dołączać domy które zostały ominięte w programie popc w 4 kwartale tego roku tylko niewiem czy mój dom został dopisany do tej listy a niewiem kto zarządza w moim rejonie. 


Twoj adres jest objęty programem POPC 2.

Wiec oczekuj kabelka albo nawet i nie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

Czemu kabla?