Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Spróbuję z opcją na czacie, a jak coś to będę czekał może to naprawią. Ciekawi mnie co zaproponuje mi orange jak będą dzwonić do mnie z przedłużeniem umowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Fatbuu więc trzeba wybrać: oszczędzić 500 zł kosztem ewentualnego pogorszenia prędkości internetu, czy zostawić umowę bez zmian i zapłacić więcej za telefon. Jeżeli nie ma w perspektywie internetu światłowodowego, to umowy na miedzi bym nie ruszał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Fatbuu  czasem w ramach już wykonywanej redukcji sieci miedzianej zdarzają się korekty dla niektórych adresów w kwestii max prędkości netu po miedzi

Na to nie masz wpływu, bo tak wylicza jakiś system i tyle.

Jeśli zamówisz normalnymi kanałami, to możesz już nie mieć możliwości przedłużenia neo do 80Mb/sek

Przejście na ADSL do 20Mb/sek w Twoim przypadku to spora degradacja odbioru usługi  jako użytkownika 

Wydaje mi się, że tylko ręczne wprowadzenie zamówienia ( jeśli się nie zdecydujesz na przedłużenie automatyczne) może mieć dobry skutek.

Przy automacie też mogą obniżyć prędkość usługi z przyczyn technicznych, bo cena ta sama

Kiedy kończy się umowa?

Jakby się udało przedłużyć w automacie, telefon możesz dokupić

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Nie wiem czy nie warto się pośpieszyć z przedłużeniem - o ile to nawet jest możliwe. Na jesieni (może i już weszło - ciężko mi zweryfikować) Orange ma przestać umożliwiać przedłużenia umów na ADSL/VDSL jeśli parametry łącza nie umożliwiają ustawienie tzw. prędkości "zwykle dostępnej" https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39336/b47b1b9e-7d69-414b-a035-241a766c4f26.pdf

Wtedy wypadku wychodzi 52 Mbps - piszesz że masz realnie 45, a nie wiadomo jak od strony zaplecza jest ustawiony profil.

Brak zapewnienia prędkości może powodować, że możesz co miesiąc domagać się zwrotu opłat miesięcznych.

Więc to nie kwestia tego czy doradca może czy nie może "przepchnąć" zamówienie - bo pewnie kiedyś kogoś znajdziesz. Ale każde nowe zamówienie to też rekonfiguracja usług i promocji i innych bzdetów.

Jeśli na Twoim adresie nie ma światłowodu czy realnej alternatywy, to proponuję nic nie ruszać na usługach stacjonarnych.

A jeśli Orange ze świadomością nie będzie zapewniać prędkości zwykle dostępnej - to takiej usługi nie powinno oferować...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy


@Fatbuunapisał(-a)

...

. To ok 500 zł różnicy.

...


Prawdopodobnie nawet patrząc na same finanse, to więcej stracisz na nowej umowie, bo wchodzą klauzule inflacyjne i ceny usług mogą się zmienić w każdej chwili. Rozmaite promocje się zdarzają od czasu do czasu, śledząc je możesz "upolować" interesujące Cię telefony bez podpisywania cyrografu na usługi.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy


@Fatbuunapisał(-a)

Spróbuję z opcją na czacie, a jak coś to będę czekał może to naprawią. Ciekawi mnie co zaproponuje mi orange jak będą dzwonić do mnie z przedłużeniem umowy.


Nas też to ciekawi, nie zapomnij się podzielić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 124
  • 621
  • 2

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Ja zauważam tu jeszcze jeden problem. Przy zmianie prędkości z z 80 na 20 wydaje mi się że zmienia się też telewizja z internetowej na satelitarną. Poprawcie mnie jeśli się mylę.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 3726
  • 19

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Cracers  nie do końca. Satelitarna jest ogólnie do opcji 10.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 124
  • 621
  • 2

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

A to przepraszam. Byłem niemal pewien że 10 i 20mega to telewizja satelitarna 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Cracers  odliczywszy 8Mb/sek na IPTV z minimalnej synchronizacji dla 20-ki (czyli około 12Mb/sek) teoretycznie na net zostaje 4, czyli w normie 😁