Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Dzień dobry mam orange love wiele lat z umową do 80 Mbps prędkość rzeczywista to 45 Mbps z wyłączoną TV a 35 Mbps  z TV, przy przedłużaniu umowy w salonie i przez internet nowa umowa jest do 20 Mbps bez żadnej opcji zwiększenia prędkości. Pytanie jak podpiszę nową umowę to prędkość zostanie ograniczona do 20 Mbps czy zostanie taka jak jest bo Pani w salonie nie umiała z pewnością mi na to odpowiedzieć?

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku oraz przeniosłem z działu Sieć i dostępność usług  – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1275
  • 3055
  • 31

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy


@Fatbuunapisał(-a)

Dzień dobry mam orange love wiele lat z umową do 80 Mbps prędkość rzeczywista to 45 Mbps z wyłączoną TV a 35 Mbps  z TV, przy przedłużaniu umowy w salonie i przez internet nowa umowa jest do 20 Mbps bez żadnej opcji zwiększenia prędkości. Pytanie jak podpiszę nową umowę to prędkość zostanie ograniczona do 20 Mbps czy zostanie taka jak jest bo Pani w salonie nie umiała z pewnością mi na to odpowiedzieć?

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku oraz przeniosłem z działu Sieć i dostępność usług  – moderator Michał


Kiedys vdsl sie zapinal miedzy 20 a 80. Od dłuższego czasu jest to miedzy 30-80. Skoro teraz w systemach sprzedażowych podstawia się opcja do 20 to może wynikać z dwóch rzeczy, ze łącze "zdewastowane" i pozwala na prędkość na granicy adsl/vdsl albo po postu błąd systemowy. 

Ja na Twoim miejscu bym tego nie ruszał. A nawet jak juz to pracownik orange moze sprawdzić w innych systemach parametry linii i tak jak ktos wyzej pisal moze zgłosić poprawę błędu braku podstawiania sie 80tki.

Takie rzeczy to tylko w orange  haha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przedłużenie umowy

A w jakim celu chcesz przedluzac? Przecież umowa bezterminowa wchodzi automatycznie, nic nie musisz robić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Przedłużenie umowy

Cześć@Fatbuu 

Prędkość internetu możesz sprawdzić pod tym linkiem  Sprawdź mapę zasięgu usług Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu  wpisując swój adres miejscowości .  Jeśli będziesz chciał przedłużać umowę to taką informację możesz otrzymać zamawiając rozmowę z doradcą Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Fatbuu  skoro chcesz pozostać na tych samych warunkach jak dotychczas, a opcje przedłużenia umowy oferują gorsze warunki to tak jak wcześniej pisał @j131 nic nie rób, umowa przejdzie po okresie oznaczonym na bezterminową i tyle. Pozostajesz z tym co masz i być może w późniejszym terminie trafi się jakaś fajna opcja przedłużenia i będzie warta zmiany Twojej umowy, nic na siłę.

PS.

Sprawdź na swoim koncie czy miałeś jakieś ulgi z tytułu terminówki i czy jak przejdziesz na nieokreślony to ich nie stracisz, jeśli nie to opcja co pisałem powyżej, jeśli zaś tak to zrób kosztorys co Ci się bardziej opłaca.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

Przedłużenie umowy

Chciałem na numer który jest wziąć nowy telefon ale jak nikt nie może mi zagwarantować że zostanę z taką samą prędkością jaką mam to niestety będę zmuszony przejść automatycznie na bezterminową umowę i poczekać aż na drugim telefonie skończy mi się umowa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@Fatbuu  nie jestem pewien ale zdaje się że nowy telefon czy inne urządzenie możesz wziąć za gotówkę lub na raty ze sklepu Orange bez zobowiązania (przedłużania umowy) lub dobrać do istniejącej umowy, a jeśli jesteś już klientem operatora to bez dodatkowych weryfikacji ze strony Orange, sprawdź sobie na Smartfony w abonamencie lub bez umowy. | Sklep Orange Polska (możesz tam zrobić symulację).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

@slav72 dobrze piszesz, tak jest. Niech @Fatbuu weźmie sobie nowy telefon bez umowy do obecnie trwającej. Orange doliczy raty za telefon i bez żadnego przedłużania. Uważam, że obecnie ceny telefonów z umową, czy bez są bardzo zbliżone, więc szkoda sobie komplikować obecne warunki.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Jeśli dostępna jest tylko opcja do 20 Mbs to prędkość zostanie ograniczona i będzie w widełkach 11-20 Mb/s.
Jednak salon może zgłosić problem braku dostępności opcji do 80 Mb/s wtedy zostanie to zweryfikowane i jeśli będzie wszystko ok opcja ta się również pojawi. Możesz też zgłosić reklamację na czacie, że opcja ta jest nie dostępna.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Tak zgadza się ale jak patrzyłem teraz w sklepie orange to różnica między samsung A54 5G i A34 w orange love jest ok 500 zł na 24 mies. taniej niż bez zobowiązania.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

Obniżenie prędkości z 80 do 20 mega przy przedłużeniu umowy

Wcale nie są zbliżone bo za Samsung A54 5G bez umowy to 103 zł mies na 24mies, a w orange love to 80 zł mies na 24mies. To ok 500 zł różnicy. Taka sama różnica jest przy samsungu A34