Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Powiększenie przepustowości usł. Darmowe Orange Wi-Fi

Hej, proponuję zwiększenie prędkości usługi Darmowe Orange Wi-Fi, w szczególności opartej o łącza światłowodowe. Obecnie prędkość wynosi 1Mb/s. Proponuję zwiększenie prędkości do conajmniej 10 Mbit/s (aby dorównać konkurencji). 

grudnia 2017 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Poziom 35, Ekspert

Sądzę, że każdy klient korzystający z tej możliwości poprze... chociaż nie wiem, czy pomysł mieści się w aktualnie prowadzonych kategoriach.

 

Na marginesie, jeśli już o Darmowym Orange WiFi, to jak dla mnie w tym rozwiązaniu jest jeszcze jedna bariera, jest nią siła sygnału, z mojego doświadczenia trzeba być bardzo blisko modemu/routera klienta, który udostępnia to pasmo.

grudnia 2017

Poziom 39, Guru ****

Zagłosuję "za". Ale jeszcze reklamowo i praktycznie przydałaby się zmiana nazwy takiej sieci wifi na "światłowod Orange - darmowe wifi".

grudnia 2017

Poziom 18, Komentator

Nazwa nazwa. Ale...

1) Popieram zwięszkenie prędkosci. Na linkach FO 300/600mbit a pewnie niedługo więcej dawanie 1mbit/s to żart. Areo2 ma chyba 512kbit/s ale w całym kraju więc takie 10-20mbit/s by się przydało

2) autoryzacja - do bani jest sieć otwarta i jakies hasło. Lepiej wdrożyć WPA Enterprise z loginem i hasłem na etapie autoryzacji do sieci wifi. a moze i generowanym certyfikatem. 

grudnia 2017

Poziom 21, Pasjonat

Jestem za, ale niekoniecznie aż do 10 Mbps, wystarczy 5 Mbps.

 

@lancewicz, co do punktu 2. Może lepiej zastosować aplikację, która będzie ustanawiać tuner VPN do sieci Orange? Tak jak działa aplikacja OpenVPN. W końcu VPN w Orange to nie problem, WiFi Calling ustanawia specjalny VPN na potrzeby usługi.

stycznia 2018

Poziom 35, Ekspert

Jak napisałem wcześniej... co da prędkość 5, czy nawet 10 Mb jeżeli sygnał nie będzie na tyle mocny, żeby w jakiejś przyzwoitej odległości od źródła sygnału np. na ulicy przy domu z takim źródłem udało się płynnie korzystać.

stycznia 2018

Poziom 21, Pasjonat

@Misiek62to już ułomność samej usługi od strony technicznej, standardów WiFi. Nic z tym nie zrobimy. Pozostaje korzystać z Darmowe Orange Wi-Fi będąc u znajomych.

stycznia 2018

Poziom 35, Ekspert

@Pathfinder Moi znajomi, gdy jest mi to konieczne, udostępniają mi dostęp do pełnego posiadanego pasma...

stycznia 2018

Poziom 21, Pasjonat

@Misiek62, no ja również robię to swoim znajomym (sieć dla gości). Tylko od strony prawnej jest różnica. Jeśli udostępniasz ty to ty ponosisz odpowiedzialność jako osoba związana umową z operatorem. Jeśli to Darmowe Orange Wi-Fi to osoba łącząca się z tą siecią ponosi odpowiedzialność jako klient Orange a osoba mająca internet, w którym jest aktywna usługa Darmowe Orange Wi-Fi.

stycznia 2018

Poziom 24, Specjalista

Jestem za, ale jeszcze podciągnąłbym Darmowe Orange wifi pod klientów domowego internetu LTE żeby routery zakupione bezpośrednio  z Orange również rozsiewały osobne SSID pod darmowy dostęp. Emotikon: Mrugający

stycznia 2018

Pracuję w Orange

Status zmieniony na: Zamknięty

Pomysł w ciągu 3 mies. nie zdobył wymaganych 10 głosów, więc zgodnie z Zasadami Nasz Orange zamykamy i nie będziemy śledzić pomysłu na forum. Niemniej przekazujemy go do osób odpowiedzialnych za usługę, więc jest jeszcze szansa na jego wdrożenie.

kwietnia 2018