Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie dotyczy

Porządkowanie profilu

Proponuję zastąpienie dalece rozbudowanego profilu do formy bardziej czytelnej, ponieważ szukanie po kolejności wpisów jest uciążliwe. Wystarczy, że ten mechanizm funkcjonuje dobrze na stronie głównej forum i dalej, w jego rozwinięciu na strony. Zachowany jest logiczny ciąg zdarzeń i to powinno wystarczyć. Natomiast kliknięcie w temat znajdujący się w profilu, mogłoby być tylko w formie jego genezy. Jakby co, link mamy. Można sobie go skopiować i otworzyć w kolejnym oknie forum, a tam przeglądać interesujący nas temat do woli. Zmierzam w ten sposób do uporządkowania zakładanych przez siebie tematów/innych użytkowników tematów też/.
Tematy, jak na drugim rysunku, czyli w kolejności od najnowszego, do najstarszego tematu. Rozwinięcia szczegółów niezmienne.

Muszę poprawić co nieco pierwszą grafikę.

Bez tytułu.pngitd.JPG

29-11-2017 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

 Sorki @Anonim  przeoczyłem, oczywiście jesteśmy za tym samym, więc popieram Twój pomysł, tym bardziej, że "popełniłeś" szczegółowszy opis. Zdanie wprowadzające, grafika z dolnej części, sugerowały ciut inny kierunek... porządkowanie... cóż, o grupowaniu też gdzieś kiedyś wspominałem... ale przecież mniej ważne kto, kiedy, ważniejsze żeby nam (zwłaszcza tym z dużymi liczbami w obszarze postów) ułatwić nawigowanie ... 

04-12-2017

Nie dotyczy

Wiesz @Misiek62, że co dwie głowy, to nie jedna Emotikon: Szczęśliwy Mamy w zanadrzu jeszcze młodsze i tęgie głowy. Też bym chciał, aby sobie i innym ułatwiać, a nie mnożyć czy potęgować  zbędną nawigację. 

04-12-2017

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

Emotikon: Szczęśliwy @burebusek jeśli i ten, albo i mój pomysł spadnie, to będziemy opisywać inaczej, na nowo 😉 aż zespół uzna potrzebę, znajdzie sposób na grupowanie itd.  @Artur (kurcze przyzwyczaiłem się do fotki i na pierwszy rzut oka nie jestem pewny czy to właściwy Artur) @PawelW, @ pozostali członkowie Zespołu NO... prosimy o przychylność i wytężenie głów aby pomysł wprowadzenia zakładki oraz grupowania postów w temacie według autora wdrożyć 🙂

04-12-2017

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

Głosujcie zatem :)) Gdy skończymy z przebudową forum na potrzeby nowego programu dla Herosów to zajmiemy się pomysłami z największą liczbą głosów.

04-12-2017

Zespół Nasz Orange

OK.
Głosuję za poprawą czytelności "popełnionych" wpisów, założonych tematów i in. elementów związanych z historią naszej aktywności. Jaką to formę przybierze? - to już inna kwestia. Zobaczymy na co pozwoli Lithium. Rozumiem @Misiek62 i pozostałych uczestników tej dyskusji (rozciągniętej również na podobne pomysły: Tematy, czy wszystkie posty w profilu?, zakładka "własne tematy" w profilu), że to jest po prostu potrzebne i ułatwia życie :).

Tymczasem sami możemy sobie trochę ułatwić wyszukiwanie starych tematów, i to niekoniecznie przez siebie założonych, przez stosowanie filtrów (np. wybierając konkretną kategorię, a następnie etykietę/y). Można też np. każdy założony przez siebie temat dodawać do Zakładek przez Opcje posta 🙂 i w ten sposób mieć dostęp do listy, na której nam zależy Szczęśliwy robot.

11-12-2017

Nie dotyczy

@Wiktor, byłoby łatwiej, gdyby proste czynności nie zaczynały się od schodów. Gdybym nie był wspomniany przez vdsl2 @wspomniał(a) o Tobie w Nowa wersja testowa aplikacji Mój Orange [4.1.11] [Android] 2 godzin(y) temu, to pewnie bym na szarym końcu dowiedział się...jak z sąsiadem gadka o bzdetach, a ważna rzecz nieistotna. Już jest pod obserwacjąEmotikon: Szczęśliwy

11-12-2017

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

@Anonim, jak się na to obecnie zapatrujesz? Czy obecny profil spełnia potrzeby czy coś byś w nim jeszcze zmienił? Jeśli to drugie to proszę o rozwinięcie.

09-02-2018

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

Status zmieniony na: Sprawdzany

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

@Artur ale pozwolę sobie odnieść się do Twojego pytania, chociaż wywołałeś @Anonim,. Jak dla mnie w nowym profilu nadal nie mamy wykazu założonych przez użytkownika (przez siebie) tematów... 

09-02-2018

Nie dotyczy

@Artur, krzyczę ze wśiekłościEmotikon: Wściekły Mój wysiłek poszedł na marne. Nie wiem, ile z mojego kopiowania zostanie, albo zostało!!!

2018-02-09 (1).png

09-02-2018

Nie dotyczy

Nic nie zostało! Wszystko jest do... Ogólnie, ładnie to opisałem i się namachałem, chociaż w kościach mnie łamie. Do każdego rozwinięcia się odniosłem i tylko te screeny mi zostałyEmotikon: Język

posty.JPG100.JPG

09-02-2018

Nie dotyczy

Poleżałem w łóżku i zacznę teraz w Wordzie od początku.
Ponieważ @Misiek62 dołożył, więc potwierdzam, że brak w zestawieniu profilowym /po rozwinięciu/ założonych przeze mnie postów. A skoro tak, to proponuję dołożyć /tylko temat i data z godziną. Albo w uproszczeniu, dodać w pierwszej pozycji Posty (2558) pod każdym z tematów, w których dodaję swój komentarz, w szarym polu dodać obok kategorii > Mój, Moje, albo inaczej oznaczyć. Poza tym, na pierwszym screenie powyżej, proponuję zlikwidowanie powtarzających się tematów. Co będzie, jak ten limit (100) zacznie działać, jak na forum? Tę funkcję doskonale zastępuje kliknięcie w temat. Pokaż wszystkie > Wszystkie posty burebusek-jest poniekąd dublerką forum, a ponieważ w swoim profilu osiągnąłem przez takie zestawienie tyle samo stron ile na forum jest pokazywanych (100), nie mam tam wglądu do samego początku moich komentarzy na forum. Zmieniłbym utworzony przez na skomentowany przez.
Polubienia (1974) > ... albo statystyka, albo normalny podgląd. Jeżeli statystyka, to znowu proponuję odchudzenie listy tematów do nie powtarzających się, bo zbliżam się znowu do stu stron (94). Kolejne dublowanie poprzez klikanie.
Rozwiązania (39) pierwsze trzy tematy nie dotyczą moich rozwiązań, a danych komuś. To ewidentny błąd. Dopiero Pokaż wszystkie podaje na tacy moje wsparcia komuś. Poniżej jeden z przykładów z profilu nie dotyczący mojego wsparcia:
Oddawanie/zdejmowanie głosu w Pomyśle przeniesionym z Pytań
https://nasz.orange.pl/t5/O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Oddawanie-zdejmowanie-g%C5%82osu-w-Pomy%C5%9Ble-przeniesionym-z-Pyta%C5%84/m-p/72343#M7472
Pomysły (22) pokazane są tylko trzy (standardowo) bez rozwinięcia. Czyli nawigację prowadzić muszę sam od strony forum. Reasumując, nie ma w profilu rozróżnienia na tematy tworzone przeze mnie i komentowane tylko przeze mnie, (ale nie zakładane przeze mnie). Może ktoś się wypowie, czy takie zestawienia (Posty, Polubienia, Rozwiązania, Pomysły) mają mieć charakter statystyczno-poglądowy, czy może niektóre z nich, jak np. Rozwiązania miałyby mieć możliwość kliknięcia w profilu w temat, by szybciej wyszukać swoje wsparcie przy kolejnej próbie pomocy z mojej strony.

09-02-2018

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

O braku szybkiego dostępu do wykazu swoich pomysłów dawno też już pisałem. Zdaje się, że zgłosiłem pomysł w tej kwestii.

09-02-2018

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

@Misiek62, gdyby była lista to być wiedział 😉

 

 

Tymczasem, skracając, chcielibyście, aby w profilu były:

1. Lista założonych tematów.

2. Lista popartych pomysłów.

3. Lista postów była tak naprawdę listą tematów, w których komentowaliśmy (istotna konsekwencja: brak możliwości przejścia do konkretnego komentarza w sytuacji, gdy w jednym temacie komentowaliśmy kilka razy).

4. Wszędzie, gdzie pokazywane są posty miałaby być data i godzina.

 

 

Zmiana tekstów po kliknięciu na "Zobacz wszystkie" to już nie profil, więc proponuję w tym pomyśle dla porządku nie dokładać. Błąd z wyświetlaniem w rozwiązaniach także naszych tematów, zamiast dodanych przez nas rozwiązań - poprawimy niezależnie od tego pomysłu. Podobnie brak przycisku "Zobacz wszystkie" pod pomysłami.

 

 

Jeśli o czymś powyżej nie wspomniałem to znaczy, że nie zrozumiałem. @Anonim, uwielbiam Twój "literacki styl", gdy sobie gadamy na forum 😄 Niemniej gdy mamy takie konkrety do obgadania jak wyżej to może spróbowałbyś nieco innego i wypunktowywałbyś krótko wyraźnie rozdzielając czego dotyczy wypowiedź. Np. w punktach jak wyżej 🙂

10-02-2018

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

@Artur punktując 😉 Twoją wyliczankę:

1. tak

2. tak

3. TAK, sami znajdziemy (jeśli będziemy potrzebować) swoje posty w komentowanym temacie - ale może pomocniczo jakaś wskazówka (choćby w nawiasie) - liczba własnych komentarzy Mężczyzna pokazuje język

4. zdaje się, że do postów można to ustawić w profilu.

10-02-2018

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

Odnośnie 3., to ja tylko zwrócę uwagę, że nawet jeśli założymy, że wszyscy (większość) się z tym zgadza i w moim profilu wystarczy link do tematu, w którym się wypowiadałem, a nie komentarzy to przegląd komentarzy danej osoby jest używany nie tylko przez samą zainteresowaną osobę, ale także przez innych, np. przez moderatorów i musimy przemyśleć jak zmiana listy postów na listę tematów, w których się udzielałem wpłynie na korzystanie z forum przez wszystkich. Niemniej rozumiem potrzebę i analizujemy 🙂

10-02-2018

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

Cóż, co do metod pracy moderatorów, to ich nie znam 😉 ale sądzę, że wystarczy moduł "ostatnie posty"... tam niech zostanie jak jest, czyli kolejkowanie według ostatnio opublikowanych, niezależnie od tematu (wątku).

10-02-2018

Nie dotyczy

@Artur, nie da się skrótu myślowego ująć bez komentarza. Podaję na przykładzie mojego profilu (aktualny-niby na moment tworzenia posta). Możesz go na zapleczu przestudiować, to być może zrozumiecie moje "literackie" podejście.
Lista w rozwinięciu, po przeanalizowaniu Waszych komentarzy:
1 - Posty (2569). Szkoda, że też jest zakończona na setnej stronie, jak na forum. Jedynym punktem odniesienia (w moim przypadku) są Polubienia, gdzie akurat mam możliwość podejrzenia mojego pierwszego posta w temacie Przywitaj się (dzięki polubieniu).
W przypadku tego punktu miałem najwięcej wątpliwości, ponieważ może wystarczyłaby tylka lista z postami, w których user komentował, ale bez dublowania tematów. Skróciłoby to w ten sposób długaśną listę w profilu usera.
1a - Lista utworzonych przez usera tematów (Utworzone tematy)-tylko dokładna data. Resztą można się posiłkować przez wyszukiwarkę, znając swój temat).
2 - Polubienia (1979). Ta funkcja jest akurat fajnie "rozrysowana)
3 - Rozwiązania (39)-wszystkie zamienić na Przyznane rozwiązania (przez kogoś)
4 - Pomysły (22). Ja bym tutaj nie rozbudowywał tej listy, tylko ewentualnie dał jakiś znacznik, jak przy pomysłach, czyli: nowe (w fazie rozeznań też); zamknięte;zrealizowane.
Na koniec naszło mnie olśnienie po przeanalizowaniu profilu, czyli Statystyki z tym pytajnikiem w rozwinięciu. Coś mi tam nie gra, albo zlicza się nie wiadomo jak. Czy dzisiaj wstecz to 30 dni, a jutro wstecz, to zmieni się o ten jeden dzień już bez 31-ego dnia? Coś za dużo polubień, jak na luty i za dużo rozwiązań też. Mam jeszcze coś, ale o tym w błędach.

10-02-2018

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

@Anonim  pozwolisz na drobne korekty? A propos rozwiązań, podzieliłbym na dwie grupy 😉 

a) otrzymane rozwiązania

b) udzielone rozwiązania

 

Co do pomysłów, postulujesz dalsze grupowanie ze względu na fazę "życia"? choćby te ostateczne, czyli wdrożone lub zamknięte?  Perspektywicznie brzmi to ciekawie.

10-02-2018

Nie dotyczy

@Misiek62, sprawdzanie i dyskusja trwa. Co prawda, nie mam ciśnienia, i w jakim kierunku będzie pomysł zmierzał, więc wszystkie "chwyty" dozwoloneEmotikon: Szczęśliwy

10-02-2018

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny

Status zmieniony na: Zamknięty

Tymczasowo musimy "zamrozić" ten pomysł, przepraszam 😞 Niemniej wrócimy do niego, gdy "moce programistyczne" znowu będą w pełni 🙂

02-05-2018