Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 26, Specjalista

Orange Światłowód - szybszy transfer w sieci nocą

W nocy wykorzystanie sieci spada. Pomysł jest taki aby zwiększyć prędkość transferu w godzinach gdzie wykorzystanie sieci spada. Podobne rozwiązanie było i jest w ofertach mobilnego internetu u operatorów. I wydaje mi sie że kiedyś widziałem już taką ofertę na stałym łączu.  

grudzień w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Ciekawy pomysł 👍

grudzień

Poziom 37, Guru **

Pomyśl ciekawy, ale jak zwykle będzie problem z kosztami wdrożenia. Trudno to zrobić dla 1Gb/sek, a i dla 600Mb/sek to będzie niezauważalne...

grudzień

Poziom 34, Ekspert

Po co psuć coś co działa dobrze?

grudzień

Poziom 26, Specjalista

@j131 tym tokiem myślenia możemy powiedzieć po co zmieniać cokolwiek co już jest zrobione? Jest dobrze może być lepiej. 

grudzień

Poziom 34, Ekspert

@tolekprzepraszam za mój defetystyczny post, może faktycznie nie powinienem, zwłaszcza teraz. W ramach przeprosin mogę zaoferować poparcie pomysłu. Ale i tak uważam, że jeśliby zaczęli grzebać w ustawieniach kont regularnie, to awarii "logicznych" byłoby sporo, co stawiałoby pod znakiem zapytania ewentualny "zysk" wynikający z tych zmian.

grudzień

Poziom 26, Specjalista

Wyszukałem to o czym wspomniałem w tym pomyśle że kojarzyłem już coś takiego, i rzeczywiście 12 lat temu:

 

Telewizja kablowa Multimedia Polska wprowadza promocję dla obecnych abonentów usługi szerokopasmowego Internetu stacjonarnego. Nocą Internet przyspiesza do 20 Mb/s.
Pełna moc Internetu co noc. Operator telewizji kablowej Multimedia Polska wprowadza nową promocję na Internet dla swoich obecnych klientów. Abonentom korzystającym z Internetu stacjonarnego 2 Mb/s, 6 Mb/s lub 12 Mb/s operator w godzinach nocnych przyspiesza Internet do 20 Mb/s bez dodatkowych kosztów. Szybszy Internet dostępny jest codziennie od północy przez 13 godzin.
 

grudzień

Poziom 20, Pasjonat

Przydałoby się jak chodzi  o upload też

styczeń

Poziom 26, Specjalista

W parze z downloadem oczywiście na myśli mam też upload. 

Myślę że taka oferta mogłaby zamieszać na rynku, z drugiej strony po wprowadzeniu oferty 2Gbps ten pomysł może nie być już taki atrakcyjny. 

styczeń