Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Zespół Nasz Orange
  • 2976
  • 12404
  • 151

Pogaduchy 3.0

Ja na pewno polecam Fabrykę Emalia Oskara Schindlera 💪
A Muzeum Lotnictwa - w sumie też. Tym bardziej, jeśli kogoś interesują tego typu tematy. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Pogaduchy 3.0


@Piotrekk85napisał(-a)
A ktoś poleci coś do zwiedzania poza centrum? 🤔 bo zastanawiam się nad mizeum lotnictwa ale to drugi koniec miasta

ZOO, ale skoro już byłeś na kopcu Piłusudskiego to pewnie nie te klimaty.

Stary ogród botaniczny UJ na Kopernika - ale to jednak blisko centrum.

Centrum Edukacji Przyrodniczej - tam są zbiory kilku muzeów, w tym dawnego muzeum Instytutu Zoologii UJ, spędzałem w nim dłuugie godziny w swoim czasie... To teraz zdecydowanie jest poza centrum (Nowy kampus na Gronostajowej).

Nie wiem jak jest z dostępem do klasztoru na Bielanach - ale znowu, skoro byłeś na Sowińcu i tam nie zajrzałeś to teraz pewnie nie będzie po drodze.

Jeśli centrum zdefiniować do obrębu Plant, to w grę wchodzi jeszcze Kazimierz: stary ryneczek koniecznie trzeba zobaczyć (nie żeby jakoś było tam co zwiedzać), tam kręcili Noce i Dnie. Zaraz obok jest muzeum w Starej Synagodze, zdecydowanie warte polecenia. Ciekawie wygląda też Bazylika Bożego Ciała, dosłownie tuż obok. A na Placu Wolnica jest Muzeum Etnograficzne. To wszystko jest w odległości w sumie pieszego spacerku od Fabryki Schindlera. A na Św. Wawrzyńca, tuż obok jest Stara Zajezdnia, jakby kogoś interesowało co można zrobić z zajezdnią tramwajową... Choć w tych klimatach to chyba jednak CK Browar bym wybrał (przy zbiegu ulic Karmelickiej, Szewskiej i Podwala, to jednak praktycznie centrum). Nawiasem mówiąc przy Karmelickiej, kilka przecznic dalej jest Kościół Karmelitów na którego węgle można podziwiać odciśniętą stopkę Królowej Jadwigi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Pogaduchy 3.0

Czy może ktoś wie, czy i gdzie kupię złącze jak na fotce poniżej i jak je nazwać? Chodzi nie tyle o całe złącze, co o tę białą wsuwkę dociskową, wsuwaną od góry. Ułamał się w niej jeden z pionowych zaczepów-zatrzasków i bez niego wsunięcie wsuwki jest niezwykle trudne. Jest to złącze do jednej z wielu taśm w laptopie, tu konkretnie do touchpada.

 

IMG_20230925_140733.jpg

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Pogaduchy 3.0

@pirenejNa dawnej giełdzie w podziemiach pod GUS-em w Warszawie kupisz wszystko...są tam serwisy i sklepy w jednym...

Jakbyś pokazał na miejscu co i jak-dobiorą. Warunek-dojazd 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2094
  • 10088
  • 83

Pogaduchy 3.0

@pirenejSpróbuj wyszukać w Google po obrazie. Mi coś znajduje ale potrzebny jest chyba lepszy kadr.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Pogaduchy 3.0

etam, dojazd. Trzeba uchwycić kontakt internetowy i pisać. Fotka jest. Firma Piekarz, była tam zdaje się taka, a wiele może mieć "filie" na Wolumenie. Dzięki za wskazówkę, już zapomniałem o tych kultowych węzłach zaopatrzeniowych. To jest zdaje się złącze FPC/FFC. Czy może jakoś inaczej je zwać?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Pogaduchy 3.0


@Samotnicknapisał(-a)

@pirenejSpróbuj wyszukać w Google po obrazie. Mi coś znajduje ale potrzebny jest chyba lepszy kadr.


no tak, wyszukuje. Ogólnie kategorię "złącza taśmowe", choć i DB-9 się trafiają.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 456
  • 3918
  • 20

Pogaduchy 3.0

Ja mam dziś bolesny powrót po urlopie do pracy. Z racji tego, że ślubny siedział za granicą pojechałam z rodzicami na wypad na termy. 5 dni i 5 różnych miejsc. Ogólnie było super. Szkoda tylko do codzienności wracać.

IMG_20230913_114043.jpg

IMG_20230915_145918.jpg


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2094
  • 10088
  • 83

Pogaduchy 3.0

@pirenejTo jest FFC/FPC pionowe i chyba 20 pin, bo nie mogę się doliczyć. Jest tego mnóstwo ale niestety nie znalazłem takiego o identycznym kształcie zacisku. Zrób zdjęcie bez wpiętej taśmy, może bardziej od góry, i do Googla.


Zespół Nasz Orange
  • 2976
  • 12404
  • 151

Pogaduchy 3.0


@Kimiriko napisał(-a)

Ja mam dziś bolesny powrót po urlopie do pracy. Z racji tego, że ślubny siedział za granicą pojechałam z rodzicami na wypad na termy. 5 dni i 5 różnych miejsc. Ogólnie było super. Szkoda tylko do codzienności wracać.

IMG_20230913_114043.jpg

IMG_20230915_145918.jpg


Pięknie tam było. Nie dziwię się, że teraz "boli" 😉