Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Pogaduchy 3.0

@Barbasia 

Przyłącza do sieci elektroenergetycznej nie zrobisz na zasadzie DIY. Przy fotowoltaice musisz mieć umowę prosumencką i odpowiedni licznik. To wszystko wymaga uprawnień i wymiany papierów z dostawcą prądu. Nie przeskoczysz tego, chyba że naprawdę nie zależy ci ani na bezpieczeństwie ani na pieniądzach.

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Jaki kabel? – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pogaduchy 3.0

@j131  to zwykły żart bez żadnej puenty (dla mnie dość śmieszny, co nie znaczy że dla każdego ale nie ma co doszukiwać się w nim jakiegoś głębszego znaczenia), co do 25 lat pożycia równie dobrze mogłem napisać 20, 15, itd.

to tak jak z żartem przytoczonym przez @Kimiriko  (dlaczego akurat po 7 latach, a nie 5 czy 8...)


Zespół Nasz Orange
  • 203
  • 2808
  • 13

Pogaduchy 3.0


@Kimiriko napisał(-a)

😁

IMG_20230429_201807.jpg

 

A jak wam mija ta słoneczna majówka?


Ten burger chyba dostał za dużo słońca 😁. U mnie pogoda dzisiaj słaba ale przynajmniej na wieczór niebo zrobiło się czyste, więc będziemy mogli sobie popatrzeć na planety i Łysegeo przez teleskop .


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3782
  • 19

Pogaduchy 3.0

@slav72i się to stwierdzenie podoba

 

A jeśli chodzi o te 7!lat nie wiem dokładnie skład. Może dlatego, że taka chodzi opinia, że właśnie wtedy jest taki . moment zwykle dużego kryzysu w związku?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0


@Kimirikonapisał(-a)

@slav72i się to stwierdzenie podoba

 

A jeśli chodzi o te 7!lat nie wiem dokładnie skład. Może dlatego, że taka chodzi opinia, że właśnie wtedy jest taki . moment zwykle dużego kryzysu w związku?


@Kimiriko , ze swojego doświadczenia potwierdzam ten co siedmioletni kryzys. Po trzech takich okresach, obronił się sam 😀 Ale też mam w pamięci jeden taki rok z 1 maja, gdzie przez kolejne trzy dni "chodziłem do tyłu" po urodzeniu się córki😁 A po pierwszym narodzonym synu jeździłem rowerem po trzech pokojach. Koniec bajki😊

Niech się święci 1 maja i wszystkie grillowania😊 Miłych majówek😍

 

 

 

_____________________

*Post poddałem edycji - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pogaduchy 3.0

@bronzub wtedy technika w Polsce wyprzedzała Japonię: "kombajn w butelce", pamiętam inne powiedzenie: "nie kosi, nie młóci, a chłopa wywróci" 🤣😂😅😁😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Pogaduchy 3.0


@j131napisał(-a)

Przy fotowoltaice musisz mieć umowę prosumencką i odpowiedni licznik.

Nie muszę mieć żadnej umowy z energetyką dla sieci off-grid. Fotowoltaika pozostanie u mnie niezależna od sieci. Tylko dodatkowo będę miała sieć normalną, i do niej będzie podpięty Livebox (teraz jest na fotowoltaice).

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Jaki kabel? – moderator Michał

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Pogaduchy 3.0

@Barbasia 

Zrobisz jak uważasz.

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Jaki kabel? – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Pogaduchy 3.0


@j131napisał(-a)

@Barbasia 

Zrobisz jak uważasz.


Niezależne od sieci źródło prądu, to dla mnie podstawa. Gdybym zdecydowała się na oddawanie energii do sieci (no way!), to w przypadku awarii sieci nie miałabym prądu (bo grzebać przecież w ich instalacji nie będę).
W zeszłym roku w Teksasie, podczas ataku mrozów i awarii sieci, działy się dramaty, choć ludzie mieli panele PV. Niestety były bezużyteczne, i ludzie zaczadzali się w samochodach, próbując się ogrzać.

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Jaki kabel? – moderator Michał


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2086
  • 7669
  • 31

Pogaduchy 3.0

to jakie wielkie masz to swoje ranczo i jak daleko do cywilizacji, że z Teksasem porównujesz?

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Jaki kabel? – moderator Michał