Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Konstrukcja opłaty jest sensowna. Bardziej problemem jest niejednoznaczne stosowanie. Przykładów jest mnóstwo np też w taryfie IoT na kartę. Leksykalnie jest to też źle napisane, bo obecnie doładowanie zapewnia utrzymanie numeru w sieci. Zapłacimy dużo kar czyli kolejne podwyżki.
Anonim

Nie dotyczy

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Ja tam problemów nie widzę, jak są na danym numerze aktywne usługi, choćby pakiet danych mobilnych, to opłaty nie będzie, tak samo przy bez limitu usłudze, ci co w szufladzie simki trzymają, pora by zaczęli za ten luksus płacić.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@Anonim , @Piotrekk85 skąd macie takie precyzyjne informacje , jak to będzie w praktyce działało , ponieważ nie ma jeszcze dostępnego  regulaminu ? 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3216
  • 7467
  • 136

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@Anonim , Jeśli korzystanie z pakietów będzie liczone jako aktywna, to ok.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.


@jan1napisał(-a)

@Anonim , @Piotrekk85 skąd macie takie precyzyjne informacje , jak to będzie w praktyce działało , ponieważ nie ma jeszcze dostępnego  regulaminu ? 


Wg mnie sytuacja regulaminowo-cennikowo nie wymaga doprecyzowania, bo Orange na prepaidzie zawiera zawsze ogólne kwestie. Na stronie komunikatów jest informacja o zmianach i raczej innych nie będzie. Sytuacja w praniu mniej mnie osobiście interesuje.

 

Ważniejsze jest to, że ta usługa powoduje płacenie dwa razy za to samo - jak ktoś wcześniej zauważył. A to "narusza zbiorowe interesy konsumentów" bo obecnie utrzymanie numeru jest opłacone w doładowaniu.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.


@Ronnapisał(-a)

@Anonim , Jeśli korzystanie z pakietów będzie liczone jako aktywna, to ok.


Jest to liczone jako aktywność, bo kasa leci, więc nawet usługa dla urządzeń będzie bez tej opłaty, tylko szufladowcy zapłacą i ci co tylko chcą odbierać przez rok połączenia bez opłat.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5479
  • 59

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

W praniu to będzie działało pewnie jak u konkurencji np. w Odnowie.

Jak ktoś ma środki na koncie głównym to będzie musiał raz na miesiąc np. wykupić pakiet no limit jednodniowy lub wykonać połączenie jednosekundowe albo wysłać płatnego SMS itd.

Jak ma się RWK i zero złotówek na koncie głównym to RWK będzie działało bez kosztów.

Korzystanie z promocji Wiecej czasu na ... tez automatycznie powinno wykluczać pobieranie opłaty jak przynajmniej raz w miesiącu korzysta się dobrodziejstw tych promocji. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@Piotrekk85 jak ja wczoraj napisałem że to się nadaje do zgłoszenia do  UOKiK , ponieważ nie można pobierać 2 razy opłaty za tą samą usługę , to inni tutaj forowicze próbowali mi wmówić , że to są dwie nieżależne od siebie usługi . Ja teraz tylko czekam na regulamin .


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 51
  • 0

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Dla normalnego użytkownika nie będzie to w sumie miało znaczenia bo w ciągu miesiąca gdzieś się dzwoni, wyślę SMS, czy korzysta z neta, gorzej jak ktoś ma w szufladzie kartę to trzeba będzie jak u konkurencji połączyć się z kimś choćby na sekundę żeby była odnotowana płatna aktywność.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.


@Mikuunapisał(-a)

Dobra ale co w przypadku kiedy mam 2zł i włączony rok ważności konta, wtedy te 2zł zjada i co dalej? Wchodzę na minus z każdym miesiącem??


W komunikacie jest zapis:

"Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków". 

 

Czyli jak masz na koncie 2 zł, to po 31 dniach od ostatniej aktywacji zostanie pobrana opłata 2 zł zamiast 5 zł. To pewnie wyjaśnia moje wcześniejsze zapytanie, czyli jak na koncie nie ma środków, to opłata nie będzie pobrana, a numer będzie ważny do końca ważności konta. Podaje to dalsza część komunikatu:

 

"Opłata za utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana cyklicznie co 31 dni od ostatniej płatnej aktywności Abonenta lub od daty pobrania ostatniej opłaty za utrzymanie numeru w sieci aż do momentu wygaśnięcia ważności konta."

 

Na to wygląda, że po uruchomieniu Roku Ważności Konta, przypuśćmy dziś, numer będzie ważny do 4 marca 2023 roku z kontem zerowym. To tylko moje wnioski po przeczytaniu komunikatu. Z powodu braku regulaminu trudno cokolwiek wywnioskować.

Może jednak warto numery szufladowe zostawić w Orange i sprawdzić, co będzie się z nimi działo po wprowadzeniu usługi.