Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamykanie tematów?

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Na swoim przykładzie - https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Bonus-za-rejestracj%C4%99-prepaid-w-Orange-wyd%C5%82u%C5%BCo... - po co ciągnąć ten temat jeśli jest już nieaktualny. Tak jak napisał @Mikołaj cyt.: "dodanie wpisu jest równoznaczne z wypromowaniem tematu do najnowszych, a wydaje mi się że nie powinno się tak dziać z "przeterminowanym informacjami". I tyle w temacie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Zamykanie tematów?

@Artur  jeśli dobrze odczytuję Twoje posty, to TY nie jesteś zwolennikiem zamykania tematów. Ja, chyba się powtórzę, mam do tej kwestii stosunek ambiwalentny... ale z większością argumentów @Piotrekk85 się zgadzam... i nie lubię działań, z których niewiele wynika, a tak kwalifikuję techniczny zabieg zamykania tematu - blokowania możliwości dopisania się. 

Ciekawe kto pierwszy rzucił temat - tę osobę bym pytał, dlaczego optuje za zamykaniem.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Ja rzuciłem ten pomysł - dlaczego?? By nie "zaśmiecać" środowiska Nasz Orange. Niektóre tematy są nieaktualne, to tak samo jak z jogurtem który się przeterminował i leży w lodówce ponad miesiąc?? Zjadacie go czy go wyrzucacie??? Owszem są tematy jak "wino" które nigdy się nie przeterminują i wielu z nich sam nigdy bym nie pozwolił zamknąć i o nie walczył jak lew - ale jest to Panowie tylko dyskusja 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Zamykanie tematów?

@Anonim, jak rozumiem to co napisał też @Mikołaj chodzi o przedyskutowanie... więc dzielimy się swoimi opiniami, uzupełniamy je, objaśniamy 🙂

 

Co do takich okresowych tematów - zwłaszcza terminowych, informujących o promocjach - jeżeli w wątku nie jest podane że trwa do... to warto, żeby doinformować że info jest nieaktualne. Mówicie o "wypchnięciu" na czoło - proponuję modyfikację tematu przez dopisanie info, że "nieaktualne" w brzmieniu dopasowanym stylistycznie do pierwotnej treści tematu - więc nie zmyli nikogo, a po jakimś czasie taki temat sam zniknie w odmętach zbioru tematów "martwych".

Przecież podobnie działa przypominanie autorowi - jeśli zapytałeś (zalozyłeś temat) i uzyskałeś odpowiedź to prosimy oznacz rozwiązanie... każdy taki post "odgrzewa temat"...

Chyba, że komuś się nudzi i chce robić przegląd, zamykanie... tu pojawia się mój stosunek: chcecie, to sobie to róbcie, nie przeszkadza mi to.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Misiek62ale jesteś "potulny", jak prawdziwy miś 😜 😜 Pozdrawiam.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6110
  • 109

Zamykanie tematów?


pablo_ck napisał(-a):

Ja rzuciłem ten pomysł - dlaczego?? By nie "zaśmiecać" środowiska Nasz Orange. Niektóre tematy są nieaktualne, to tak samo jak z jogurtem który się przeterminował i leży w lodówce ponad miesiąc?? Zjadacie go czy go wyrzucacie??? Owszem są tematy jak "wino" które nigdy się nie przeterminują i wielu z nich sam nigdy bym nie pozwolił zamknąć i o nie walczył jak lew - ale jest to Panowie tylko dyskusja 🙂


Zamknięcie wątku nie sprawia, że "przeterminowany jogurt znika z lodówki", a jedynie, że nie ma już kogo zapytać czy nadaje się jeszcze do zjedzenia 🙂

 

Super, że zacząłeś o tym dyskutować, @Anonim, a @Piotrekk85 założył specjalny wątek. Jeśli dobrze podsumowują to póki co za zamykaniem tematów jest "odczucie porządku na forum" przez część użytkowników, a przeciw:

  • brak powiadomień do zaangażowanych osób przy zakładaniu nowego tematu
  • tworzenie "barier", wrażenie "zamkniętości forum" na użytkowników
  • sporo dodatkowej pracy przy zamykaniu wątków i decydowaniu czy aktualne czy nie

 

No i przyszedł mi do głowy pomysł... Ponieważ do rozsądnego zamykania wątków potrzeba pewnego doświadczenia na forum to może udostępnimy opcję zamknięcia WŁASNEGO tematu autorom, którzy osiagnęli pewien poziom? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@AnonimCzy będą zamykane tematy, czy nie i tak będą, zakładać nowe tematy nic to nie zmieni wszystko z mojej strony.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Zamykanie tematów?

@Artur, toś mnie sprowokował do przypomnienia mojej pewnej propozycji... ale chwila zastanowienia 😉  może poczekam na start działu "pomysły społeczności" ... chodzi o to że już jakiś czas temu domagałem się żebyśmy mieli zestawienie założonych tematów... może być zakładka w profilu  obok ostatnich postów, polubień, rozwiązań... 

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Anonimale czy ktoś założy temat o promocji która była rok temu??? Nie, tak więc po co ten "przeterminowany" temat ma być aktywny?? Zgadzam się z @Artur by takie uprawnienia dostali np. tylko najbardziej aktywni użytkownicy (OH). Ja kilka swoich tematów bym zamknął bo są już nieaktualne i historyczne. Nie widzę potrzeby by były "aktywne". Tych do którch mogą powracać, korzystać i zadawać nowe pytania oczywiście bym nie zamykał.....nie wiem czemu tak boicie się zamykania tematów. Każdy z nas ma chyba mózg i umie z niego korzystać??? Nie jesteśmy chyba skorupiakami?? Panowie no 😜 😜 Zobaczcie ile jest tematów np. na temat "bonus za rejestrację". Duża cześc osób zakładała nowy temat...dlatego czasem dla uporządkowania Naszego miejsca spotkań wartałoby niektóre wątki zamknąć, zamknąć je dla porządku. Ja lubię mieć w życiu wszystko poukładane - po co na to samo pytanie ma być 30 aktywnych tematów - niech zostaną dwa, trzy które mają największą liczbę komentarzy (pytań), czy poprawne rozwiązanie, etc....jeżeli wychodujemy tyle "wolnych" tematów to za rok, dwa będzie problem z odszukaniem interesujących i kompetentnych rozwiązań na Nasz Orange - te poprawne tematy zostaną "zasypane" stertą "śmieci".


Zespół Nasz Orange
  • 2965
  • 12170
  • 151

Zamykanie tematów?


Artur napisał:

Zamknięcie wątku nie sprawia, że "przeterminowany jogurt znika z lodówki", a jedynie, że nie ma już kogo zapytać czy nadaje się jeszcze do zjedzenia 🙂

Podsumowując: póki co za zamykaniem tematów jest "odczucie porządku na forum" przez część użytkowników, a przeciw:

  • brak powiadomień do zaangażowanych osób przy zakładaniu nowego tematu
  • tworzenie "barier", wrażenie "zamkniętości forum" na użytkowników
  • sporo dodatkowej pracy przy zamykaniu wątków i decydowaniu czy aktualne czy nie

No i przyszedł mi do głowy pomysł... Ponieważ do rozsądnego zamykania wątków potrzeba pewnego doświadczenia na forum to może udostępnimy opcję zamknięcia WŁASNEGO tematu autorom, którzy osiagnęli pewien poziom? 🙂


Jeszcze co nieco dopiszę, wchodząc w konkretne przykłady Emotikon: Mrugający...
W tym poście z grubsza (tak trochę wedle własnych odczuć Mężczyzna pokazuje język) nakreśliłem w jakich przypadkach warto by było zamknąć temat:

  • kontynuacja poruszonych w nim wątków mogłaby doprowadzić do zamieszania (przykład: stare wesje apki Mój Orange) → zgodnie z sugestią @Piotrekk85 najlepiej by było, oprócz zablokowania opcji dodawania nowych wpisów, umieszczać odpowiednią adnotację o zamknięciu tematu (z informacją o przyczynach). Popieram ↑
  • zagadnienia w nim zawarte straciły już na aktualności (przykład) → zgodnie z ideą |jesteśmy otwartą społecznością| temat nie powinien być zamykany, ale z drugiej strony byłoby to wbrew |poczuciu trzymania porządku na forum|. Zaczynam się wahać ↕. Chyba zwycięża u mnie idea otwartości Szczęśliwy robot.
  • dalsza dyskusja nie wniosłaby niczego konstruktywnego (przyklad) → w tym temacie zablokowałem możliwość dodawania nowych wpisów (czy słusznie?). Zrobiłem to po wymianie zdań z @Jozefg. Autor zbyt często wracał do jednych i tych samych konkluzji, myląc pojęcia i sprawy. Co nóż trzeba było ponownie przywoływać jedne i te same przepisy, argumenty. Sytuacja zgoła inna od tej powyżej. W tym przypadku skłaniałbym się ku |poczuciu trzymania porządku na forum|. I dlatego jestem, mimo wszystko, nadal za zamknięciem takiego tematu ↓. Ale nie wykluczam, że za niedługo - po przeczytaniu Waszych opinii - temat ten na nowo z podkulonym ogonem Mrugający robot odblokuję.