Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamykanie tematów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

W innym wątku np. tu pojawiła się dyskusja co do zamykania tematów. Wg mnie takie działanie może nie być trafionym pomysłem. Wiele osób ma problem z założeniem nowego wątku, ktoś tu szuka pomocy czy sugestii, a w ten sposób powstanie poniekąd bariera. Nie każdy też chce rozpoczynać nową dyskusję. Może dla "starej gwardii" jest to wygodne, ale czy dla nowych? Mam nadzieję, że zachowamy tę odrobinę empatii i tolerancji dla innych, która była od początku na NO.

89 ODPOW. 89
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Rozumiem Twoje obawy ale wszystkiego trzeba używać z głową. Są tematy jak okresowe promocje, konkursy, etc....które można by zamknąć. Po co tematy które wiszą bez komentarza np. 10 miesięcy i danej oferty juz nie ma mają być aktywne?? To jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Zamykanie tematów?

@Piotrekk85, @Anonim Podobne do waszych spojrzenia na tą sprawę pojawiają się w rozmowach moderatorów od kilku dni. 🙂 A skoro wyraziliście sami zainteresowanie, to serdecznie zapraszam wszystkich do przedstawienia swojego zdania, na temat tego, w jakich wypadkach powinniśmy zamykać tematy.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?


Mikołaj napisał(-a):

@Piotrekk85, @pablo_ck Podobne do waszych spojrzenia na tą sprawę pojawiają się w rozmowach moderatorów od kilku dni. 🙂 A skoro wyraziliście sami zainteresowanie, to serdecznie zapraszam wszystkich do przedstawienia swojego zdania, na temat tego, w jakich wypadkach powinniśmy zamykać tematy.


@MikołajJa jestem za zamykanie starych tematów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamykanie tematów?


pablo_ck napisał(-a):
Rozumiem Twoje obawy ale wszystkiego trzeba używać z głową. Są tematy jak okresowe promocje, konkursy, etc....które można by zamknąć. Po co tematy które wiszą bez komentarza np. 10 miesięcy i danej oferty juz nie ma mają być aktywne?? To jest moje zdanie. Pozdrawiam.

@Anonim, co do tych wskazanych przez Ciebie tematów informujących np. o promocji, to przy zamykaniu (czytaj: przed) powinien ktoś napisać posta, że taka promocja już wygasła - jeżeli z pierwotnej informacji wprost nie wynika, że to jest coś, co będzie trwało do... Natomiast co do ogólnej idei zamykania tematów... mam do tego stosunek ambiwalentny... Ale odniosłem wrażenie, że na Zlocie trochę o tym też rozmawialiście, bo "po"  zaktywizowała się presja na oznaczanie rozwiązań...

A jeśli liczba rozwiązań ma mieć jakiś wpływ na wizerunek Społeczności, to po to by ich mogło przybywać, potrzeba "wymusić" zakladanie nowych tematów, zamiast ciągnięcia w nieskończoność jakiegoś. Zwłaszcza, że nowa sytuacja, opisywana przez innego użytkownika, chyba nie do końca jest identyczna z pierwotną - bo w przeciwnym przypadku - dziwiłoby mnie, że ktoś coś opisuje jako problem, zamiast skorzystać z wcześniej podpowiedzianego rozwiązania i co najwyżej napisać, że mu się ono przydało.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Misiek62 zgadzam się z Tobą - tak właśnie ostatnio zrobiłem - ostatni post był z informacją że promocja "darmowego doładowania za 5 zł" jest już nieaktualna i temat został zamknięty -> https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Masz-ekstra-5-z%C5%82/m-p/14784 I w takich przypadkach chiałbym tylko używać opcji "zamknij temat". 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

Każda kłódka to kolejna bariera. Wg mnie żaden wątek nie powinien być zamykany. Nawet jeśli ktoś napisze nie na temat, można wpis rozdzielić do nowego wątku.

Pytanie czy jesteśmy otwartą społecznością czy zamkniętą?
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

Pamiętam i jaka puenta?
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Piotrekk85 a tu coś się działo z tym tematem załorzony przez ciebie? Wiesz ile tematów już postało zapytaniem Np "IPv6" https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/IPv6/m-p/7047#M523