Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamykanie tematów?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Zamykanie tematów?

A możecie podrzucić przykłady takich tematów, które powinny zostać zamknięte?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamykanie tematów?


Artur napisał(-a):

Co do łatwego zakładania nowych tematów to widzieliście projekty działu z pomysłami, prawda? Tam, dodanie nowego pomysłu jest bardzo wyraźne no i zastanawiamy się czy podobnie nie zrobić w dziale z dyskusjami, ale na ekranie zakładania nowego tematu umieścić wyszukiwarkę z wyraźną prośbą, aby najpierw poszukać już istniejącego tematu. Bo wiecie, chyba wszyscy wolelibyśmy uniknąć masowego dublowania tematów... No i jeśli będzie łatwe zakładanie tematów to chyba powinniśmy się umówić, że nie zgłaszamy tematów zdublowanych tylko w komentarzu sami kierujemy do tematu, w którym toczyła się omawiana dyskusja.

 

Co do zamykania tematów z kolei, to zwróćcie uwagę, że dodanie komentarza w już istniejącym temacie ma pewną bardzo dużą zaletę - powiadomienia o nowej odpowiedzi trafiają zwykle do osób, które znają już temat, bo udzielały się w dyskusji, więc jest znacznie większa szansa, że twórca tematu otrzyma satysfakcjonującą go odpowiedź.

 

 


@Artur  tu pozwolę sobie przypomnieć podnoszoną także przeze mnie kwestię efektywności działania wyszukiwarki, pozycjonowania niektórych tematów w wynikach... rzadko z niej korzystam, ale jak do tej pory pozostawiała sporo do życzenia...

Natomiast co do przypisywania się innych osób do istniejącego tematu, zastanawiam się trochę nad sensem, rozumiem argument że ułatwi to "powiadomienie" osoby wypowiadającej się w zbliżonym problemie... ale ponowię swoje zdanie, że przecież musimy zakładać, iż ktoś kto ma problem... i znajdzie podobny temat, nie pisałby w nim co mu nie gra, jeżeli wcześniej podane (oznaczone) rozwiązanie byłoby dla tej osoby wystarczające.

Anonim

Nie dotyczy
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

W tych tematach wystarczy info o nieaktualności.
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Ty @Piotrekk85 uważasz tak, ja uważam że bez sensu jest trzymać aktywne te tematy bo są one nikomu nie potrzebne - były i minęły a nie........po co w razie gdy ktoś pod nimi napisze je uaktywniać??? Dla mnie to nie ma sensu, dla Ciebie może...ale z tego co widzę to większość widzi to tak jak ja sugeruję. Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

Po co? aby społeczność była otwarta a nie zamknięta.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Zamykanie tematów?

Dziękuje wam za zażartą dyskusje, widzę, że zdania są podzielone, ale to tylko oznaczę, że mamy miejsce do wypracowanie kompromisu. Bardzo szczęśliwy mężczyzna

Przyznam się też, że nie czekając na je jej finał, skorzystałem z niektórych podanych wcześniej linków i zablokowałem w nich możliwość dodawania odpowiedzi. Zrobiłem to zamiast dodać wpis o ich nieaktualności, dlatego że dodanie wpisu jest równoznaczne z wypromowaniem tematu do najnowszych, a wydaje mi się że nie powinno się tak dziać z "przeterminowanym informacjami". Co o tym myślicie? Ja mogę ponownie udostępnić zblokowane odpowiedzi. Mrugający mężczyzna


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Zamykanie tematów?

@Anonim, w tych przykładach są tematy dot. konkursów, ale nie ma żadnych komentarzy czy nieporozumień. Chodziło mi o przykłady tematów, w których widać, że lepiej byłoby dać autorowi możliwość zamknięcia tematu. Chcę zrozumieć: co nam da zamknięcie tematu? Dyskutujmy na przykładach 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

Okej to jak zamknięty jest wątek np tu https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Poci%C4%85g-do-Nagr%C3%B3d-konkurs/m-p/18324#M2156 stary, to w tym momencie nie ma żadnej informacji, że on jest zamknięty.

Jedyną wizualną zmianą jest brak pomarańczowego guzika "odpowiedz", ani kłódki czy coś (albo może nie widzę tego).

 

A dam jeszcze inny przykład. Mamy stare forum, podobno zamknięte. Jest jak wół napisane "wątek jest zamknięty" np. tu http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,523700002,title,jak-sprawdzic-ile-wynosi-moj-rachunek-w-tym-m...

a jakimś cudem dwie osoby dodały odpowiedzi w maju 2017 (!). Jeśli te dwie osoby poszukują pomocy (mimo, że mamy stronę kontaktu, infolinię, itp itd), to trzeba im to ułatwić...

 

Ta "empatia" (nie wiem czy to właściwe słowo) wyróżniała znacznie NO spośród innych forów np. Playa czy Plusa.

 

Dodatkowo wiele osób przyzwyczajonych jest do dyskusji nie w stylu forumowym, ale społeczniościowym (jak na TT lub fb). Tam często dopina się dyskusję różnie.