Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zniknęły pieniądze

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

Zniknęły pieniądze

Witam. Mam telefon z 2kartami sim plus abonament i Orange free na kartę. 

Zalogowałem się dziś 05.11.23 przez aplikację Orange, a na koncie mam 0,01gr. Sprawdzam gdzie jest reszta środków, i podobno 04.11.23 zostały wykorzystane na internet 10,53gb... Gdzie wydaje mi się nie możliwe z racji, że od dwóch dni korzystam z sim1 plus, a dodatku sprawdzając w telefonie 'wykorzystanie transmisji danych, na sim2 Orange, jest zurzute tylko kilka mega... Pytam się Szanownych Orange, gdzie jest reszta? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zniknęły pieniądze

Dla mnie sytuacja jest jasna, ale komunikacja dla Ciebie nie jest precyzyjna.

Miałeś usługi ważne do 3.11. Być w może w smsach i komunikacji był podany 4.11. Niestety Orange często informuje o błędnej dacie.

Na początku 4.11 chwilę po północy usługi zostały zablokowane. Trwało wtedy połączenie z internetu. Przeszła taryfikacja na standardową. Podejrzewam, że wtedy przełączyłeś się na kartę z plusa. Smsy przyszły rano bo Orange po skargach przestało budzić ludzi po nocy. To co jest w mój Orange to łączna ilość danych w sesji bezpłatnej i płatnej. Mimo, że opłata w złotówkach dotyczy tylko części płatnej.

Nielogiczne i mało czytelne, ale tak to działa w Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

Zniknęły pieniądze

@cytrynki  zgłoś to jutro rano jako reklamację. Na infolinii. Wyjaśnisz wszystko. Orange w systemach na info ile , kiedy i z jakiej karty użyłeś 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Zniknęły pieniądze

@cytrynki zweryfikuj dokładniej,jak masz ustawionątransmisję danych. W telefonach z dwiema kartami SIM można przeoczyć i może była ustawiona transmisja danych na drugą kartę SIM, dlatego zostały pobrane środki na opłatę za GB.

Na moim telefonie wygląda to tak:

Screenshot_2023-11-05-09-47-06-142_com.android.phone.jpg

Transmisja danych to jest przełącznik: Dane karty. Trichę mylące.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Zniknęły pieniądze

@cytrynki Czy wyłączyłeś samemu tę usługę?

IMG_0306.jpeg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

Zniknęły pieniądze

Screenshot_20231105_084949_com.huawei.dsdscardmanager.jpgScreenshot_20231105_100359.jpgCollage_20231105_100509.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Zniknęły pieniądze

@cytrynki według podanych screenów oraz Twojego opisu wygląda, że rozliczenie odbyło się prawidłowo. Sesja transmisji danych z karty SIM2 zakończona 4.11, potem nastąpilo rozliczenie, które możecbyć aktualizowane w aplikacji kilka godzin, więc czwartego jeszcze nie było widoczne, dopiero piątego zistało wykazane w aplikacji. Często są opóźnienia w apce z aktualizacją danych.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

Zniknęły pieniądze

Nie musiałem ograniczać prędkości danych, ponieważ miałem 'kilka' GB na koncie, których nie wykorzystałem. W załączniku wczorajsze 04.11.2023 SMSy od Orange 

 

Collage_20231105_101357.jpg

Oczywiście jestem w stanie zrozumieć opóźnienie. Tylko, że do 4.11 miałem 'kilka' GB do wykorzystania.. Które były rozliczane z pakietu. Także zastanawia mnie skąd zzerowanie konta do 0,01gr. Pisząc że wykorzystałem ponad 10gb, gdzie jak bym się nie starał to w ciągu dnia lub nawet dwóch nie jestem w stanie tyle zużyć... A ponadto, w telefonie, z dnia 03.11 widnieje zużycie lekko ponad 3bg

 

Collage_20231105_101824.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik + scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zniknęły pieniądze

Sprawa nie do wyjaśnienia na forum. Orange nie wysyła wszystkich smsów w nocy. Więc sms przyszedł mocno opóźniony.

Jak czujesz się stratny, to złóż reklamację.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

Zniknęły pieniądze

Nie czuje się stratny, poprostu niewiem gdzie znikło 17zl. Zadzwonię jutro do Orange. 

Zakładając ten post, miałem bardziej na uwadze, czy to możliwe zeby w czasach cyfryzacji, zniknęły pieniądze? Rozumiem, że nikt tak nie miał, nikomu nie przydarzyła się podobna historia. 

Dam znać jutro, ale podejzewam, że odeślą mnie z kwitkiem.. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Zniknęły pieniądze

@cytrynki Jutro sprawdz i nam powiesz co się stało z tymi pieniażkami 17 zł gdzie one wyparowały i co się stało z nimi.Możesz nawet złozyć reklamację dokładnie przeanalizuja Twoje konto i dowiesz sie co jest np powodem znikniecia pieniażków - To co kolega poniżej napisał to sie zdarza dość czesto -  powodzenia życze 💪