Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia głosowe


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Połączenia głosowe

@wladkoZe względu na małą odległość od nadajnika w Majdanie Królewskim (w zależności jak daleko od niego mieszkasz) połączenia telefoniczne powinny być realizowane bez problemów. Na dystansie 2-3 km od BTS-a dla pasma GSM czy UMTS900 nie powinno być trudności w prowadzeniu rozmów. To nie net, gdzie czasem trzeba walczyć o prędkość...Tym bardziej na zewnątrz. Może nadajnik jest zakłócany i to powoduje jego niestabilną pracę? Może ma problemy techniczne?

Warto, abyś podjechał i zerknął na mapie i w terenie jak ustawione są panele na maszcie? Może znajdujesz się dokładnie pomiędzy strefami działania dwóch z nich i wtedy mogą się pojawić problemy...

Możesz na apce pomocniczej NetMonster zmierzyć poziom sygnału w domu i na zewnątrz. To już będzie dawało jakiś obraz sytuacji


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

@j131Jeśli chodzi o T-Mobile to konieczna wizyta w salonie , z tego co widzę na www t-mobile.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Połączenia głosowe

Nie wiem jak w zwykłym T-Mobile, w heyah01 jest wszystko przez internet, karta przychodzi do domu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

@agat13  na zewnątrz budynku pierwszy, wewnątrz kolejny, nie wiem jak w tej apce wybrać inny BTS , Komorów lub Nową Dębę 

 

Screenshot_2023-08-10-09-12-17-55_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.jpg  Screenshot_2023-08-10-09-26-35-43_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.jpg

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Połączenia głosowe

@wladkopomiar jest dla LTE, czyli 4G. Daje jakiś obraz sytuacji, gdy porównasz do opisu https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13747

Pytanie jednak było o rozmowy, więc jeśli nie masz włączonego VoLTE, to 2G powinno śmigać...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23966
  • 202

Połączenia głosowe

@wladko 

No i bardzo fajnie. Ale próbowałeś w końcu wyłączyć VoLTE i nic to nie zmieniło, czy upierasz się że nic nie będziesz wyłączał bo nie? Pytam, bo Twoje stanowisko w tej kwestii nie jest jasne, a sygnał jak sygnał, może nic nie urywa ale jest dość typowy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

Nie mam i nie miałem włączonego VoLte, bo nawet gdyby włączenie poprawiło sytuację, to tylko na jednym z trzech telefonów, który jest wspierany przez Orange, 2G powinno śmigać i tyle.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2864
  • 7296
  • 191

Połączenia głosowe

Pokombinuj z preferowanymi ustawieniami sieci w telefonie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

Można oszaleć, miałem BTS daleko ode mnie i jakoś działało. Orane wlazło na BTS 3km ode mnie i jest problem. Jeśli ustawię np. 3G/2G Auto to będę miał internet Lte w telefonie ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Połączenia głosowe

Jak ustawisz sztywno 2G/3G to nie będziesz miał LTE, również dla Internetu. Włącz testowo volte, jak pomoże to zostaw w tym telefonie, a w pozostałych zmień sieć i tyle.

Problem z 2G nie musi być tylko z powodu zasięgu, ale np. z przepełnienia nadajnika. 

Ja kiedyś w Play miałem też taki problem, że telefon na LTE działał, ale jak ktoś do mnie dzwonił, to słyszał, że jestem zajęty, a do mnie przychodził tylko SMS, że ktoś próbował się dodzwonić. Zmiana na sztywno na 3G pomagała, ale wtedy przed użyciem internetu musiałem z powrotem ustawić 4G. W tamtym telefonie volte nie było, poza tym ostatecznie zmieniłem sieć.