Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Witam, Od paru miesięcy mam Orange Free (e-sim na zegarku). Doładowałem parę złotych, dostałem jakieś gigabajty internetu i pomyślałem, że przedłużę konto "na wszystko" czyli za 29 złotych. Mało dzwonię, z internetu nie korzystam prawie wcale, więc za 29 złotych będę miał środki na koncie i internet przez rok. Rozumowałem tak: skoro za 9 złotych można przedłużyć środki na koncie to znaczy że za 29 złotych będzie coś więcej czyli przedłużenie gigabajtów. Więc wydałem te 29 złotych. Ważność środków na koncie się przedłużyła, niestety, moje gigbajty przepadły, a z konta zaczęły znikać pieniądze. Zegarek łączył się wbrew mojej woli z Play Store i tym podobnymi, których nie da się wyłączyć (bo w Tic Watchu nie da się wyłączyć danych bez wyłączenia funkcji telefonu).

 

Pytanie: za co zapłaciłem 29 złotych? Czy to sztuczka dla naiwnych czy błąd Orange?

34 ODPOW. 34

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18641
  • 53371
  • 722

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

@Trout trzeba było aktywować za 29 zł, ale usługę Więcej czasu na internet. Wtedy by się wydłużyła ważność konta na GB z doładowań oraz konto główne złotówkowe. Kod USSD do aktywacji: *101*365# i zielona słuchawka.

Obecnie proponuj jutro zadzwonić na infolinię, aby odkręcić zaistniałą sytuację. Konsultant chętnie pomoże, ale przed tym proponuję doładować konto za przynajmniej 5 zł, aby odzyskać GB, bo jeśli to kilak dni, to GB są zablokowane, ale do odzyskania. Po odzyskaniu kontakt na infolinię i prośba o zmianę na usługę Więcej czasu na internet. Wtedy odzyskane GB zostaną wydłużone na rok.

 

Regulamin usługi: Więcej czasu na internet: https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/31349/fa1ee392-ea88-4300-9320-b5fa7ab2d5d5.pdf

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Mamy dwie usługi. Więcej czasu na wszystko i Więcej czasu na internet.

 

tabelka.jpg

 

 

 

 

 

Polecam to drugie.

@Trout 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Odszukałem tę transakcję. Poniżej jest zrzut. Jest tam napisane wyraźnie: "Więcej czasu na wszystko". Prawdopodobnie użyłem bezpłatny kod z regulaminu, który linkujesz - *101*365#

Niestety internet się nie przedłużył. Więc, co oni rozumieją pod pojęciem "wszystko"?

 

Untitled.png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

@Trout , użyłeś kod na Wszystko czyli *105*365#.

 

Na internet jest *101*365#


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Bo chciałem mieć "wszystko" - czyli środki na koncie i gigbajty. Czy jest jakieś inne znaczenie tego słowa?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18641
  • 53371
  • 722

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

@Trout proponuję jutro na infolinii przedstawić zaistniałą sytuację. Konsultant pomoże. Też taki błąd popełniłem i bez problemu udało się poprawić.

Na wszystko dotyczy pozostałych usług, ale nie uwzględnia GB z doładowań. To jest strasznie mylące, ale do naprawienia.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

@Trout niestety jest to trochę podchwytliwe. Wszystko przedłuża "więcej czasu na Internet" (ważność połączeń wychodzących i Internet). Więcej czasu na wszystko przedłuża konto główne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Zanim wydałem wtedy te 29 złotych czytałem przez godzinę wszystkie fora. Lubię rozumieć, co robię. Wasze odpowiedzi upewniają mnie, że Orange posługuje się regulaminowym bublem, w którym "wszystko"  znaczy nie wiadomo co. Zapłaciłem 29 złotych a dostałem to, co sprzedają za 9 złotych.

Ten stan, z tego co widzę trwa już parę lat i nikt nie kwapi się z poprawieniem cenników. To smutne.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1244
  • 1

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Każdy może  popełnić błąd , ale nie rozumiem dlaczego do tej pory ,  przez taki  długi okres czasu  nie można  zmienić tego konkretnego słowa w  regulaminie , gdzie słowo   

 " wszystko "  ma jednoznaczne znaczenie i nie ma innego określenia ,  chyba  że  celowo wprowadza w błąd , klientów  mniej spostrzegawczych .