Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Więc skonsultowałem się z panią konsultantką. Nie dostanę zwrotu nadpłaconych środków, bo "to nie możliwe" skoro już wykupiłem usługę. Co do mylącej nazwy, to pani konsultantka może "przekazać sugestię". Nie dałem wiary w skuteczność takiej interwencji i zapytałem, gdzie mogę się odwołać osobiście. Pani zaproponowała mi wysłanie papierowego listu. Moje pytanie o a dres mailowy, bo przecież jesteśmy Unii Europejskiej i dbamy o ekologię i zdrowy rozsadek, pani odpowiedziała, że:

 

Orange nie ma adresu email!

 

Czy ktoś z Was wie, gdzie skutecznie można się odwołać od nieuczciwych praktyk biznesowych? Federacja konsumentów? Ja już się nie dam drugi raz nabrać ale przyjda inni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

W regulaminie nie ma formy mailowej do zgłaszania reklamacji. Mogłeś ją zgłosić przez telefon, możesz też na czacie.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Ani chat ani telefon nie umożliwiają dokumentowania wymiany korespondencji. Tylko forma pisemna to gwarantuje i zostawia ślad.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Pisemna owszem, ale forma dokumentowa czy email tez jest łatwa do manipulacji. Łatwo podrobić czyjs email, tym bardziej że nie ma obowiązku sprawdzania czy email jest w rejestrze danych kontaktowych. Rozmowy na infolinii są nagrywane,chaty rejestrowane...

To zostaje złożenie pocztą.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Właśnie sprawdziłem ustawodawstwo EU. Każda duża firma ma obowiązek udostępniania adresu email do kontaktu z klientami. Ciekawe, dlaczego Orange to nie obowiązuje?

e-Commerce Directive (Directive 2000/31/EC)

Article 5: General Information to be Provided

  1. Information Requirements:
    • Article 5(1)(c): "Service providers shall render easily, directly and permanently accessible to the recipients of the service and competent authorities, at least the following information: the details of the service provider, including his electronic mail address, which makes it possible to contact him rapidly and communicate with him in a direct and effective manner."

Consumer Rights Directive (Directive 2011/83/EU)

Article 6: Information Requirements for Distance and Off-Premises Contracts

  1. Pre-contractual Information:
    • Article 6(1)(c): "Before the consumer is bound by a distance or off-premises contract, or any corresponding offer, the trader shall provide the consumer with the following information in a clear and comprehensible manner: the geographical address at which the trader is established and the trader’s telephone number, fax number, and email address, where available, to enable the consumer to contact the trader quickly and communicate with them efficiently."





Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Tak, ale te przepisy dotyczące e-,commerce a nie usług telekomunikacyjnych.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1244
  • 1

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Witam

@Trout  Miejski , Powiatowy lub Wojewódzki  Rzecznik Konsumentów  , albo do UOKIK  z posiadaną dokumentacją tego konkretnego  regulaminu , gdzie pisze słowo

" wszystko "  Nie można ulegać emocją , należy pilnować swoich  spraw .

Pozdrawiam. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

Myślałem też o Urządzie Komunikacji Elektronicznej. Ktoś z Was próbował w którejś z tych instytucji?

 

Ciekawe, że Orange od lat nie posiada adresu email do korespondencji, chociaż prawa konsumenckie w Unii go do tego obligują. To są cuda!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

UKE jest dobrym pomysłem, sam często piszę.

Ale ze względów formalnych musisz mieć negatywną rozpatrzoną reklamację.

Więc jak jej nawet nie złożyłeś, Twój wniosek może (choć nie musi) pozostać bez rozpatrzenia.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1244
  • 1

Orange Free, przedłużenie ważności środków: 29 zł vs. 9zł

@Piotrekk85 Nie odbiegaj celowo od tematu  , że są różne promocje , bo to jest wiadomo dla wszystkich zainteresowanych osób , chcących skorzystać  z różnych promocji . Nie odpowiedziałeś  co  znaczy 

 słowo " wszystko " w tym konkretnym temacie dyskusji 

Pozdrawiam.