Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne uruchomienie laptopa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

Dzięki za pomoc inaczej sobie poradziłem i jest ok.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5818
  • 23683
  • 198

Zdalne uruchomienie laptopa


@Januszbbanapisał(-a)

@pirenej  dobry żart 🙂 a ja pytam serio


To nie żart. Próbujemy Ci to przekazać w możliwie kulturalny i asertywny sposób, ale wolisz to ignorować. Twoja wola, ale poniesiesz konsekwencje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131  ja niczego nie ignoruje ale uważam że zamiast kompa stacjonarnego którego mi proponowałeś wolałbym laptopa który będzie wybudzał tego 2 ale jestem wdzięczny że próbowaliście mi pomóc a pozatym nie uważam że poniosę jakieś konsekwencje bo co to za różnica czy to będzie laptop czy pc stacjonarny i tak wybudzi tego 2 i tak. Ja nie zostawie włączonego laptopa na 2 mies a mniej więcej wtedy przyjeżdzam  do 2 domu dam w tryb uśpienia i wtedy będę spokojniejszy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5818
  • 23683
  • 198

Zdalne uruchomienie laptopa


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  ja niczego nie ignoruje ale uważam że zamiast kompa stacjonarnego którego mi proponowałeś wolałbym laptopa który będzie wybudzał tego 2 ale jestem wdzięczny że próbowaliście mi pomóc a pozatym nie uważam że poniosę jakieś konsekwencje bo co to za różnica czy to będzie laptop czy pc stacjonarny i tak wybudzi tego 2 i tak.


Nadal nic a nic nie rozumiesz. Próbujesz radzić się w konkretnych technicznych sprawach dotyczących małych elementów większej całości. Nie znając tej całości i nie wiedząc co chcesz osiągnąć nie możemy udzielać Ci sensownych rad, najprawdopodobniej sprowadzamy Cię tylko głębiej na manowce do których z uporem godnym lepszej sprawy dążysz. Powinieneś uważnie przeczytać ten artykuł z Wikipedii, który dwukrotnie podlinkował ci @pirenej, to wszystko jest tam bardzo dokładnie wyjaśnione. To nie żart, to Twój problem z komunikacją.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131 Przepraszam staram się w miarę zrozumiale napisać jakiej potrzebuje rady lub pomocy widocznie mi to nie wychodzi i tyle ja nie mam do nikogo pretensjii i doceniam to że próbujecie mi pomóc ale akurat opcja kompa stacjonarnego nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

chcesz mieć laptopa, do niego drugiego laptopa, który będzie wybudzał pierwszego, nie chcesz zostawić nic włączonego na dwa miesiące bez nadzoru, potrzebujesz zatem ... trzeciego laptopa do wybudzania drugiego?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej wystarczy 1 żeby wybudzał 2 no bo niestety gniazdko inteligentne nic nie pomaga i laptop się nie włączy więc zostaje mi wake on lan a chciałbym mieć taką możliwość więc kombinuje jak to zrobić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5818
  • 23683
  • 198

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba 

Żeby nie wiem ile tych laptopów było to i tak ich nie "wybudzisz" sygnałem WoL jeśli nie będziesz miał jak go dostarczyć. A jeśli będziesz miał jak go dostarczyć, to potrzebujesz tylko jednego laptopa który na ten sygnał zareaguje.

W kwestii budowania kolejnych maszyn zamiast rozwiązania problemu, polecam lekturę tego opowiadania Stanisława Lema:

http://sp19poznan.szkolna.net/pliki/plik/bajka-o-maszynie-cyfrowej-1592202387.pdf

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131  chyba że połącze się ze smartfonem zdalnie i wybudze go przez aplikacje wol to wtedy się uda ale wtedy muszę być w tej samej sieci wifi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

czyli 1 będzie stale włączony?