Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne uruchomienie laptopa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej  będzie tylko 1 laptop z tym 2 to były takie rozważania tylko to niestety odpada ale teraz wpadłem na pomysł z tym smartfonem a laptop byłby w trybie uśpienia to jedyne wyjście jeśli za pomocą gniazdka inteligentnego się nie da chyba że znacie inny sposób jeszcze?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba 

Uparcie odmawiasz opisania kontekstu.

Osobiście wyobrażam go sobie tak.

Jest sobie lokalizacja, nazwijmy ją A. W lokalizacji A znajduje się sieć komputerowa (LAN) podłączona na stałe do internetu jakimś ruterem. W ramach LAN jest jakiś AP (jeden lub kilka) które umożliwiają włączenie się do LAN po WiFi. Działają też w tej sieci stale rozmaite inne urządzenia, w tym kamery do monitoringu.

Jest sobie jednocześnie lokalizacja B w której przebywasz Ty. W lokalizacji B także jest sieć komputerowa z dostępem do internetu i WiFi. Sieci w A i B są połączone wyłącznie przez internet.

 

Co próbujesz zrobić? Włączyć znajdujący się w lokalizacji A laptop przy pomocy telefonu znajdującego się w lokalizacji B? To się raczej nie uda. Ściśle rzecz biorąc może mogłoby się udać, ale o to nie pytasz, więc nikt nawet nad tym się nie zastanawia.

Czy też próbujesz tu powiedzieć, że za każdym razem, kiedy będziesz potrzebował dostać się do laptopa w lokalizacji A, to kopniesz się "z buta" z B do A z telefonem, przez WiFi połączysz się z LAN w A i wybudzisz laptopa? Następnie wrócisz do B i tak uzyskasz dostęp "zdalny"? Naprawdę? To jak już będziesz w A to nie prościej ogarnąć rzecz na miejscu?

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Zdalne uruchomienie laptopa

OP już mi raz odpisał, że przy pomocy zdalnego dostępu chce odpalać speedtest i wchodzić na panel zarządzania swoich routerów, AP, itp. Jeżeli tylko po to, to ja się pytam "a po co"?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

Jeśli z lokalizacjii B gdzie jestem połącze się do smartfona znajdującego się tam gdzie jest ten laptop czyli w lokalizacjii A i wejde tam do aplikacjii wol to wybudze tego laptopa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Zdalne uruchomienie laptopa


@Januszbbanapisał(-a)

Jeśli z lokalizacjii B gdzie jestem połącze się do smartfona znajdującego się tam gdzie jest ten laptop czyli w lokalizacjii A i wejde tam do aplikacjii wol to wybudze tego laptopa.


Zdalny dostęp do smartfona? Jak? Masz dostęp do Pegassusa??

 

PS. Abstrahując od abstrakcyjnej funkcjonalności tego rozwiązania: I co, nie będzie Ci przeszkadzało że ten smartfon będzie sobie stale podłączony do zasilania, stwarzając całkiem realne zagrożenie pożarowe? IMHO to zagrożenie jest większe niż w przypadku sprzętów bezbateryjnych które proponowaliśmy wcześniej, czy też nawet niż po prostu w przypadku stale włączonego laptopa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131 za pomocą team vievera się połącze ze smartfonem co to jest imho?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Zdalne uruchomienie laptopa


@Januszbbanapisał(-a)

@j131 za pomocą team vievera się połącze ze smartfonem co to jest imho?


patrz niżej.

Co do apki TeamViewer (nie "viever"):

użyj tego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.host.market

 

a nie tego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131 a co do tego smartfona to ja już go mam w miejscu gdzie mam laptopa i się z nim łącze za pomocą team 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba

Wiesz, jakbyś od tego zdania zaczął wątek to sporo byś czasu zaoszczędził.