Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

Witam chciałbym podłączyć kablem lan kat 5e od urządzenia loco m2  do adaptera z wejściem poe i tu muszę końcówke uciąć i chciałbym założyć nową ale nie wiem jaka ma być kolejność żył prawidłowa ? czyli  kolory będę bardzo wdzięczny za pomoc i mam tester do lanu czy jest dobrze zrobiony kabel ale nie wiem jak się go odczytuje?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba wtyczki są najczęściej z przezroczystego plastiku, więc można spróbować podejrzeć kolory.

Ja najczęściej zarabiam końcówki według schematu:

ketrasaArtur_0-1650570437634.png

Pierwszy, to tak zwany kabel prosty, drugi skorodowany.

Często używam układu pierwszego. Jeżeli kabelek jest zrobiony na podstawie jednego ze standardów, to po obcięciu wystarczy zarobić jedną wtyczkę. Jeżeli jest inaczej, to druga wtyczkę też będzie trzeba obciąć i na nowo zarobić.

Sugeruje skorzystać z pierwszego układu przewodów. Po prawidłowym zarobieniu wtyczki i podłączeniu miernika kontrolki powinny zapalać się kolejno po obu stronach miernika. Zakładam, że miernik masz z lampkami 🤔🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

47 ODPOW. 47

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba sprawdź, jaka kolejność żył masz we wtyczce i tak samo trzeba zarobić nowa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@ketrasaArtur  a jak to sprawdzić?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba wtyczki są najczęściej z przezroczystego plastiku, więc można spróbować podejrzeć kolory.

Ja najczęściej zarabiam końcówki według schematu:

ketrasaArtur_0-1650570437634.png

Pierwszy, to tak zwany kabel prosty, drugi skorodowany.

Często używam układu pierwszego. Jeżeli kabelek jest zrobiony na podstawie jednego ze standardów, to po obcięciu wystarczy zarobić jedną wtyczkę. Jeżeli jest inaczej, to druga wtyczkę też będzie trzeba obciąć i na nowo zarobić.

Sugeruje skorzystać z pierwszego układu przewodów. Po prawidłowym zarobieniu wtyczki i podłączeniu miernika kontrolki powinny zapalać się kolejno po obu stronach miernika. Zakładam, że miernik masz z lampkami 🤔🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@ketrasaArtur  Dzięki jesteś wielki 🙂 ale powiedz mi jak kabel jest dobrze zrobiony to w testerze pokazuje 1 do 1  2 do 2 itd aż do 8 ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba dokładnie, tak tester powinien pokazać.

Nie przesadzaj, ja tylko dziele się tym co posiadam 👍😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba  zależy jaki masz tester. Zwykle analogowe mają w oby częściach lampki i najprościej  mówiąc na obu powinny jednocześnie  świecić te same numery lampek 1-1, 2-2,3-3 itd

Jeśli masz elektroniczny, sam pokaże ok.

Wtyczki zarabiaj zgodnie z pierwszym rysunkiem  @ketrasaArtur 

Pamiętaj o rodzaju wtyczek do kabla I linki..To koze mieć znaczenie jakich użyjesz. Nie zdejmuj zbyt dużo izolacji, bo norma rozkręcenia żył skrętki to 1,5cm


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@agat13   

https://allegro.pl/oferta/tester-sieci-ns-468-do-kabli-rj45-rj11-rj12-abcv-7238134289

taki mam tester i kategorie kabla 5e tylko nie mogę dojrzeć z 2 końca kabla jaka jest kolejność tych żył.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba zarób na jednym końcu wtyczkę, jak podane było na pierwszym rysunku, następnie podłącz tester. Jak będą się kontrolki zapalały jeden do jednego, to będzie prawidłowo. Jak inaczej, to będzie trzeba zarobić wtyczkę z drugiej strony i ponownie sprawdzić testerem. Wszystkie żyły muszą przewodzić. Jak podczas testu przynajmniej jedna kontrolka się nie zapali to będzie trzeba ponownie zarabiać końcówki. Muszą się zapalać kolejno 1-1, 2-2, itp aż do 8-8 i od początku. Jeżeli w trakcie testu np. 5-5 nie zapali się jedna kontrolka, to któraś wtyczka jest źle zarobiona.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba W większości przypadków wtyczki zarabiane są zgodnie z rysunkiem 1. Zrób wtyczkę według kolejności kolorów z rysunku i testuj jak wyżej opisał @ketrasaArtur 

1 do 1 dla wszystkich lampek, kabel ok. Jakikolwiek inny wynik testów, trzeba zapisać jak świeciły lampki (w głównym testerze zawsze świecą w kolejności 1-8) to trzeba licząc w myśli 1-8 zapisac jak się świecą na małym odbiorniku. np

1-1

2-2

3-3

4-5

5-4

6-6

7-8

8-7

to trzeba zamienić w zarabianej wtyczce 4 z 5 i 7 z 8  i będzie ok