Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Anonim

Nie dotyczy

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@agat13  ten router ma tryb Punktu Dostępu, więc DHCP sam wyłącza jak aktywujesz ten tryb 😎

Po co udziwniać, jak można prosto 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@Anonim  poleciałem odruchem po kilku poprzednich w testach...😁

Anonim

Nie dotyczy

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@agat13  konfiguracja ma być prosta, tak by każdy to ogarnął 😎

Dlatego piszę zrozumiałe dla wszystkich, choć mógłbym pisać jak informatyk 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@Anonim  toż jest prosta. Nawet jak będziesz, miał defaultowe ustawienia AP wifi, to jedyną trudnością jest odhaczenie "wyłącz DHCP ".

Jak nawet nie rozumie , to zapyta..

Z drugiej strony w wolnej chwili i ten tryb AP sprawdzę 

 

Anonim

Nie dotyczy

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@agat13  większość routerów ma inne DHCP niż FunBioxy od Orange i można prosto z pudełka podłączyć router i będzie działać 😎

Po co więc mieszać w głowach prostym użytkownikom 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

To może jutro spróbuję na razie wszystko śmiga, ba nawet dekoder Multiroom podłączony poprzez archera przepuszcza sygnał tv tak więc puszczenie dodatkowego przewodu rj45 bezpośrednio do dekodera okazało się niepotrzebne. Wszystko elegancko działa później podłącze jeszcze tylko wentylator z zaprogramowanym harmonogramem czasowym żeby wymusić wentylację mechaniczną w pomieszczeniu przez gosund, wcześniej gdy wentylator zgubił sygnał wifi z innego pomieszczenia wiał przez cały czas aż do manualnego wyłączenia  😕 

Dzięki wolnemu gniazdu podłączyłem sygnał z pc bo przez switch'a ls1005g to linka miał wolniejszy transfer przynajmniej o około 8 Mb/s


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


@royan1napisał(-a)

...

nawet dekoder Multiroom podłączony poprzez archera przepuszcza sygnał tv

...


Tak z ciekawości: ten dekoder to Stream 4k czy jakiś inny?

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

  • No nie w tym sensie 🙂, Livebox podłączony pod archera pod WLAN i dalej kablem sieciowym podłączenie z dekoderem Multiroom. Wcześniej ktoś sugerował żeby podłączyć bezpośrednio Multiroom a pod Liveboxa co zablokowało by już jedno gniazdo.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1 

Rozumiem, i dlatego pytam jaki to dekoder. Tylko z nieoficjalnych przecieków można wnosić, że ten jeden (Stream 4k) może w tej konfiguracji zadziałać. Inne nie. Stąd moje zaciekawienie.

 

PS. Przy pracy drugiego rutera w trybie AP każdy dekoder (teoretycznie) powinien działać. Doradzamy osobny kabel głównie dlatego, że w obrębie LAN tracisz separację ruchu TV i internetu. Jak odpalisz speedtest za tym Archerem to TV będzie się cięła. Przy osobnym kabelku takie zjawisko nie występuje, bo FB separuje internet od TV.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

A to nawet lepiej bo może chociaż moja córka nie będzie jednocześnie grała i oglądała netflixa czy YouTube zamulając łącze choć i tak myślę nad tym żeby ograniczyć przepustowość na tym paśmie do potrzebnego minimum do odtwarzania full hd