Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość serwera ftp sftp


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Słaba prędkość serwera ftp sftp

Witam. Posiadam funbox 6 i swiatlowod 600Mb i w tym problem,ze max sciaga mi 5MB z serwera na komputer..przez firefox itd noralnie mi sciaga max 78MB.na infolini z orange skierowali mnie tutaj..Pytalem admina tego serwera to odpisal mi tak:

twój dostawca może nie gwarantować tobie prędkości na jedna sesje, spróbuj zwiększyć ilość polaczeń do serwera aby zwiększyc ilość sesji.

O co chodzi ?

Ipv4 mam wymuszone.. ip zewnetrzne..

Wiec niewiem co mam dalej w routerze zrobic

Prosze o pomoc

dziekuje 🙂

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

slaba predkosc serwera ftp sftp

@krzyskg  na początek zrób certyfikowany na pro.speedtest.pl 

Sprawdzisz rzeczywiste osiągi łącza w przypadku Twojej sieci i urządzeń.

Czy tylko z jednego serwera .masz takie wolne pobieranie? Co to za serwer, może uda nam się zweryfikować transfer na innych usługach?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Słaba prędkość serwera ftp sftp

Zapewne "dostawcy ftp" chodziło o to żebyś zastosował jakąś aplikację do wielowątkowego pobierania plików. Czy też coś w stylu "downolad accelerator". To było kiedyś często stosowane gdy były niskie prędkości dostępu do internetu, np. wdzwaniane modemy. Jednak śmiem twierdzić, że jego odpowiedź iż to wina dostawcy Twojego internetu, to kiepska wymówka. Według mojej  wiedzy laika, dostępna prędkość pobierania plików zależy od 2 czynników. Pierwszy, to jaką prędkość uploadu ma serwer z którego się coś pobiera. Drugi, to czy to co chcesz pobrać w tym samym czasie jest pobierane przez innych chętnych.

 

OK. posłużę się jedną z najmodniejszych kiedyś metodą - aplikacja typu p2p - "torrent". Z tym, że tego typu rozwiązanie wymagało też udostępniania od siebie czego... To swego rodzaju środowisko wymiany plików. Użytkownicy wzajemnie udostępniali sobie muzykę, filmy, gry...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Słaba prędkość serwera ftp sftp

tez tak mi sie wydaje ze serwer w kulki leci.. to jest ishell .. jak z uplay sciagam settlersy to normalnie mi idzie 78MB


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Słaba prędkość serwera ftp sftp

@krzyskg  z ciekawości zapytam, czy to co chcesz pobrać z tego serwera FTP jest unikalnym plikiem? Nie można go znaleźć gdzieś indziej, dostać od kogoś innego?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Słaba prędkość serwera ftp sftp

poprostu z torrentów sciagam na seedboxa-serwer i stamtą pobieram na kompa 🙂 wlasnie teraz sprawdzilem inny serwer fastshell i jest to samo 😞 znam kogog kto ma pelne lacza.. to juz wina orange 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Słaba prędkość serwera ftp sftp


@krzyskgnapisał(-a)

poprostu z torrentów sciagam na seedboxa-serwer i stamtą pobieram na kompa 🙂 wlasnie teraz sprawdzilem inny serwer fastshell i jest to samo 😞 znam kogog kto ma pelne lacza.. to juz wina orange 😞


Nie rozumiem skąd ta konkluzja. Możesz doprecyzować? W jaki sposób fakt, że tajemniczy "kogog" ma "pelne lacza" jest "wina orange"?

Co do meritum: żadnych ograniczeń na przepustowość w ramach jednej sesji na FTTH nie ma, co sam ustaliłeś pokazując że transfery z innych serwerów są realizowane z prędkościami nominalnymi. Osobiście trzymałbym się od tych szemranych miejsc z daleka, ale jeśli chcesz mieć pewność że "wina" leży po stronie operatora, to spróbuj dostępu do serwera przez jakiś VPN, jeśli to pomoże to masz rację, operator ma ograniczone połączenie z tym serwerem. Jeśli VPN nie pomoże, to hipoteza o winie operatora upada.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Słaba prędkość serwera ftp sftp

Hmm, może ten seedbox-serwer objęty jest jakąś polityką ograniczania prędkości przez Orange... To były jakiś argument na tezę że właśnie on jest wąskim gardłem... sztucznie tworzonym przez Orange. Ale czy jest to do udowodnienia?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Słaba prędkość serwera ftp sftp

@Misiek62 @krzyskg 

Nie napisałem tego tekstu o VPN całkiem "z rękawa". Trasy do tego serwera w Orange idą trochę naokoło, więc całkiem prawdopodobne jest że z VPN będzie lepiej.

Niestety nie mam tam konta i nie mam jak tego sprawdzić osobiście (nie będę płacił 40PLN tylko po to żeby sprawdzić transfer), ale zachęcam @krzyskg żeby to zrobił.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Słaba prędkość serwera ftp sftp

wlasnie teraz patrzylem przez vpn i nic to nie dało ..w uplay jak sciagalem od nich settlersy to szlo pełną parą.. a dwa inne seedboxy testowalem to predkosc ftp i sftp zanizona.. robilem wszystko co moglem..nawet jdownloader nie pomaga..

chyba se juz odpuszcze 🙂

Ale dzieki za odpowiedzi 🙂