Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


@royan1napisał(-a)

A to nawet lepiej bo może chociaż moja córka nie będzie jednocześnie grała i oglądała netflixa czy YouTube zamulając łącze choć i tak myślę nad tym żeby ograniczyć przepustowość na tym paśmie do potrzebnego minimum do odtwarzania full hd


Nie zamuli żeby nie wiem jak się starała. Jedynie pełne wysycenie łącza (co jest jednak możliwe tylko przy usłudze 1Gbps) może zakłócić TV. Albo jeśli kabel między FB a Archerem nie zepnie się na 1G, wtedy problemy mogą się pojawić wcześniej.

Ponawiam pytanie o typ dekodera (jeśli to nie kłopot).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1  o jedno poproszę, potwierdź,  że dekodery działa z wifi AP. Nie bezpośrednio  z modemu, a podpiety jest po sieci z obcego w sumie punktu dostępowego na 100%

@j131  zweryfikuj wpis o zamulaniu łącza i wpływie tegoż na neo po ftth 1Gb/sek.

W ftth tv jest niezależne od netu, tylko może być problem w zapychaniu się sieci wewnętrznej LAN bądź  wifi...ale to sprawa użytkownika 

Tu skoro FB2,  to i prawdopodobnie vdsl, gdzie i tak ruch tv ma priorytet w transmisji do modemu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


@j131  zweryfikuj wpis o zamulaniu łącza i wpływie tegoż na neo po ftth 1Gb/sek.

...


Jest tak jak napisałem. W tym wypadku zapewne bez znaczenia, ale kiedy TV i internet idą jednym kabelkiem w LAN (a tak jest w tym przypadku), to będą interferować. To jednak będzie miało znaczenie tylko w sytuacji, kiedy ruch internetowy wysycałby łącze LAN. To się może zdarzyć tylko wtedy, gdy ten kabelek (spinający FB z dalszą częścią LAN zawierającą dekoder) ma nie większą przepustowość niż łącze internetowe. Dla VDSL pewnie się to nie może zdarzyć  (przynajmniej w żadnym typowym scenariuszu), ale dla FTTH na 100% zdarzy się gdy uruchomi się speedtest na tym dzielonym fragmencie LAN, przy opcji 1Gbps. Przy każdej niższej opcji i kabelku zapiętym na 1Gbit nadal pozostanie wystarczająco dużo miejsca na TV i nic się nie będzie zamulać ani ciąć. Inna sprawa, to ewentualne użycie NAS w sieci lokalnej - na przykład udostępnienie czegoś podpiętego do FB w LAN. Korzystanie z takich zasobów w LAN zawsze będzie zakłócało TV przy tej konfiguracji sieci. No chyba że na drugim ruterze, we własnym zakresie, skonfiguruje się jakiś QoS chroniący pasmo TV.

To tak tytułem doprecyzowania o co mi chodziło, i dlaczego rekomenduję osobny kabelek do dekodera. I to mimo że sam mam wszystko na jednym (i jestem zadowolony z działania).