Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

Witam,

Proszę o informację czy jest możliwość wyłączenia 5ghz w Funbox 3 oraz 6 tak aby działała tylko sieć 2.4ghz 11n/b/g.

Domyślam się że ustawienia mocy nadawania dbm czy wyłączenie anten MIMO nie wchodzi w grę. Chyba że się mylę.

Można zdobyć pełną dokumentację tych urządzeń? Chodzi mi głównie które opcje da się ustawić dla wifi.

Zależy mi ograniczyć moc nadawania wifi w mieszkaniu do minimum. 1 antena 2.4 z małym dbm. 

 

Dziękuję Piotr

Pozdrawiam 

 

 

_______________

*Doprecyzowanie nazwy tematu, oraz przeniesienie z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99 oczywiście że jest taka możliwość, a w zasadzie 4 możliwości, wspólna konfiguracja pasm 2,4 i 5 GHz, osobna konfiguracja tych pasm, wyłączenie 5 i pozostawienie 2,4 GHz oraz wyłączenie 2,4 i pozostawienie 5 GHz.

slav72_0-1641310805448.png

tu masz na przykładzie FB 6 jak wygląda strona z ustawieniami wifi w menu konfiguracyjnym routera, ale w FB 3.0 jest podobnie z wyjątkiem braku standardu wifi 6.

W obydwu routerach brak możliwości ustawienia mocy nadawania oraz wyłączenia anten.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99 oczywiście że jest taka możliwość, a w zasadzie 4 możliwości, wspólna konfiguracja pasm 2,4 i 5 GHz, osobna konfiguracja tych pasm, wyłączenie 5 i pozostawienie 2,4 GHz oraz wyłączenie 2,4 i pozostawienie 5 GHz.

slav72_0-1641310805448.png

tu masz na przykładzie FB 6 jak wygląda strona z ustawieniami wifi w menu konfiguracyjnym routera, ale w FB 3.0 jest podobnie z wyjątkiem braku standardu wifi 6.

W obydwu routerach brak możliwości ustawienia mocy nadawania oraz wyłączenia anten.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99 wyłączenie WiFi 5GHz jest do wykonania. Najpierw będzie trzeba rozdzielić pasma WiFi, a następnie wyłączyć 5GHz. Niestety zmiany mocy nadawania i/lub wyłączenie anten już nie da się wykonać w FB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99  podzielam zdania przedmówców,  tylko małe sprostowanie, że 2,4 ma większy zasięg, przez co musi mieć silniejszy sygnał...ale i mniejszą  prędkość. Ja bym właśnie 5GHz sobie zostawił,a modem ustawił z odpowiednią strefą  rażenia wedle  potrzeb 

Warto przetestować środowisko WiFi za pomocą wifiAnalyzera, bo to, że Ty ograniczysz, nie znaczy, że sąsiedzi  nie mają większego wpływu  na otoczenie sieciowe 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@slav72  @ketrasaArtur @agat13 Bardzo dziękuje kolegom za odpowiedzi!!!

Jeszcze dopytam chociaż widzę po screenie od @slav72  że ptaszek przy opcji "Standard wifi6" jest chyba nie do "odptaszkowania" i wyłączenia wifi6 i jest raczej informacją a nie opcją że standard działa.

 

W takim razie pozostaje mi chyba zamówić 300/50 z funboxem 3 i wyłączyć niepotrzebne opcje wifi (2.4/5ghz) a funbox 3 aby uniknąć zwielokrotnionego sygnału z wifi6 którego i tak nie potrzebuje.

 

Pozdrawiam serdecznie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99  można wyłączyć standard wifi 6 odznaczając "ptaszka" właśnie na 2,4 lub 5 GHz albo na obydwu pasmach i wtedy jest w trybie wifi 5.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99 

Dopowiem tylko, że moc nadajników FB3 jest za słaba na coś więcej niż małe, jednopoziomowe mieszkanie. FB6 ma nieco lepszy zasięg WiFi. Tak że z tym planowaniem mocy to możesz się przeliczyć. Jeśli masz bardzo konkretne acz nieco egzotyczne wymagania to raczej pomyśl o własnym AP a WiFi modemu wyłącz zupełnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

@Piotrek99  warto dopowiedzieć, że wifi  jest opcjonalne i wyłączalne  guzikiem na obudowie...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Ustawienia wifi w funbox 3 funbox 6 - czy da się wyłączyć 5 GHz?

Myślę, że teraz temat dla mnie jest już jasny w kwestii ustawień wifi w tych urządzeniach.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi! Wszystkie są dla mnie bardzo pomocne!

Pozdrawiam