Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

Cześć.

 

Chciałbym się upewnić co do działania połączenia FB6 ze Smart Wifi box w trybie po kablu.

 

1. Czy przy połączeniu Smart Wifibox po kablu z FB6 sieć Wifi wychodząca z SWB to będzie standardowo replikacja tej z FB6 (to samo SSID i inne parametry hasło, itp.) czy może powstanie niezależna sieć (którą można skonfigurować całkowicie odmiennie niż ta FB6) ?

2. Czy na liście urządzeń widocznej w apce Mój Funbox będzie widoczny SWB oraz inne urządzenia do niego podpięte (jedno po kablu, reszta po Wifi) czy może tylko będzie widać SWB bez podłączonych do niego urządzeń czy może jeszcze inaczej ?

 

Dzięki. Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@NortiWszystko będzie widoczne w "Moja Sieć"-wizualizacja mojej sieci domowej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@NortiSWB będzie dokładnie kopiował SSID modemu i jego hasło bez względu na to czy podpięty po kablu w trybie Access Pointa czy po wifi jako Range Extender. Widoczny będzie w menu modemu i w apce wraz z urządzeniami do niego podpiętymi.

SWB nie można konfigurować ręcznie w dowolnej konfiguracji-klonuje automatycznie wraz z odświeżaniem dane z modemu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

Thx, czyli rozumiem, że będę mógł z poziomu Apki powyłączać dostęp do internetu w poszczególnych urządzeniach podpiętych pod SWB ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@NortiSkoro możesz to zrobić z poziomu FB poprzez apkę, to i z SWB też


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@agat13 Nie rozumiem. Teraz mam tylko FB6 i w apce mam

 

Norti_0-1643115686001.png

 

Gdzie te 5 urządzeń to są 3 po kablu podpięte pod FB6 i 2 podpięte po Wifi do FB6.

 

Czy jak teraz zamówię i podłączę SWB i podepnę ethernetem do FB6, a następnie do niego (SWB) podłączę kablem 1 komputer i 3 urządzenia po Wifi, to w aplikacji Mój Funbox będę widział i mógł sterować niezależnie 9 urządzeniami (5 starych i 4 nowe: 1 po kablu, 3 po Wifi) ?

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@Norti  co tu dużo pisać:

slav72_0-1643116072567.jpeg

czyli to o co pytasz powyżej: TAK 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@NortiWszystko będzie widoczne w "Moja Sieć"-wizualizacja mojej sieci domowej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

Dzięki, to jeszcze podrążę temat 🙂

 

Czy kupując inny AP np. TPL ArcherC64 w trybie AP można rozgłosić sieć, tą co Wifi z FB6 (to samo SSID, hasło) tak by następowało automatyczne przełączanie między AP, a FB6 (tam gdzie lepszy sygnał) ?

 

Pytam, bo chcąc zapewnić idealne pokrycie potrzebowałbym 2 AP, a SWB można chyba tylko jeden "wypożyczyć".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją

@NortiDawniej udawało mi się takie coś osiągnąć na D-linku. Ważne, aby sprzęt był od tego samego producenta i miał te same ustawienia. Ważny też jest punkt ustawień AP, bo gdy ustawisz za blisko, odbiorniki nie będą się rozłączać ze słabszym wifi z którego wychodzimy, a łapać silniejszego. ne może być też martwych stref. I tu mechanizm SMART na FB i SWB jest niestety niezastąpiony. No, chyba, że zainwestujesz w sprzęt chociażby Ubiquiti, który ma spore możliwości z tymi wspomnianymi włącznie. Jednak wszystkie AP wtedy trzeba założyć UQ, a w FB wyłączyć wifi...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Smart Wifi Box i FB6 i sterowanie aplikacją


@Nortinapisał(-a)

...

będę widział i mógł sterować niezależnie 9 urządzeniami (5 starych i 4 nowe: 1 po kablu, 3 po Wifi) ?

...


Ściśle rzecz biorąc z tego poziomu sterować urządzeniami nie będziesz mógł, jedynie ograniczać im dostęp do internetu.

 

W kwestii rozszerzania tej sieci, którą rozgłasza FB+SWB to IMHO nie da się tego zrobić w prosty sposób. Dodatkowe punkty dostępu będą niezależne. Jeśli będą miały ten sam SSID i hasło, to urządzenia będą się może przełączać jako tako między punktami, ale raczej płynne to nie będzie.

Jeśli chcesz mieć idealne pokrycie WiFi to musisz zainwestować w jakieś rozwiązanie typu mesh i wyłaczyć WiFi w FB. Taniej i być może wystarczająco dobrze będzie usadowić jakiś mocny AP w centralnej części domu, a punkty krytyczne okablować.