Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

Dzień dobry - czy uruchomienie tej usługi (IPTV) bez pośredniczącego FunBoxa jest mozliwe?

Ktoś próbował?

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

@flio  wielu próbowało na różnych sprzętach własnych, jednak z marnym skutkiem, niestety (sam net na własnym sprzęcie + ONT Orange działa dobrze, czego już nie można powiedzieć o tv).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

jak dotykam FunBoxa to mam dreszcze 😉 może jednak komuś się udało.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

Ja nie mam takich objawów w kontaktach z FunBoxem 😁🤣😉

Anonim

Nie dotyczy

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600


@flionapisał(-a)

jak dotykam FunBoxa to mam dreszcze 😉 może jednak komuś się udało.


Na routerze z temu, Orange TV nie zadziała, jak nie lubisz FunBox, to rezygnacja z telewizji Orange, wtedy można podstawić własny router, tylko musisz ONT załatwić od Orange, bo z wolnego rynku nie zadziała. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22168
  • 181

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

@flio

Opisy konfiguracji rzekomo działających da się w sieci znaleźć. Na NO nikomu się nie udało potwierdzić. Tak że zachęcam gorąco do eksperymentów, może będziesz pierwszy?

Na trzepaku jest wątek poświęcony konfiguracji, jest on najbardziej wiarygodnym źródłem informacji referencyjnych. Wynika z nich w skrócie że warunkiem jest obsługa kilku tagów VLAN na jednym porcie rutera. Poza tym musi być obecna obsługa protokołu multicast (hasło: IGMP snooping).

 

Pewien substytut rozwiązania z własnym ruterem to sieć schowana w podsieci:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/257752#M20153

 

Problemem w tym wariancie jest podwójny NAT który może przeszkadzać w niektórych grach (choć systemowe testy W10 pokazują NAT jako "średni" w tej konfiguracji). Innych wad rozwiązania nie widzę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

dzieki za wskazówki. niestety vr600 softwareowo to dość prosta maszynka, bez mozliwości ustawień wielotagowania itd. nie chce mi się kombinować z podmianą softu na nieoryginalny. chyba jednak będzie prościej wykorzystać ten FunBox jako źródło (tez dla tv) i ostatecznie ew podłączyć do niego router jako zródło wifi po domu. to może nie będzie eleganckie rozwiązanie i więcej prądu z ruskiego węgla zeżre, ale w ostateczności zadziała.

cheers 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

Na funboxie oczywiście iptv poszło, ale za to wifi w paśmie 2.4 GHz z tego urządzenia to jest jakiś dramat - Max 35mbps dla pobierania 2mwtry od urządzenia. Co oni pakują do tych chińskich badziewi od sagemcoma? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22168
  • 181

IPTV Orange z routerem TPLink Archer VR600

@flio 

Jeśli chodzi Ci głównie o niedostatki WiFi z FB to rada jest prosta: wyłącz je. Podłącz tego Archera ale w trybie AP po kabelku i będzie hulać. Też nie używam WiFi z FB. Przy konfiguracji drugiego rutera w truybie AP nic nie trzeba kombinować z ustawieniami sieci. Upewnij się tylko (na wszelki wypadek) że znasz jego IP (można przydzielić stałe w FB po MAC) i będzie działało całkiem dobrze. W razie czego do konfiguracji dostaniesz się, znając IP, bezproblemowo.