Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki maszt dokupić do anteny do routera ZTE MF258?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 89
  • 0

Jaki maszt dokupić do anteny do routera ZTE MF258?

jaki maszt kupic do anteny ztemf258 bo ja sobie kupiłem internet domowy z antena zewnętrzną i nie wiem jaki kupić

 

 

 

 

_______________________

*Doprecyzowana nazwa tematu oraz przeniesiony z działu "Abonament" - moderator Wojciech.

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18684
  • 53513
  • 729

Jaki maszt dokupić do anteny do routera ZTE MF258?

@Koo22 zależy jak wysoko chcesz przyczepić antenę. Wystarczy kawałek rurki dobrze zamocowanej i nie powinno być problemu. Jeżeli potrzeba jest duża wysokość, to trzeba by było dodać odciągi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 644

Jaki maszt dokupić do anteny do routera ZTE MF258?

@Koo22 zastanów się bardziej nad tym jaką antenę kupić.  Maszt dobierasz do anteny i przewodow, oraz do warunkiw mocowania rurki/sztycy np do komina, sciany...Najpierw ustal gdzie stał będzie modem, jakie  masz możliwości wyjścia na zewnątrz z kablami i mocowania  anten zewnętrznych. Od razu powiem, że ustawienie modemu trzeba pod tym kątem przemyśleć, aby wystarczyły kable 5m/10m i zasieg wifi/kabli Ethernet w całym domu był centralny i dobrze pokrywał całą powierzchnię 

Im krótsze kable od anteny do modemu, tym mniejsze tłumienie sygnału. Muszą też być zarabiane fabrycznie, bo to najpewniejsze. 

Ustaw modem w miejscu docelowym , podłącz antenę,i zobacz dokąd sięgną kable i taką kup i zamontuj sztycę. 

Tak to się robi. Można zaryzykować i 10m kable i np wypuścić ją zewnątrz  przez wentylację  na dach dosłownie pionowo. Zamontować do najwyższego  punktu na jaki pozwalają kable. Pamiętaj, im wyżej, tym lepiej i konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie kierunku najbliższego nadajnika BTS i kierowanie anteny w tą stronę 

Ja kupuje maszty, anteny i mocowania do ściany, komina, balkonu  w firmie Dipol  w Warszawie.  Zerknij na stronę www