Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP

Wczoraj znow pol godziny rozmawialem jak uruchomic na FB 6  serwer FTP, oczywiscie mam program do serwera i wczoraj konsultantka miala przyslac mi ustawienia. Nic nie przyslala. Nie chce tracic kasy i znow dzwonic. Mam wlaczony w FB 6 serwer FTP tylko co zmienic zeby sie łączyło. Byłbym wdzieczny za pomoc. Admina prosze o nie usuwanie posta.

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP

Moge wyslac SFTP nie ma problemu ,mam filezilla serwer, ale moge w kazdej chwili kupic jakis platny - chodzi o ustawienia zarówno na FB 6 jak i w systemie Windows 11 PRO - potrzebuje wysłac kuzynowi pewne pliki - nic nielegalnego - nikt w Lan nie bedzie mial dostepu. Tylko jak siedze 20 lat w komputerach nigdy nie uruchamiałem serwera FTP, SFTP i dlatego potrzebuje pomocy.

A nie ma to jak Was Panowie prosic o pomoc - nigdy nie zawiedziecie - choćby ze względu na wieksza wiedzę ode mnie  -  a na Orange niestety na infolinii nie bardzo maja pojecie o co mi chodzi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP

@kris68 

Sądząc z tego, co napisałeś w drugim temacie, chcesz po prostu udostępnić komuś w internecie jakieś pliki ze swojego komputera. Do tego celu na swoim komputerze stawiasz serwer FTP i na razie nie udało Ci się osiągnąć zamierzonego efektu. Podejrzewasz, że coś na FB6 powinno być przestawione, ale nie wiesz co.

 

Jeśli coś pokręciłem to mnie popraw.

 

Moje rady w tej sytuacji są takie:

  • zamiast przez własny serwer FTP podzielić się plikami poprzez któreś z rozwiązań chmurowych. Będzie bezpieczniej, bez żadnej konfiguracji i prawdopodobnie nieco szybciej.
  • jeśli absolutnie nie wchodzi w grę rozwiązanie chmurowe i obstajesz przy własnym serwerze FTP, to napisz bardziej szczegółowo co udało się zrobić a co nie działa. Czy na przykład w sieci lokalnej serwer FTP jest widoczny i można z niego korzystać czy też już tu są problemy? Na podstawie tego co napisałeś trudno o bardziej konkretną pomoc.
  • w Windows 10, i pewnie w 11 też, jest systemowy serwer sftp. Do takich doraźnych celów powinien być zupełnie adekwatny, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych narzędzi zewnętrznych.

j131_0-1646578586464.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP

W sieci lokalnej jest widoczny, wiec to nie to a z rozwiazaniami chmurowymi kuzyn za mało i krotko w tym siedzi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Jak uruchomic na FB 6 serwer FTP

@kris68 

No właśnie jak ktoś nie ogarnia, to rozwiązania chmurowe są dla niego. Google disk, MS one drive, dropbox... Klikasz w link i masz, nic nie trzeba umieć.

 

A do użycia sftp to już trzeba przynajmniej hasło potrafić wpisać.

 

Czyli piszesz że w sieci lokalnej widać, tylko z zewnątrz nie widać. Port 21 na FB przekierowany na Twój "serwer"? Teoretycznie to powinno wystarczyć.

 

PS. A, jeszcze zapora. W domyślnej "średniej" konfiguracji raczej nie przepuści połączeń przychodzących, nawet jeśli będą zdefiniowane w zakładce NAT/PAT/CGNAT. Trzeba ją przestawić na "niski" poziom zabezpieczeń, wtedy powinna respektować te wpisy.

 

PS2. Pozostaje kwestia adresu IP, żeby dało się do serwera dostać z zewnątrz osoba próbująca się dostać musi znać jego IP (oczywiście). Planujesz przekazać go "ręcznie" czy chcesz zaimplementować jakiś dynDNS?

 

PS3. Mniej więcej tak wygląda zrzut ekranu z FB3 na którym widać kluczowe dla tego serwisu ustawienia. W FB6 powinno być podobnie.

j131_0-1646580761325.png