Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMB2 w routerach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Czy Orange zamierza dodać obsługe protokołu SMB2 do swoich urządzeń jak np. Funbox 3.0? Bo obecnie aby korzystać z funkcji dysku sieciowego muszę w windowsie włączyć SMB1 co nie jest zalecane a wrecz niebezpieczne. A Orange przecież dba o bezpieczeństwo użytkowników prawda? 😉 Ewentualnie pytanie czy Funbox 6.0 ma już obsługę SMB2 czy nadal tylko SMB1? I proszę nie piszcie jak aktywować z powrotem niedopracowaną usługę, dzięki której przeprowadzono ataki wirusowe. Nie została dezaktywowana bez powodu...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Na laptopie z Windows 10, który służy rodzinie do przeglądania Internetu wszystko działało prawidłowo i można było się połączyć z funboxem przy włączeniu SMB1 i wpisaniu \\192.168.1.1 na swoim komputerze stacjonarnym wypróbowałem już chyba ze 30 sposobów i nadal nic nie pomagało.

 

Musiałem sięgnąć po broń ostateczną i czysta instalację systemu. I pomogło! Nie wiem co było tego przyczyną, chyba pozostanie to już tajemnicą...

 

W każdym razie dziękuję za odzew społeczności nasz-orange i próbę rozwikłania tego problemu.

 

I na koniec gorący apel do Orange o to żeby zaktualizowali obecne routery i dodali im obsługę SMB2/3 lub wydali nowe urządzenia już z obsługa powyższego protokułu.


Adnotacja 2021-04-11 124303.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 ODPOW. 33

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: o to to chyba musiałbyś Orange zapytać... IMHO nie planują. Zagrożenie w sieci lokalnej z powodu tych luk jest jednak łatwe do zminimalizowania... Moim zdaniem nie ma o co kruszyć kopii.

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@Czullo  FunBox 6 powinien już mieć SMB 2.0 lub SMB 3.0, ale nigdzie o tym nie ma wzmianki, co do FunBox 3.0 to pass, nigdzie nie znalazłem obsługi SMB 2.0, aktualizacja powinna być jak najszybciej, jakoś pomysłu o tym nie widzę też na forum, tak pod prąd.... to drugi router i z niego udostępniać, wszystkie nowe routery mają SMB 2.0/ 3.0 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Kolejna sprawa, jak uzyskać dostep do dysku wpietego do funboxa za pomocą komputera (windows 10) który jest podłączony do funboxa za pomoca kabla ethernet? Telewizor jak najbardziej widzi te pliki jednak za zadne skarby nie mogę zmapować dysku w swoim komputerze z windows 10, włączenie SMB1 nic nie pomaga.


Zrzut ekranu 2021-04-07 144109.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

SMB2 w routerach Orange

D77A1865.PNG

 To włącz i teoretycznie powinno działać.

Zerknij też tu, może na coś wpadniesz...https://pl.admininfo.info/c-mo-activar-o-desactivar-protocolo-smb1

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@agat13  ja bym nie radził, na siłę włączać tych funkcji w Windows 10, on dziurawy jest, chyba że bardzo dobry antywirus i zapora jest, co przyblokuje ataki robactwa na komputer, Norton 360 sobie z tym radzi, nie wiem jak inne.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Jak już pisałem mam włączoną obsługę SMB1 w ustawieniach nic to niestety nie daje.

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

SMB2 w routerach Orange


@Czullonapisał(-a)

Jak już pisałem mam włączoną obsługę SMB1 w ustawieniach nic to niestety nie daje.


Skąd w takim razie masz przeświadczenie że w ogóle jakikolwiek protokół SMB jest zaangażowany w udostępnianie zawartości tego dysku? To że TV go widzi jeszcze o tym nie świadczy...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

@Anonimpisałem już dwukrotnie mam włączony SMB1 w Windows10

 

@j131gdyby nie był żaangażowany w udostepnianie zawartości dysku to nie otrzymywałbym takiego komunikatu(przy wyłączonym SMB1 w Windows 10):



blad.png