Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMB2 w routerach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: ale pokazujesz screenshoty za każdym razem z czym innym podłączonym do FB. To nie jest tak że ja się czepiam, to nie jest mój interes, u mnie wszytko działa a Tobie staram się pomóc całkowicie bezinteresownie. Ale nic nie uda się zrobić jeśli będziesz ignorował sugestie.

Ponawiam pytanie: jeśli podłączysz do FB pendrive który FB "nazwie" wg. swojej konwencji, tak jak opisałem powyżej, to czy próba zmapowania dysku jak opisałem powyżej też się skończy błędem "nie odnalezionej ścieżki"? Możesz to sprawdzić czy wolisz pisać "a mi i tak nie działa, nieważne co robię"?

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@Czullo  tak sobie myślę głośno...

Może z innego Laptopa udostępnij w sieci lokalnej dane i spróbuj wejść w katalogi/ zasoby, jak nie to coś z tym FunBox nie tak chyba, skoro wszystko przerabiałeś.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

SMB2 w routerach Orange

@Anonim: "wszystko" brzmi dumnie. Niestety nie wiem(y) co konkretnie.

Osobiście, po przeprowadzeniu testów na żywym organizmie, jestem przekonany że problemem jest tajny i tajemniczy algorytm generowania nazw udziałów udostępnianych po protokole SMB1 przez FB3. Jeśli tak jest to Twoja sugestia niczego nie zweryfikuje, zasoby udostępniane przez inne komputery po prostu będą dostępne.

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@j131  FB 3.0 udostępnia pliki, to pewniak, więc jeśli Windows 10 nie daje rady się do nich dostać, to dziennik zdarzeń z usług sieciowych trzeba przejrzeć, lub z Linuksa sprawdzić czy udostępnianie działa z FB, dla mnie taki problem, to nie problem, ale zdalnie nie będę zgłębiał tematu, bo za mało danych, te zrzuty co w temacie niewiele mi pomagają, to że jest problem, to autor pisze, więc odpuszę, bo migrenę dziś mam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

SMB2 w routerach Orange

@Anonim: to współczuję z powodu migreny.

Pewnie, że z logami od OP byłoby łatwiej zdiagnozować.

Ale FB3 faktycznie nie udostępnia udziałów z takimi nazwami jak je wyświetla na stronie konfiguracyjnej:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Nie-mog%C4%99-zmapowa%C4%87-dysku-zewn%C4%99trznego-w-WIN10-x64/m-p/261160#M30038


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

SMB2 w routerach Orange

@Czullo:

To może jeszcze inaczej. Jeśli z poziomu twojego komputera z W10 wejdziesz w linię poleceń i wpiszesz:

 

net view \\192.168.1.1 /all

 

To jaki będzie efekt?

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

@j131po wpisaniu tego w linie poleceń otrzymuje komunikat:

System error 53 has occurred.

The network path was not found.

 

czyli zgodne z komunikatem, który daje W10 przy próbie mapowania, i od razu odpowiem, tak dysk przenośny ma włączone udostepnianie oraz tak mam włączone udostepnianie plików i drukarek.

 

Co do nazwy pendrive, rozumiem że funbox czasem sam nadaje nazwe usb-xxx, jednak w moim przypadku nazwa jest wyswietlana taka jaką ja nadałem pendrive/dyskowi i jest taka sama po podłączeniu do PC jak i do funboxa. To już pytanie do programistów funboxa czemu czasem funbox sam sobie zmienia nazwe. Co do nazwy sformatowałem dysk przenośny i dostał nazwę od funboxa według twojego wzoru, wpisałem taką nazwe jak sugerowałeś, jednak jak już pisałem tu nie chodzi o błędną nazwę:



Screenshot 2021-04-11 072621.png

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: OK, dzięki. Error 53 wskazuje na problem z WINS. Jak masz ustawione właściwości protokołu TCPIP dla tego połączenia sieciowegow  zakresie WINS? Może ręczne dopisanie FB jako serwera WINS rozwiąże poroblem? Może masz wyłączoną obsługę NetBIOS przez TCPIP? Te ustawienia powinny być automatycznie uzyskane z serwera DHCP ale da się je częściowo nadpisać. FB jest najczęściej serwerem DHCP ale jeśli używasz własnego serwera DHCP to może być inaczej.

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

SMB2 w routerach Orange

sprawdziłbym w ustawieniach protokołu v4>zakładka ogólne, na dole zaawansowane i zakładka wins. Na dole są chyba ustawienia netbios. Jest tam wartość domyślna? Czy włącz?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

@j131 @sebaswiderski 

Miałem włączone te ustawienia. Zreszta przy opcji "default" ten sam rezultat. 


Screenshot 2021-04-11 105011.png