Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMB2 w routerach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: OK, to trochę zmienia postać rzeczy. Screenshot z poprzedniego posta pokazywał jednak inny błąd. Może jakaś zapora cię blokuje - wyraźnie Twoje W10 "nie chce" wspierać SMB1, mimo Twojej perswazji.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1589
  • 7923
  • 59

SMB2 w routerach Orange

Wiem, że to nie jest odpowiedź na pytanie @Czullo ale może kogoś zainteresuje takie rozwiązanie problemu. Na Raspberry Pi podmontowałem (mount.cifs) udział z FB z parametrem vers=1.0. Następnie dodałem tak podłączony zasób jako folder do Syncthing. Dzięki temu mogę korzystając z klienta Syncthing na Windows wrzucać pliki na udział FB. Co prawda okrężną drogą ale bez zabawy z SMB na Windows 10.

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@Czullo  Windows 10 po ostatnich aktualizacjach, bardzo niestabilny, jak masz usługi sieciowe aktywne i problemy, to trzeba czekać na kolejne aktualizacje, temat trudny na zdalną pomoc, ja lokalnie nic nie udostępniam, media z tunera sat na Linux, PC tylko do pracy. 

Tak na marginesie... 

Windows 10 pro masz czy Home, bo ta druga wersja mocno okrojona, na pro można w konsoli zarządzać zasobami sieciowymi. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Mam Windows 10 Pro, szukałem w internecie rozwiązania po tym kodzie błedu 0x80070035 probowalem chyba 20 różnych rozwiązań i nadal nic. Mam ten sam problem co kolega z tego tematu:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Nie-mog%C4%99-zmapowa%C4%87-dysku-zewn%C4%99trznego-w-WIN1...

Też nie było rozwiązania jego problemu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: no cóż pozostaje Ci dostęp przez przeglądarkę...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

SMB2 w routerach Orange


@Czullonapisał(-a)

Mam Windows 10 Pro, szukałem w internecie rozwiązania po tym kodzie błedu 0x80070035 probowalem chyba 20 różnych rozwiązań i nadal nic. Mam ten sam problem co kolega z tego tematu:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Nie-mog%C4%99-zmapowa%C4%87-dysku-zewn%C4%99trznego-w-WIN1...

Też nie było rozwiązania jego problemu.


Już jest. Co prawda nie zatwierdzone oficjalnie, ale sprawdzone.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Niestety, tu nie chodzi i nazwę. wpisuje poprawną i nadal nie mogę go zmapować.

 

 


Screenshot 2021-04-09 202350.png

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

SMB2 w routerach Orange

@Czullo: musisz sprawdzać jedną rzecz na raz. Poprzedni screenshot pokazywał zupełnie inny błąd niż ten. Ten wskazuje na problem z nazwą, poprzedni na blokadę przez systemowe oprogramowanie (antywirusowe?), nazwa była OK.

Niestety nie wiem na co samba FB3 zamienia "6" ale zapewne na coś zamienia. Może tam jest jakaś spacja którą trzeba zamienić na "podłogę"? Nie wiem też skąd FB bierze te nazwy - gdyby to było jawne to zapewne byłoby łatwiej zdiagnozować problem. Ale jeśli podłączysz sformatowanego pendrive bez nazwy to FB powinien (chyba) przydzielić mu nazwę w formacie "usb-numer", który jednak mapuje się jako "usb_numer". Może zacznij sprawdzanie od tego?

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

SMB2 w routerach Orange

Pokazywał inny błąd bo wtedy była wyłączona obsługa SMB1, przy włączonej obsłudzie SMB1 mam cały czas ten sam błąd od początku.

Anonim

Nie dotyczy

SMB2 w routerach Orange

@Czullo  antywirus czy zapora, nie blokuje Ci dostępu?