Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rekomendacje routera do domu

ROZWIĄZANE

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

Cześć,

 

ponieważ jeszcze nie wszędzie dostarczamy internet z Funbox'em 3.0 (ktory się u mnie sprawuje naprawdę bardzo dobrze) to będę musiał do nowego domu kupić nowy router. W związku z tym potrzebuje Waszych rekomendacji najlepiej opartych o praktyczne doświadczenia. Każda informacja cenna zarówno taka która mówi co kupić jak i czego nie kupować. Mam już swoje typy ale zdradzę na koniec :).

 

Moje wymagania:

1) zasięg - 200 metrów domu na dwóch poziomach plus ogródek. I raczej chciałbym aby wszędzie streaming wideo nawet do UHD chodził dobrze

2) w miarę dobre możliwości konfiguracji (przynajmniej przekierowania portów bez problemu)

3) stabilność

 

Nie potrzebue USB do podłączania dysków i innych bajerów bo od tego mam QNAP 453 Pro. Dodatkowo podłącze jeszcze switch netgeara z zaslianiem POE (mam 4 kamery tak zasilane).

 

Zastanawiam się czy już iść w rozwiązania oparte na Mesh (Google Wifi lub Netgear Orbi) którą są dość drogie czy też jest coś fajnego co spełnia powyższe kryteria a nie kosztuje więcej niż 500-600 złotych.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Rekomendacje routera do domu

Wiem, że już po wyborze, ale z własnego doświadczenia najlepiej się spisuje UNIFI od Ubiquiti.

Fakt, że potrzebne są przynajmniej 3 urządzenia - router (Unifi Security Gateway), switch (np. 8 portowy z POE) oraz AP. 

Jeśli nie potrzebujesz mesh to wystarcza zwykły AP Lite lub z mesh https://unifi-mesh.ubnt.com/#products

 

Dużą zaletą jest też Unifi Controller. Można go postawić na dowolnym Macos, Windows, Linux lub na Rapsberry Pi lub kupić gotowy system Unifi Cloud Key. Dzięki temu można wygodnie zarządzać siecią w dowolnym miejscu na świecie 🙂 

Do tego dochodzi DPI (deep packet inspection) oraz Hotspot 2.0.

Sprawdzone w kilku firmach oraz w domu. 

Cenowo wychodzi zdecydowanie drożej niż 600 zł, ale masz modularny system. Nawet kamery PoE masz też w ofercie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35
Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu

@Remi 

Wspomniany przez ciebie sprzęt Netgear Orbi to koszt około 2000 zł a ty chcesz coś za 500/600 zł to ciężko będzie ci polecić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rekomendacje routera do domu

@Remi, albo tanio, albo dobrze 🙂  Na tak dużej powierzchni Wi-Fi będzie działać kiepsko z jednego urządzenia.

Proponuję router z tego postu - Ubiquiti RouterEdge Lite 3 Re: Orange FTTH Triple Play na własnym sprzęcie, do tego switch(już masz) i system Unifi od Ubiquiti.

Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu

@Remi I jaka decyzja ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Rekomendacje routera do domu

Ja bym obstawiał jakieś meshowe rozwiązania. Zależy też z czego masz ściany w domu i ile chcesz płacić za prąd. Można jakieś low-endowe meshe szukać ala https://www.x-kom.pl/p/342062-modularny-system-wi-fi-ubiquiti-amplifi-hd-mesh-router-1750mb-s-a-b-g-...
ale czy warto? Ew. z zagranicy promocji (ostatnio funt traci na łeb na szyję to może coś z UK).

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

 


Piotrekk85 napisał(-a):
Ja bym obstawiał jakieś meshowe rozwiązania. Zależy też z czego masz ściany w domu i ile chcesz płacić za prąd. Można jakieś low-endowe meshe szukać ala https://www.x-kom.pl/p/342062-modularny-system-wi-fi-ubiquiti-amplifi-hd-mesh-router-1750mb-s-a-b-g-...
ale czy warto? Ew. z zagranicy promocji (ostatnio funt traci na łeb na szyję to może coś z UK).

dokładnie o tym myślę co napisałeś bo ciężko znaleźć naprawdę tani i w miarę sensowny router z dobrym zasięgiem. Te z dobrym zaczynają się od 900 złotych i mają dużo funkcji których tak naprawdę nie potrzebuję.

 

Testował ktoś jakieś rozwiazanie z gatunku Mesh?


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu


vdsl2 napisał(-a):

@Remi 

Wspomniany przez ciebie sprzęt Netgear Orbi to koszt około 2000 zł a ty chcesz coś za 500/600 zł to ciężko będzie ci polecić.


własnie dlatego się zastanawiam. Raczej nie będę kupowac w Polsce tylko ściągnę z US albo UK jak zaproponował Piotrek. 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

Ubiquiti na razie odpada:

No Port Forwarding: There is no way to set up port forwarding with Amplifi HD, nor can you set up a DMZ.

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

Na razie mój faworyt to: 

 

https://www.amazon.com/Google-Wifi-system-set-replacement/dp/B01MAW2294/ref=pd_sim_147_2?_encoding=U...

 

Po części też dlatego że coraz bardziej lubię się z Google 🙂

 

ale z chęcią najpierw bym potestował :).

 

W każdym razie jak się zdecyduję to na pewno dam znać jak z wynikami testów. Tak przy okazji to mam pomysł aby niedługo utworzyć właśnie dział testów gdzie będziemy udostępniać sprzęt do testów dla specjalistów tak abyście mogli później opisać swoje odczucia dla innych osób na Nasz Orange 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu

@Remi

Zobaczymy, co z tego wyjdzie, chętnie protestowałbym FB3.0, ale brak możliwości podpięcia FTTH.